Van Gaal va schimba echipa Olandei pentru meciul cu Turcia

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 14 octombrie 2013, 12:09 Sport | Fotbal

Louis Van Gaal
Foto: fifa.com
Louis Van Gaal va produce cel putin trei modificari in echipa de start a Olandei (impotriva Turciei) fata de meciul castigat categoric cu Ungaria (scor 8-1). Conform presei olandeze, vor aparea din primul minut Martins Indi, Clasie si Sneijder.

Cum a aratat Olanda in meciul cu Ungaria:


Vorm - Janmaat, Bruma, Vlaar, Blind - Van der Vaart, De Jong, Strootman - Robben, Van Persie, Lens

Cum ar putea aparea Olanda la meciul cu Turcia:


Vorm - Janmaat, Vlaar, Martins Indi, Blind - Strootman, Clasie, Sneijder - Robben, Van Persie, Lens, conform gsp.ro.

Clasament:

1 Olanda 25 puncte
2 Turcia 16 (+9 golaveraj)
3 Romania 16 (+5 golaveraj)
4 Ungaria 14
5 Estonia 7
6 Andorra 0.

* In caz de egalitate de puncte intre Turcia si Romania, primul criteriu de departajare este golaverajul.

Se vor juca marti:


Ungaria - Andorra/ 21.00
Romania - Estonia/ 21.00
Turcia - Olanda/ 21.00.




















7060 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    pai bine (Luni, 14 octombrie 2013, 12:49)

    cristi [anonim]

    si daca ungaria bate andora si restul fac egal?
    • +2 (2 voturi)    
      sau pierd.. (Luni, 14 octombrie 2013, 13:06)

      zizi [anonim] i-a raspuns lui cristi

      sau pierd..
    • 0 (0 voturi)    
      calcule (Luni, 14 octombrie 2013, 15:28)

      geo26 [anonim] i-a raspuns lui cristi

      Tu te-ai uitat la golaverajul ungariei? matematic ar avea sanse sa ia bataie si Romania si Turcia...asa ca totul este posibil....sau imposibil :)!
  • 0 (2 voturi)    
    Calcule degeaba (Luni, 14 octombrie 2013, 18:59)

    Koczka [utilizator]

    Hai sa speram ca intram in baraj desi atentie putem sa fim locul doi din grupa cu ghinion ( a noua dupa punctaj ). Putem fi penibili intr-in baraj cu Franta, Portugalia sau chiar Danemarca. Nici nu stiu de ce premiaza FRF calificarea in baraj mai ales ca am inteles ca sunt falimentari si nu prea au ce vinde.
    • +2 (2 voturi)    
      Penibil suntem oricum (Luni, 14 octombrie 2013, 22:44)

      Tom2 [utilizator] i-a raspuns lui Koczka

      La fotbal, cel mai popular sport (de pe planetă?), echipa naţională (deci care reprezintă la nivel sportiv o ţară) are un antrenor condamnat penal pentru o infracţiune comisă în...fotbal.
  • +1 (1 vot)    
    [...] (Marţi, 15 octombrie 2013, 11:01)

    JeSuisRoumain [utilizator]

    romania-estonia (0-2)
    ungaria-andora (2-0)
    turcia-olanda (0-4)
  • 0 (0 voturi)    
    eu ma bazez pe alt scenariu: (Marţi, 15 octombrie 2013, 14:39)

    me [anonim]

    - ungaria nu castiga cu andora
    - turcia si-o fura tot cu 7-0 sau echivalent
    - noi nu pierdem la mai mult de 3 goluri cu estornia

    si la baraj aaaaaaaaaa.... aici e mai complicat =))
    - in tur nu pierdem cu cine om pica la mai mult de 3 goluri diferenta , in retur aia baga un jucator aiurea si peird cu 3-0 si suntem la mondiale :D:D:D