​Baraj, tragere la sorti: FIFA a modificat regulamentul - Romania ar putea disputa returul pe "Arena Nationala"

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 17 octombrie 2013, 10:28 Sport | Fotbal

CM 2014, Brazilia
Foto: fifa.com
FIFA a schimbat regulamentul potrivit caruia capii de serie vor disputa returul din baraj pe teren propriu, ceea ce inseamna ca Romania ar putea juca mansa retur de pe 19 noiembrie pe "Arena Nationala", informeaza frf.ro.

Conform frf.ro, forul mondial a eliminat regula conform careia formatiile cap de serie vor juca mansa retur din baraj pe teren propriu.

Pe 21 octombrie va avea loc la Zurich tragerea la sorti a partidelor din barajul de calificare la Mondialul de fotbal din 2014.

Urna capilor de serie:

Croatia, Ucraina, Portugalia, Grecia

Urna a doua:

Franta, Suedia, Romania, Islanda.

* Dupa ce au fost stabilite cele patru meciuri, prima formatie extrasa (va mai fi o tragere separata pentru fiecare disputa) va fi gazda partidei tur. Partidele vor avea loc pe 15 si 19 noiembrie.




















9631 vizualizari

  • +1 (7 voturi)    
    Ceva este in neregula in prezentare (Joi, 17 octombrie 2013, 11:07)

    Mircea [anonim]

    Nu inteleg .
    Sunt doua urne , una cu capi si alta cu ... picioare. Se stie clar care sunt fiecare.
    Daca prima extrasa joaca acasa turul , se stie clar daca este cap de serie sau nu ( functie de urna din care se extrage ) . Sau te pomenestri ca urnele se misca ca la alba neagra si nu stie nimeni din care se face prima extragere !
    • +1 (3 voturi)    
      ! (Joi, 17 octombrie 2013, 11:38)

      iesanul [anonim] i-a raspuns lui Mircea

      Dupa ce au fost stabilite cele patru meciuri.......va mai fi o tragere separata pentru fiecare disputa!
      • 0 (0 voturi)    
        Multumesc (Vineri, 18 octombrie 2013, 10:39)

        Mircea [anonim] i-a raspuns lui iesanul

        In prima varianta de text al hotnews nu exista paragraful cu steluta. Probabil ca dupa ce am postat eu , ei au adaugat paragraful
    • 0 (0 voturi)    
      nu e clar......totusi.... (Joi, 17 octombrie 2013, 16:57)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui Mircea

      din cate inteleg, se stab. cine cu cine joaca, apoi,o alta extragere stab. ordinea meciurilor....prima extrasa joaca acasa turul......ok?
      • 0 (0 voturi)    
        Poate fi facuta dintr-o data! (Joi, 17 octombrie 2013, 20:38)

        Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui oxxxxxyyyyya

        O urna cu toate echipele din care se extrage echipa ce joaca acasa primul joc, si doua urne cu cele doua grupe din care se extrage echipa ce joaca acasa al doilea joc. Odata extrasa o echipa se elimina bilele cu ea din toate urnele.
  • +2 (4 voturi)    
    e simplu (Joi, 17 octombrie 2013, 11:58)

    John1712 [utilizator]

    Portugalia trebuie sa pice cu Islanda, iar Franta si Suedia trebuie sa evite Croatia. Deci, picam cu Croatia!
    • -1 (1 vot)    
      interesant (Joi, 17 octombrie 2013, 12:37)

      pypy [anonim] i-a raspuns lui John1712

      ce scrii acolo, dar cred ca ne batem (vorba vine) cu grecii pt calificare