Capitanul echipei nationale de fotbal a Romaniei, Vlad Chiriches, a fost schimbat la pauza meciului Tottenham-Newcastle (0-1), din cauza unei accidentari care pare destul de serioasa. Romanul a parasit terenul cu fata plina de sange, dupa un contact dur cu un adversar, la o faza de joc, cu un minut inainte de terminarea primelor 45 de minute ale partidei.

Chiriches a inceput ca titular la Tottenham, in partida pierduta cu Newcastle, scor 0-1, pe teren propriu, din etapa a unsprezecea a Premier League, dar a fost inlocuit la pauza cu Kaboul. Romanul a fost nevoit sa paraseasca terenul dupa ce, la prima vedere, si-a spart nasul in urma unei sarituri la cap in careul advers.

Nu au fost date pana acum detalii cu privire la gravitatea accidentarii lui Chiriches, astfel ca nu se poate sti cu precizie daca fundasul va rata barajul cu Grecia, a carei prima mansa este programata vineri, 15 noiembrie.