Steaua a ramas fara gol marcat si dupa partida cu Chelsea (in faza grupelor din Champions League), campioana Romaniei fiind invinsa, scor 4-0, de formatia pregatita de Jose Mourinho. Au marcat Ramires (20', 55'), Georgievski (44' autogol) si Lampard (90'). In cealalta partida a Grupei E, Schalke s-a impus pe terenul lui Basel (1-0).

Final de partida: Steaua - Chelsea 0-4

90' Willian intoarce o minge pentru Lampard, iar acesta inscrie cu un sut de la marginea careului mare. Steaua - Chelsea 0-4

85' Filip nu reuseste sa inscrie de la cativa metri, Steaua a ratat cea mai mare ocazie de gol cu Chelsea

85' Sutul lui Tanase este respins in corner de Cech

81' Willian i-a luat locul lui Juan Mata

79' Azpilicueta intra pe teren in locul lui Oscar

76' Tatarusanu respinge sutul lui Eto'o, Chelsea putea inscrie inca o data

74' Stanciu isi trece in cont o dubla ocazie de gol: in aceeasi faza, mijlocasul Stelei nu reuseste sa trimita in poarta (in prima faza s-a opus Cech)

71' Georgievski (unul din cei mai slabi jucatori ai campioanei Romaniei) a fost inlocuit de Varela la Steaua

66' Sutul in forta al lui Oscar trece putin peste transversala portii lui Tatarusanu

59' Tanase incearca un lob, Cech respinge cu pretul unei accidentari

58' Actiune perfecta de contraatac a celor de la Chelsea, mingea ajunge la Juan Mata, iar sutul acestuia loveste bara

55' Schurrle trece inca o data de Georgievski, centrarea este prelungita de Oscar, iar Ramires inscrie cu un sut la coltul scurt. Steaua - Chelsea 0-3

50' Ashley Cole primeste cartonasul galben

50' Oscar centreaza perfect, dar Lampard rateaza sutul

48' Actiune cursiva a Stelei, insa Filip se incurca in minge, iar Steaua rateaza o actiune importanta de poarta

46' Kapetanos si Tatu au intrat pe teren in locul lui Piovaccari si Adi Popa

A inceput repriza a doua

Pauza pe Arena Nationala: Steaua - Chelsea 0-2

45+1' Sutul lui Stanciu trece putin pe langa poarta lui Cech

44' Eto'o scapa pe stanga, intoarce un adversar, Tatarusanu respinge sutul camerunezului, dar Georgievski deviaza nefericit in propria poarta. Steaua - Chelsea 0-2

43' Sutul lui Oscar, de la 17 metri, se duce peste poarta lui Tatarusanu

40' Cech iese mult dintre buturi pentru a-l bloca pe Piovaccari

39' Adi Popa centreaza de pe dreapta, Cech nu poate retine, iar Steaua isi trece in cont o actiune importanta

36' Sutul lui David Luiz din lovitura libera este deviat de zidul Stelei

34' Schurrle (cel mai periculos om al oaspetilor) centreaza de pe stanga, dar Oscar trimite mult pe langa poarta Stelei

33' Lampard primeste cartonasul galben

30' Sutul lui Mata, de la marginea careului mare, este retinut de Tatarusanu

Chelsea domina autoritar partida, Steaua iese cu dificultate din propria jumatate de teren

27' Gardos respinge cu o interventie acrobatica o minge care putea ajunge la Eto'o

23' Mingea nu ajunge la Latovlevici, Steaua a fost periculoasa

20' Schurrle patrunde pe stanga, centreaza in fata portii, iar Ramires inscrie din apropiere dupa o deviere a lui Eto'o. Steaua - Chelsea 0-1

18' Prima actiune importanta a Stelei: centrarea lui Georgievski nu ajunge la Piovaccari

11' Fernando Torres (accidentat) este inlocuit de Samuel Eto'o

10' Tatarusanu iese dintre buturi si il blocheaza pe Schurrle

Steaua a revenit in joc dupa primele sapte minute

Chelsea a inceput in forta disputa

3' Prima ocazie mare pentru Chelsea: Schurrle, Mata si Torres participa la o faza periculoasa - Steaua scapa fara gol...Latovlevici a respins din fata portii goale