VIDEO Mihai Stoica, amendat de Tribunalul din Skopje dupa ce a agresat o jurnalista - MM a pledat vinovat

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 23 iulie 2013, 10:55 Sport | Fotbal

Mihai Stoica
Foto: HotNews / Dan Popescu
Mihai Stoica, managerul general al Stelei, a fost amendat, marti, de Tribunalul din Skopje - Macedonia (cu aproximativ 400 de euro) dupa ce a agresat o jurnalista a Protv-ului inainte de antrenamentul oficial al campioanei Romaniei la fotbal (n.r. pentru meciul cu Vardar, din turul doi preliminar al Champions League). Oficialul stelist va plati si cheltuielile de judecata, informeaza Mediafax.

Desfasurarea evenimentelor de marti

UPDATE:
Mihai Stoica s-a intors la politie, insotit de un avocat. Oficialul Stelei va merge apoi la tribunal pentru stabilirea faptelor. Conform Digisport, la fata locului a sosit si prim-secretarul ambasadei Romaniei in Macedonia.

UPDATE 2:
Mihai Stoica a mers la tribunal, pentru stabilirea faptelor. Oficialul Stelei a pledat vinovat. Instanta va lua o decizie.

UPDATE 3: Mihai Stoica a fost gasit vinovat de Tribunal, oficialul Stelei fiind amendat cu 25.000 de denari (aproximativ 400 de euro). In plus, Stoica va suporta si cheltuielile de judecata, transmite Prosport. "Gata, s-a terminat! Gata! Stati degeaba aici, gata, s-a terminat!", a declarat Mihai Stoica la iesirea din Tribunal.



Desfasurarea evenimentelor

Incidentul dintre Mihai Stoica si jurnalistii Protv s-a petrecut inainte de antrenamentul oficial al campioanei Romaniei.

Oficialul stelist a ajuns la Politie dupa ce medicii care i-au acordat ingrijiri medicale reporterului Protv (n.r. Alexandra Tanasescu) au anuntat autoritatile, informeaza Digisport.

Conform Digisport, luni dupa-amiaza (n.r. 22 iulie), la Skopje, reporterii Prosport si Protv ar fi fost agresati de bodyguarzii care insotesc lotul Stelei si de managerul Mihai Stoica, la antrenamentul oficial al formatiei antrenate de Laurentiu Reghecampf, inainte de returul cu Vardar din Liga Campionilor. Din declaratiile jurnalistilor implicaţi, Stoica si unul dintre agenti i-au smuls din maini telefonul mobil jurnalistei ProTV Alexandra Tanasescu si ar fi sters imagini de pe acesta.

Alexandra Tanasescu a mers la spital unde i-a fost eliberat un certificat medico-legal, mana Alexandrei fiind bandajata de catre medici.

Iata o parte a dialogului dintre cameramanul Protv si Mihai Stoica:


Cameraman: "Meme, nu am jignit pe nimeni!"
Mihai Stoica: "Ia, plecati, in p*** mea de aici, ma rog de voi sa plecati?"
Cameraman: "Pai, nu, dar vorbeam frumos, nu am jignit pe nimeni...nu am jignit pe nimeni"
Mihai Stoica: "Afara, da-te-n p*** mea!!! Gata!!! Hai!!!"
Cameraman: "De ce vorbesti asa cu mine?"
Mihai Stoica: "Pentru ca asa vrea p** mea, d-aia ! Bai, iesi afara! Nu ma fa sa dau in tine!!! Iesi afara!!!"
Cameraman: "Pai, n-ai cum sa dai in mine..."
Mihai Stoica: "E, p***... n-am cum sa dau in tine! Du-te, ma, in p*** mea! Hai, misca-te!" - conform Digisport.


Citeste mai multe despre   























13084 vizualizari

  • +45 (59 voturi)    
    la pescarie (Marţi, 23 iulie 2013, 11:11)

    nash pandelica [utilizator]

    cu cocoalarul asta...
    langa sefu, dar nu la rezerva, la comun, sa'l faca mireasa. :))
    • +26 (42 voturi)    
      hahaha (Marţi, 23 iulie 2013, 11:15)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      Stiu c-a fost din graba, dar "la pescarie" suna excelent, de mult n-am mai ras asa :))))
      • +19 (31 voturi)    
        suna mai bine (Marţi, 23 iulie 2013, 12:08)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

        decat la ..brutarie, nu ?
        loc unde le doresc sa ajunga cat mai repede tot lotul becalez-mm-savarina.
        toata caracatita de la varful fotbalului romanesc.
        • 0 (28 voturi)    
          Deci, hai sa vedem cum mi s-ar aplica mie (Marţi, 23 iulie 2013, 12:50)

