Premiere League: Tottenham - Newcastle 0-1/ Vlad Chiriches, schimbat la pauza din cauza unei accidentari

Duminică, 10 noiembrie 2013, 15:48 Sport | Fotbal

Capitanul echipei nationale de fotbal a Romaniei, Vlad Chiriches, a fost schimbat la pauza meciului Tottenham-Newcastle (0-1), din cauza unei accidentari care pare destul de serioasa. Romanul a parasit terenul cu fata plina de sange, dupa un contact dur cu un adversar, la o faza de joc, cu un minut inainte de terminarea primelor 45 de minute ale partidei.

Chiriches a inceput ca titular la Tottenham, in partida pierduta cu Newcastle, scor 0-1, pe teren propriu, din etapa a unsprezecea a Premier League, dar a fost inlocuit la pauza cu Kaboul. Romanul a fost nevoit sa paraseasca terenul dupa ce, la prima vedere, si-a spart nasul in urma unei sarituri la cap in careul advers.

Nu au  fost date pana acum detalii cu privire la gravitatea accidentarii lui Chiriches, astfel ca nu se poate sti cu precizie daca fundasul va rata barajul cu Grecia, a carei prima mansa este programata vineri, 15 noiembrie.

1477 vizualizari

• -1 (1 vot)
    Barajul CM (Duminică, 10 noiembrie 2013, 17:30)

cocodino [utilizator]

Chiriches de ce nu era in Romania pentru pregatirea meciului de baraj ? Englezii putea sa joace si fara el.
    Intersant (Duminică, 10 noiembrie 2013, 18:22)

holmes [utilizator]

Sa vedem restul. Alexandru Batagui
    Putea (Duminică, 10 noiembrie 2013, 18:41)

Lucian2012 [anonim]

...dacă "era"sub 50.
    Paguba in ciuperci (Duminică, 10 noiembrie 2013, 20:58)

Koczka [utilizator]

O nationala nu poate 'sta' in doi-trei jucatori daca are valoare de CM. Nu o sa gasiti in nici o tara cu fotbal cat de cat evoluat lamentari cu privire la accidentarea unui titular de nationala inaintea unui meci decisiv. Ce s-ar intampla daca Chiriches s-ar fi accidentat in primele 10 minute din meciul de la Atena ? Ieseam de pe teren ? Ce vreau sa comentez este si decizia 'criminala' a acestui antrenor de doi bani de la Steaua de a-l utilizat de Pintili nerefacut in meciul Stelei de la Basel. Daca as fi in locul lui Pintili l-as actiona in judecata pentru eventuala distrugere a integritatii fizice sportive . Oricum moral pentru mine acest Reghe este un gunoi.