Mihai Stoica: "Nimeni in Romania nu stie fotbal cat stiu eu, sunt prea bun"

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 24 septembrie 2013, 16:05 Sport | Fotbal

Mihai Stoica
Foto: Facebook
Mihai Stoica a organizat, marti, o conferinta de presa in care a discutat, printre altele, despre Steaua, reusitele carierei de conducator si echipa nationala a Romaniei. "Stiu fotbal, sunt prea bun. Nimeni nu stie fotbal cat stiu eu, nimeni in Romania. Steaua este fotbalul romanesc", a precizat managerul general al ros-albastrilor, citat de gsp.

Despre cat fotbal cunoaste


"Nimeni nu va castiga vreodata un duel verbal cu mine. Stiu fotbal, sunt prea bun, sunt managerul Stelei. Nimeni nu stie cat fotbal stiu eu, nimeni in Romania. Nu pot fi niciodata prins in ofsaid cu nimic" - Mihai Stoica.

Despre meciul Stelei cu Schalke

"Cea mai buna perioada in meciul cu Schalke a fost cu Tatu in teren. A avut procentaj 100%. Uitati-va la statistici. Cine nu intelege valoarea lui Tatu nu are legatura cu fotbalul" - Mihai Stoica.

Despre conflictul cu echipa nationala

"Nu trebuie ca Stelei sa i se faca praf programul din cauza nationalei. E jenant ce se intampla. Ne simtim straini in tara noastra. Steaua nu e locomotiva fotbalului romanesc, este fotbalul romanesc!" - Mihai Stoica.

Steaua a ratat victoria la Schalke

"Niciodata dupa 1989 nu a existat vreo echipa de fotbal care sa aiba o determinare atat de mare. Am avut ocazii peste ocazii in a doua repriza, terenul s-a inclinat, daca nu era golul ala al lui Uchida, ne impuneam categoric. Ce meci ati vazut, domnilor?" - Mihai Stoica.























5992 vizualizari

  • +24 (24 voturi)    
    acest golan (Marţi, 24 septembrie 2013, 16:13)

    lucyan [utilizator]

    mai da interviuri? cine naiba il mai invita prin studioruri si cu ce pret? chiar credeti ca faceti audienta cu asta?
    • +5 (7 voturi)    
      pai ce...e singurul care are loc.. (Marţi, 24 septembrie 2013, 18:26)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui lucyan

      la tv...din cite citesc , ca sa apari in rom la tv, trebuie sa fi un nimic, un escroc, o paras-ta, etc...asta e la moda la care "poporul" se uita...
    • +2 (2 voturi)    
      @lucyan (Miercuri, 25 septembrie 2013, 12:01)

      adib [anonim] i-a raspuns lui lucyan

      O mica erata, e golanca nu golan :)))
  • +22 (22 voturi)    
    memelica (Marţi, 24 septembrie 2013, 16:15)

    hanscecantalamitraliera [anonim]

    e mai tare decat VAcanta MAre...asta nu stie ca tot Romanul stie fotbal ? mare panorama memelica asta..
  • +14 (14 voturi)    
    =)) (Marţi, 24 septembrie 2013, 16:29)

    dandra [utilizator]

    " nu vreau sa ma laud, dar ma simt cal cel mai bun"
  • +15 (15 voturi)    
    job nou (Marţi, 24 septembrie 2013, 16:37)

    Captain Obvious [utilizator]

    mm vrea un job nou. Cred ca sunt pozitii de clovni deschise la circul Globus
  • +18 (18 voturi)    
    Ghertoi (Marţi, 24 septembrie 2013, 16:37)

    JustinCase [utilizator]

    E plina tara asta de ghertoi.
  • +14 (14 voturi)    
    inchisoare... (Marţi, 24 septembrie 2013, 16:42)

    republicanu [utilizator]

    Pentru MMStoica nu exista inchisoare in Romania ? Sau un consult la celebrul dr Tudose,numai cand s-o uita la el,MM isi va reveni!
  • +15 (15 voturi)    
    Chestie de numaratoare! (Marţi, 24 septembrie 2013, 16:56)

    stelist de mic [anonim]

    A "plecat" un cioban ....

    .... mai ramane unu!
  • +16 (16 voturi)    
    excese (Marţi, 24 septembrie 2013, 17:05)

    HoriaBirau [anonim]

    MM-ule, mai usor cu cocaina!
  • +5 (5 voturi)    
    saracu' (Marţi, 24 septembrie 2013, 17:50)

    manoman [utilizator]

    asta mu se mai face bine niciodata...
    oare a citit si el vreodata comentariile despre el.
    el nu stie ca a mai fost manager pe la steaua iar rezultate, ioc.
    cati antrenori si cati manageri a invartit prim oierul romaniei si nimic.
    este clar! vinovat pe "succesurile" cu care se dau mari si mm si bekali este reghe, care si el saracu' de cand sta printre tampiti (includ aici si pe nevasta-sa), a inceput si el sa dea declaratii si sa intre in razboaie.
    in afara de tatu (care sta bine in statistici dar nimic pe teren), nici adi popa nu e fotbalist. dar astia probabil ca sunt cumetrii cu cineva, caci altfel nu-mi explic.
    • +4 (4 voturi)    
      saracul... (Miercuri, 25 septembrie 2013, 9:58)

