Echipa FC Vaslui a terminat la egalitate, luni, in deplasare, scor 1-1 (0-0), cu formatia Gaz Metan Medias, in ultimul meci al etapei a IV-a a Ligii I, acesta fiind primul punct obtinut de ardeleni in actuala editie de campionat, potrivit Mediafax.

Gazdele au deschis scorul prin Robertson, in minutul 54, din penalti, oaspetii reusind egalarea prin Caue, in minutul 90+4

1-0: Robertson, aflat la debutul pentru Gaz Metan Medias, a transformat penaltiul dictat de Ovidiu Hategan pentru un hent in careu comis de Nuno Viveiros. In urma acestei faze, Nuno Viveiros a primit al doilea cartonas galben si a fost eliminat.

1-1: Caue a restabilit egalitatea la ultima faza de joc cu un sut de la 18 metri.

In minutul 90, Llullaku (Gaz Metan) a fost si el eliminat dupa ce a primit al doilea cartonas galben pentru un fault asupra lui Salageanu.

Gaz Metan Medias: Plesca - Zaharia, Muth, Trtovac, Buzean - Tahar, Covaciu - A. Munteanu (Llullaku '63), Vitinho (C. Gheorghe '89), C. Petre - Robertson (Cojocnean '90+3). Antrenor: Cristian Dulca.

FC Vaslui: Cerniauskas - Nuno Viveiros, Celeban, Varela, Salageanu - Lovrecici (Enescu '83), Caue - Antal, Sanmartean, Wilk - Buhaescu (Balaur '57). Antrenor: Ionut Mosteanu.

Cartonase galbene: Tahar '31, Trtovac '74, Llullaku '74, '90, Covaciu '85, Plesca '90+3 / Nuno Viveiros '44, '53, Sanmartean '67, Wilk '85.

Cartonas rosu: Llullaku '90 / Nuno Viveiros '53.

Arbitri: Ovidiu Hategan (central) - Marius Nicoara, Daniel Mitruti (asistenti) - Catalin Busi (rezerva).

Observatori: Costin Toma, Nicolae Dobrescu.

Rezultate din Liga I si clasamentul competitiei (sursa mediafax)