Stranierii convocati de Victor Piturca pentru barajul cu Grecia - Printre acestia se numara Cocis, Marius Niculae si Banel Nicolita

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 31 octombrie 2013, 14:41 Sport | Fotbal

Victor Piturca
Foto: HotNews / Dan Popescu
Victor Piturca definitivat joi lista stranierilor pentru barajul cu Grecia, informeaza frf.ro. Printre cei selectionati se numara Gicu Grozav, Bogdan Stancu, Marius Niculae si Razvan Cocis. Lipseste Adrian Mutu. Romania se va duela cu Grecia pe 15 si 19 noiembrie.  

Stranierii convocati de Victor Piturca:


Bogdan Lobont (AS Roma), Dorin Goian (Asteras Tripolis), Vlad Chiriches (Tottenham Hotspur FC), Razvan Rat (West Ham United FC), Razvan Cocis (Hoverla Ujgorod), Costin Lazar (PAOK FC), Banel Nicolita (AS Saint-Etienne), Gabriel Torje (Espanyol Barcelona), Alexandru Maxim (VfB Stuttgart), Gheorghe Bucur (Kuban Krasnodar), Gheorghe Grozav (Terek Groznii), Claudiu Keseru (SC Bastia), Bogdan Stancu (Genclerbirligi SK), Ciprian Marica (Getafe CF) si Marius Niculae (Hoverla Ujgorod).

Lotul complet va fi anuntat pe 9 noiembrie (sambata).

Romania se va duela cu Grecia in barajul de calificare la Mondialul de fotbal din 2014 pe 15 noiembrie (la Pireu) si pe 19 noiembrie (Bucuresti - Arena Nationala).




















3223 vizualizari

  • +6 (8 voturi)    
    nicolita? cocis? (Joi, 31 octombrie 2013, 14:50)

    liviu_ [utilizator]

    deja am pierdut calificarea (bine asta daca era cumva neclar pana acum)
    • +7 (7 voturi)    
      previzibil jocul cu jucatorii astia (Joi, 31 octombrie 2013, 14:59)

      vlad [anonim] i-a raspuns lui liviu_

      Nicolita macar mai lupta, Cocis comsi comsa, DAR iar Goian si Stancu ? Au avut un joc prost in majoritatea meciurilor nationalei si cu toate acestea Piturca nu renunta la ei, poate ca nu avem altii mai in forma..
    • 0 (0 voturi)    
      Piturca joaca cu Gigel si Banel (Joi, 31 octombrie 2013, 16:12)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Balanel si Miaunel, asta va fi "atacul" lui Piturca
  • +7 (7 voturi)    
    baneeeeleeee, fara pase la portar (Joi, 31 octombrie 2013, 15:10)

    Razvan_M [utilizator]

    Of, ce dor imi era de Banel.
  • +1 (3 voturi)    
    Bai..aveti... (Joi, 31 octombrie 2013, 15:44)

    Laurentiu78 [utilizator]

    si voi ceva cu tiganu'! Dar ala macar munceste si alearga de rupe, si nu prin baruri si cluburi ca altii, si nici dupa ce a tras pe nas! Greseli facem toti, a dat si el doua autogoluri, dar foarfecile lui le-ati uitat (adevarat nu pentru nationala)!
    Eu personal ma bucur ca este iar in nationala, poate da un impuls de viteza.
    • +2 (2 voturi)    
      banel nu un jucator tehnic (Joi, 31 octombrie 2013, 16:32)

      bancher [anonim] i-a raspuns lui Laurentiu78

      dar de cand a plecat la Saint Etienne, a crescut in valoare. Poate joaca pe postul lui Latoplevici, care face greseli impardonabile in aparare.. (cu gol din cauza lui).
      In fata unei echipe nu prea tehnice, ca a Greciei, s-ar putea sa fie de bun augur introducerea lui Banel
      • +2 (2 voturi)    
        Pai... (Joi, 31 octombrie 2013, 16:53)

        Laurentiu78 [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        cateodata poate fi al naibii de tehnic!...

        http://www.youtube.com/watch?v=9jwtQ-jSpPk
      • 0 (0 voturi)    
        Ha ha ha (Vineri, 1 noiembrie 2013, 7:34)

        belurt [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Banel e muncitor .... dar ce pacat ..... alearga foarte mult ..... doar ca si la antrenamente ..... fara minge :) .... Nu mai imi aduc aminte cind a prins primii 11 la Saint Ettiene, credeam ca nici nu mai joaca acolo......
  • +1 (1 vot)    
    Hoverla Ujgorod (Vineri, 1 noiembrie 2013, 8:11)

    Koczka [utilizator]

    Pai daca Marius joaca la o echipa atat de tare dupa vreo doi ani de Grecia si unul de China, ce sanse avem sa dam gol cu grecii ? Ah, am uitat de Stancu care mai da un gol pe an cu Andora sau alti amatori.
  • 0 (0 voturi)    
    stancu, bagati-l pe stancu (Vineri, 1 noiembrie 2013, 12:17)

    george [anonim]

    nici nu deschid televizorul daca nu-i titulara valoarea din Turcia.

    tara de handicapati si oligofreni.

    Cel mai tare mi se pare ca vad jena de a juca in sistem oligofren 3+8+1 chiar in ochii unor jucatori de valoare, precum rat sau marica. Si mai ai si planuri sa joci acest sistem la mondiale. In Brazilia. Da poate stie ceva pitzi, o mana necastigatoare mai castiga si la cacealma, precis o sa-i faca o statuie in fatza FRF daca se califica.