VIDEO Schalke - Steaua 3-0/ Debut nefericit la Gelsenkirchen

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 19 septembrie 2013, 10:43 Sport | Fotbal

Boateng a inscris impotriva Stelei
Foto: Uefa.com
Steaua a pasit cu stangul in noua editie a Champions League (faza grupelor), echipa lui Laurentiu Reghecampf fiind invinsa de Schalke, scor 3-0. In cealalta intalnire a Grupei E, Basel s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Chelsea. 

Grupa E


Schalke 04 - Steaua 3-0

(Uchida 67', Boateng 78', Draxler 85')

Chelsea - FC Basel 1-2

(Oscar 45', Salah 71', Marco Streller 81')


Vezi aici rezumatul partidei Schalke - Steaua.




















2493 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    Alb si Negru (Joi, 19 septembrie 2013, 10:49)

    MihneaR [utilizator]

    Nu sunt stelist, dar sincer imi pare rau pentru ei.
    _____
    .
    Insa cand ii vad ca nu le mai ajunge nimeni la nas, parca imi pare bine de scor.
    • -6 (6 voturi)    
      fcb (Joi, 19 septembrie 2013, 11:00)

      Googol [utilizator] i-a raspuns lui MihneaR

      doar ți se pare că nu le mai „ajunge nimeni la nas”, steaua e un exemplu de decență, cel puțin la nivelul declarațiilor.
      • +3 (3 voturi)    
        :)))) (Joi, 19 septembrie 2013, 11:32)

        gechi [utilizator] i-a raspuns lui Googol

        Buna asta, puteti s-o puneti la Bancul Zilei. Niste exemple de decenta, mai ales Meme.
      • +4 (4 voturi)    
        Da, da.... (Joi, 19 septembrie 2013, 11:37)

        Adriana10 [utilizator] i-a raspuns lui Googol

        Decenta zici? De la Mihai Stoica, care injura si bate pe toata lumea, inclusiv propriii suporteri, mergand apoi la Jiji, care e acum la parnaie si cand era afara injura si el pe toata lumea la televizor si pana la jucatori care au impresia ca sunt zmei inainte de meciuni si mielusei dupa.
      • +1 (1 vot)    
        lol (Joi, 19 septembrie 2013, 13:07)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Googol

        mai si tin minte unele exemple de decenta ale lu meme.... un om atat de umil ca imi vine sa plang numai cand ii aud numele
  • +6 (6 voturi)    
    Specialitatea casei... (Joi, 19 septembrie 2013, 10:57)

    SoulRider [utilizator]

    ...la Steaua este dezastrul de sfarsit de meci. Nici nu mai tin minte cate partide s-au incheiat dezastruos pentru Steaua dupa debuturi de partida promitatoare. E o lipsa evidenta de concentrare si acest lucru nu poate fi pus pe seama ghinionului. Pacat, pentru ca anuleaza toate eforturile depuse si lasa un gust amar o astfel de infrangere. Superoptimismul lui Reghe ar trebui calmat cat mai repede, pentru ca risca sa devina ridicol cu afirmatiile pe care le face. Dupa rezultatul de la Londra sansele de calificare s-au micsorat dramatic si numai o minune o mai poate califica pe Steaua in primavara europeana. Iar aceasta minune inseamna 3 victorii acasa si cel putin un egal in deplasare, presupunand ca si celelate echipe vor pierde puncte in confruntarile directe, lucru foarte probabil. Oricum, va fi o lupta pe viata si pe moarte, dar Steaua a ratat debutul, din pacate!
    • +6 (6 voturi)    
      calificare (Joi, 19 septembrie 2013, 11:34)

      gechi [utilizator] i-a raspuns lui SoulRider

      Tin minte ca inainte de meciul cu polonezii, o revista de umor scria ca meciul conteaza doar pentru a decide cine se va face de rahatz in grupele UCL. Cata dreptate au avut!