      math [utilizator] i-a raspuns lui manoman

      ...nu ma leg de el ca e destul de amarat si asa, probabil oierul cel razboinic este si contagios.
      Sa vorbim de fotbal: toti atacantii Stelei sunt niste mascarici Piovac.., Kapetanos...Tatu.. Nikolici
      Absolut penibili, fac fata doar cu Botosani si Sageata. Tatu este chiar varful in ce priveste nulitatea. Poate cu Adi Popa mai este speranta, desi dupa cele 87 de ratari monumentale din ultimele saptamani, nu garantez ca e sanatos la cap. Fara Reghe si Bourceanu este o echipa de duzina in campionat. Daca ei raman (!?) poate vor reusi doua puncte chinuite in CL. Performanta romaneasca: Becalis, Meme, Prodanca, Piturca, Mutu.... Astia sunt cartea noastra de vizita !
  • +2 (2 voturi)    
    forbal (Marţi, 24 septembrie 2013, 18:06)

    antymm [anonim]

    bai da cine te crezi de enunti asa enormitati,si mai prosti sunt cei care te asculta,nu ai ce cauta acolo unde pretinzi ca meriti si sti ce e ala.Nu inteleg cum te mai rabda ecranul si lumea,dar nu trebuie sa ma mir:cine se aseamana se aduna;tu parca esti cu ala din puscarie ,nu?poate il insotesti ,ce zici?
  • +2 (2 voturi)    
    mm (Marţi, 24 septembrie 2013, 18:07)

    dan matei [anonim]

    Eu n-as spune prea bun, as spune deosebit de bun, adica rau, adica prost, adica neica nimeni scos in fata de conjucturi favorabile si manarii golanesti. Nu inteleg de ce digi, care este un post bun de sport , il tot etaleaza pe ipochimen. Ar trebui ignorat, sa se ofileasca in propria otrava puturoasa pe care o emana.
  • +2 (2 voturi)    
    Gunoi. (Marţi, 24 septembrie 2013, 18:23)

    altu [anonim]

    Un alt gunoi al societatii romanesti.
  • +1 (1 vot)    
    fotbal (Marţi, 24 septembrie 2013, 18:35)

    v.p.arad [anonim]

    In titlu scrie:"nimeni nu stie fotbal cat stiu eu",pe cand in articol apare"nimeni nu stie cat fotbal stiu eu"ceea ce este cu totul altceva.Nu-i iau apararea lui MM,dar totusi care este varianta valabila?
    • 0 (0 voturi)    
      semantica (Miercuri, 25 septembrie 2013, 9:59)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui v.p.arad

      Deci, dupa tine, acel cat in fata la fotbal si dupa cuvantul fotbal e "altceva", adica schimbul sensul frazei? Ca la mine in minte, e exact aceasi idee.
  • -1 (1 vot)    
    mm, infantilule, schimba-ti porecla ! (Marţi, 24 septembrie 2013, 18:37)

    toma [anonim]

    i-mi faci judetu' de ras !
    • 0 (0 voturi)    
      război cu limba română (Miercuri, 25 septembrie 2013, 10:40)

      periscop [utilizator] i-a raspuns lui toma

      iar unii ca tine fac limba română de râs
  • +3 (3 voturi)    
    Incadrare gresita (Marţi, 24 septembrie 2013, 19:19)

    catalin72 [utilizator]

    Cred ca ,din greseala,cei de la Hotnews au pus stirea asta la sport .Locul ei e la rubrica medicala !
  • +3 (3 voturi)    
    Are perfecta dreptate. (Marţi, 24 septembrie 2013, 19:28)

    Cheie primara [utilizator]

    Nici Decebal si nici Mihai Viteazul nu s-au priceput asa bine la fotbal. Cred ca nici Baiazid daca ma gandesc bine.
  • +4 (4 voturi)    
    derbedeu (Marţi, 24 septembrie 2013, 19:30)

    valeu [anonim]

    In lipsa de Gigi faceti stiri cu Memeu
  • +4 (4 voturi)    
    Sigur ca stie (Marţi, 24 septembrie 2013, 19:35)

    kofa [utilizator]

    memelucul asta ar trebui criogenat si dezghetat peste doua sute de ani,sa vada aia ce memeluc idio...t a trait in ani 2000 si cati or mai fi.
  • +4 (4 voturi)    
    :) (Marţi, 24 septembrie 2013, 22:07)

    uzu [utilizator]

    eu l-am auzit la TV cand a zis (acu' vreun an ) ca el a fost liderul generatiei lui ca el a intrat la facultate "primul pe tara" !
    :)))
    un debil.
  • +5 (5 voturi)    
    Meme (Marţi, 24 septembrie 2013, 22:14)

    Sonder [anonim]

    Meme, te vrem in Parlament! :)))))
  • +1 (1 vot)    
    prostul daca nu e si fudul... (Miercuri, 25 septembrie 2013, 0:09)

    egroeg [anonim]

    nu stiu cat fotbal stii,dar,sigur, te pricepi sa dai pumni unor spectatori din tribuna ,sa bruschezi cate o jurnalista sau sa-ti fie gura plina de trivialitati.
    Aaa,da...scuze,...asta tine de educatie si,cel putin,asta nu ai pretins ca ai avea.Nu este vina ta,ci a celor care te tin la clubul STEAUA.
  • 0 (0 voturi)    
    o zdreanta de caracter (Miercuri, 25 septembrie 2013, 8:53)

    ionut [anonim]

    zici ca este PU din aplicatia de pe telefoane,cand ii arunci mingia si el se uita dupa ia.
  • +3 (3 voturi)    
    prea bun (Miercuri, 25 septembrie 2013, 9:59)

    cristian [anonim]

    eşti prea bun, prea ca la ţară, adică eşti ţăran
  • 0 (0 voturi)