VIDEO Mircea Lucescu si gestul in urma caruia si-a atras critici dure in Ucraina

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 16 septembrie 2013, 17:57 Sport | Fotbal

Mircea Lucescu
Foto: Captura YouTube
Mircea Lucescu a fost criticat dur in Ucraina dupa ce la finalul partidei dintre Sahtior si Karpaty Lvov (echipa din Lvov s-a impus cu 3-2) a refuzat sa dea mana cu antrenorul echipei adverse, Oleksandr Sevidov.

Sahtior a pierdut cu 3-2 pe terenul celor din Lvov, iar acest lucru l-a infuriat la culme pe Mircea Lucescu. La finalul disputei, tehnicianul roman a refuzat sa dea mana cu antrenorul oaspetilor, reprosandu-i acestuia desele trageri de timp.

Dupa noua etape disputate in Ucraina, Sahtior se afla pe locul 4, cu 19 puncte, in timp ce liderul Metalist are 23 de puncte.

Vezi aici gestul lui Mircea Lucescu dupa infrangerea cu Karpaty Lvov:






















5904 vizualizari

  • +14 (18 voturi)    
    un nesimtit (Luni, 16 septembrie 2013, 18:06)

    mihai [anonim]

    un nesimtit
    • +13 (17 voturi)    
      prea putin spus.. (Luni, 16 septembrie 2013, 18:11)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      romul asta cind nu cistiga isi arata adevaratul caracter...
    • +3 (5 voturi)    
      vatmanul (Luni, 16 septembrie 2013, 23:37)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      sigur ala era vatmanul din bucuresti
  • +9 (13 voturi)    
    sportul formeaza caractere ! (Luni, 16 septembrie 2013, 18:20)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    oare ?
  • +13 (17 voturi)    
    N-a dat mana cu vatmanul? (Luni, 16 septembrie 2013, 19:25)

    PedaGogu [utilizator]

    Parca s-a inventat la meciul asta trasul de timp... sau parca nu a tras si il luce cand avea avantaj (caz in care se chema temporizare). Oricum, viata a aratat ca nu e bine sa te grabesti tot timpul, ca pooate sa vina un tramvai din neant...
  • 0 (4 voturi)    
    Da, (Luni, 16 septembrie 2013, 19:35)

    Kepler [utilizator]

    ar trebui sa se justifice ulterior. Sigur, pe moment era f f nervos!
  • +6 (10 voturi)    
    Un ciumpalac de Berceni (Luni, 16 septembrie 2013, 19:56)

    Paul [anonim]

    Nu ma surprinde cu nimic gestul sau, nu e prima data cand dovedeste ca un tzigan needucat.
    Cat timp a castigat si nu se punea nimeni cu el ( care avea buget cosmic in comparatie cu alte echipe din Ucraina, inafara de Dynamo Kiyv, dar nici ei nu se compara cu Shahktior ) si daca i-ar fi facut cineva asta, l-ar fi scuipat in continuu o ora+ la conferinta de presa.
    Atunci cand s-a plans ca Barcelona nu-i daduse mingea pe final, a ignorat complet faptul ca din 88 de minute, 87 echipa lui a tras de timp tragand de un 1-0 acasa in grupele CL. Cand au castigat 3-2 in ultima etapa ( in alt an ) pe Camp Nou, cu rezervele de B a Barcei, a inceput sa-i faca praf spunand ca doar el e in stare sa bata pe Camp Nou si ca echipa lui e egala Barcelonei, ca valoare. Si-a luat dupa 2 ani 6-1 in sferturi si a facut ciocu'.
  • +4 (8 voturi)    
    il muce (Luni, 16 septembrie 2013, 20:23)

    thebblack [utilizator]

    era la un moment dat un coleg comentator care ma critica pentru acest apelicativ. aud?
    • -2 (10 voturi)    
      auzi!? (Luni, 16 septembrie 2013, 21:57)

      Lucian* [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

      cand o sa ai 10% din realizarile lui atunci vei putea comenta.

      Toti sunteti moralisti si va pricepeti la fotbal.

      De cate ori ai fost nesimtit cand te-ai enervat?
      Enumera si vezi daca poti ridica piatra si sa o arunci.
      • +3 (7 voturi)    
        :))))))) (Marţi, 17 septembrie 2013, 6:17)

        thebblack [utilizator] i-a raspuns lui Lucian*

        deci unui taran nesimtit cu realizari discutabile (argumentam cu cifre concrete chestia asta in alta parte, nu reiau aici subiectul) ii iertam absolut orice derapaj (vezi incidentul cu rat, vezi tramvaiul, vezi autocomparatia cu ferguson, vezi ditamai flegmele aruncate pe marginea terenului, astea fiind doar cele care imi vin acum in minte).
        tocmai pentru ca eu sunt un om de rand si nu am nici macar 1% din "realizarile" lui (de fapt e vorba de bani si acoperire media), eu am voie sa o maidau cu oistea in gard. el, care e vazut care e vazut ca un mare antrenor, formator al noilor genaratii si model pentru acestea nu are acest privilegiu.de fapt, reluand incidentele enumerate mai sus, nu ti se pare ca descriu destul de fidel actuala generatie de pirita? te bucuri de realizarile lor? te mandresti cu ele?
        BRAVOS DOMNULE LUCESCU!
  • +3 (3 voturi)    
    taranul (Marţi, 17 septembrie 2013, 8:57)

    angela [anonim]

    Trebuia cumva sa arate ca e roman(taranu)