Real Madrid si Tottenham s-au inteles: Gareth Bale va ajunge pe "Santiago Bernabeu" in schimbul a 120 de milioane de euro

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 1 august 2013, 13:46 Sport | Fotbal

Gareth Bale
Foto: Facebook
Gareth Bale este tot mai aproape de a deveni cel mai scump transfer din istoria fotbalului, Real Madrid si Tottenham ajungand la un acord, informeaza presa iberica. In schimbul galezului, vicecampioana Spaniei va plati 120 de milioane de euro. 

Florentino Perez il vrea cu orice pret pe Bale, iar ultima oferta a Madridului este una impresionanta: 120 de milioane de euro.

Conform AS.com, Tottenham ar fi acceptat propunerea Realului, iar Gareth Bale va deveni in urmatoarea perioada jucatorul "albilor".

In plus, Tottenham va primi si unul din urmatorii jucatori: Di Maria, Coentrao sau Morata.

Formatia din Premier League a facut deja prima achizitie pentru a completa lotul de jucatori: l-a transferat pe Soldado de la Valencia, in schimbul a 30 de milioane de euro.


Citeste mai multe despre   



















4354 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    nesimtire (Joi, 1 august 2013, 14:53)

    gechi [utilizator]

    asta e deja nesimtire. Clubul are sute de milioane de euro datorie dar plateste 120 milioane pe un singur jucator. Cetatenii Madridului sa-si pregateasca portofelele, primaria are de facut niste plati. Din nou.
    • 0 (0 voturi)    
      așa se spală banii (Sâmbătă, 3 august 2013, 15:38)

      visio [anonim] i-a raspuns lui gechi

      nu te impacienta de alții; cască ochii în propria ogradă; ex: ceasuri de 35.000 eur/bucata opera lui Oprescu, etc....
  • +3 (3 voturi)    
    doar 120 de mil..?! (Joi, 1 august 2013, 14:54)

    dandra [utilizator]

    becouse f^&*k logic.
  • 0 (4 voturi)    
    120 mil. euro ?! (Joi, 1 august 2013, 15:00)

    cristescu.octavian [anonim]

    Ceee? Numai 120 mil. euro??? Ce-i asta? Un mizilic pentru Real Madrid... E vorba de vestul Europei fratilor. Aia cand zic 120 mil. euro e ca si cand am zice noi 120 lei... adica leafa pe 2 zile de munca de "ocnaș", ca sa zic asa... sapat șanțuri, crăpat lemne, etc.

    Auzi la ei, 120 mil. euro... un fleac, i-o ciuruit, vorba aia!

    Pai la banii aia, Bale asta tre' sa poata fugi si tine fiecare meci in picioare, 90 min + prelungiri... si sa mai dea si cate 2-3 goluri in fiecare meci. Si nici sa nu se imbolnaveasca sau sa se accidenteze niciodata... Eu daca as fi patron, asa m-as astepta!

    Hai pa, că am aberat cam mult deja! Dar e distractiv... :)) :))
    • 0 (0 voturi)    
      :) (Joi, 1 august 2013, 15:07)

      dandra [utilizator] i-a raspuns lui cristescu.octavian

      http://creativemonkeyz.com/recomand/recomandari/fifa-14-capturing-gareth-bales-technique/
  • 0 (2 voturi)    
    Of of of, greu cu spaniola (Joi, 1 august 2013, 17:03)

    stef_an [utilizator]

    Mda, daca verificam sursa(AS.com) aflam urmatoarele:
    Se negociaza inca.
    S-a ajuns la o intelegere in ceea ce priveste valoarea jucatorului: 120 mil €.
    Suma ar putea fi platita:
    I. "cash"
    sau
    II. o parte "cash" + jucatori
    Varianta a 2-a este mai complicata, Tottenham l-a cerut pe Morata dar Madrid a refuzat(evident) oferindu-i in schimb pe Di Maria si/sau pe Coentrao.
    Daca tot preluati stirile de pe alte site-uri, macar o traducere decenta n-ar strica.
  • +1 (1 vot)    
    preț (Joi, 1 august 2013, 17:45)

    Googol [utilizator]

    să nu ne mire dacă peste vreo zece o să auzim de-o ofertă de-un miliard de euro.
  • 0 (0 voturi)    
    :)) (Joi, 1 august 2013, 21:26)

    sentenced [utilizator]

    Si-au umflat jidanii buzunarele :))