Real Madrid a pierdut acasa derbiul local cu Atletico, Barcelona a castigat la Almeria

de Red. Sport     HotNews.ro
Duminică, 29 septembrie 2013, 1:46 Sport | Fotbal

​Real Madrid a pierdut simbata seara derbiul orasului cu Atletico Madrid, fiind infrinta cu 1-0 chiar pe teren propriu. Unicul gol al meciului a fost marcat de brazilianul Diego Costa in minutul 11. Echipa antrenata de Diego Simeone a ajuns astfel la sapte victorii in primele sapte etape din La Liga, cel mai bun start de campionat din istoria sa.

Intr-un alt meci din etapa a saptea, Barcelona s-a impus cu 2-0 la Almeria. Golurile au fost marcate de Messi si Adriano, iar catalanii inregistreaza si ei un start perfect, fara punct pierdut pina acum. Messi s-a accidentat insa si a fost inlocuit inca din minutul 28.