          Catch 22 [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

          am inchiriat o sala unde vreau sa tin un eveniment cu invitatii mei. Anunt ca altii nu sunt bineveniti, ba mai mult, specific clar ca exista un grup de indivizi care nu-mi plac si care au interdictie speciala (stiu si ei de ce). Totusi, indivizii reusesc sa se strecoare. Oamenii de paza le spun sa plece insa ei isi permit sa filmeze in spatiul inchiriat de mine.
          PS: ma intreb ce s-ar fi intimplat in America unde scrie clar NO TRESSPASING (ofenders will be shut, survivors will be shot again)
          PPS: nu-s de acord cu gunoiala lui Stoica insa consider ca e necesar sa te poti apara de presa, mai ales cand legea nu e de partea lor
          • +1 (19 voturi)    
            ce n'ai inteles (Marţi, 23 iulie 2013, 14:23)

            nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Catch 22

            este ca, pro tv va da meciul in direct, ca este postul care a intovarasit echipa si care va face si comentariul meciului, diseara.
            si tot de la proteve, steaua va incasa bani pentru transmisia sportive.

            crezi ca meme a fost istetz ?
            este vorba de presa.

            cum va da ..ospitalitatea managerului stelei, echipa deja in probation la uefa. ?!

            io inteleg sa fii supporter al echipei, dar nu a unor cocalari ca jiji, prins cu valiza mica sau ca meme, recidivist in pumni si injuraturi.
            sper ca intr'o buna zi s'o ia pe cocoasa chiar de la voi, stelistii.
            poate va treziti si voi, sa'l treziti si pe cocalar, jalnic.

            pacat ca fotbalul se departeaza de categoria sport si intra tot mai mult la ..entertainment.

            de fapt, ce'i de mirare cind pokerul este bagat la sporturi. la fel si wrestlingul, care'i pur entertainment.
            • +6 (20 voturi)    
              ce nu ai inteles e ca (Marţi, 23 iulie 2013, 14:41)

              Catch 22 [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

              Exista un contract care spune ca protevara da meciu' dar ca nu are dreptul sa filmeze antrenamente etc. Generalizarile cu recidivisti, entertainment etc nu au legatura cu ce spuneam eu. Apropo, sunt muzicant. Am contract sa filmezi concertul dar nu ai ce sa cauti in culise. In culise vin doar prietenii, pricepi? Iar contractul e o afacere reciproc avantajoasa. Greu cu voi, omule. Nu intelegeti un subiect, nu intelegeti ca legea e lege (nu tocmeala). Inca odata iti spun: tresspasers will be shot. Survivers will be shot again.
              • +3 (19 voturi)    
                Nu au fost trespassers (Marţi, 23 iulie 2013, 14:53)

                CosminMaricari [utilizator] i-a raspuns lui Catch 22

                Conform reglementărilor UEFA, ambele echipe au obligaţia de a permite accesul presei timp de cel puţin 15 minute la antrenamentele oficiale. Atâta timp cât Steaua s-a obligat să participe la competiţiile UEFA, trebuie să respecte regulile organizaţiei. Libertatea lui Stoica de a opri accesul indivizilor care nu-i sunt pe plac este irelevantă în cazul de faţă.
                • +6 (10 voturi)    
                  Numai azi (Marţi, 23 iulie 2013, 15:49)

                  DT34 [utilizator] i-a raspuns lui CosminMaricari

                  Azi de abia o sa fie antrenamentul oficial.
              • 0 (0 voturi)    
                eu vorbeam (Marţi, 23 iulie 2013, 21:27)

                nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Catch 22

                dincolo de
          • -1 (11 voturi)    
            Iti spun eu (Marţi, 23 iulie 2013, 16:37)

            AlisCuPar [utilizator] i-a raspuns lui Catch 22

            ce se intampla in America (si in orice tara civilizata) daca tu, persoana publica, bruscai un ziarist: a doua zi erai mopul de sters shit al tuturor ziaristilor si in special al paparazzilor.
          • +3 (11 voturi)    
            alooooo... (Marţi, 23 iulie 2013, 16:41)

            manon [utilizator] i-a raspuns lui Catch 22

            nu ai inteles ca era antrenament unde ziaristii aveau permis? MM a fost un golan din nastere si asa va sfarsi. Cineva i-o va trage in gura pana la urma si bine de tot ....
  • +13 (25 voturi)    
    nu e bine (Marţi, 23 iulie 2013, 11:21)

    Kapo [utilizator]

    ca astia o sa ajunga intradevar se se iubeasca!!!
    au nevoie de niste puscariasi adevarati, fara mila, ca sa-i usture c.... Asa nu vor mai crede ca banul le permite orice!
  • +13 (39 voturi)    
    MM (Marţi, 23 iulie 2013, 11:27)

    Qwertz [utilizator]

    Nu ca i-as tine partea golanului din ghencea, dar nici pseudo-reporterii de la cea mai nociva televiziune din Romania (cei care l-au promovat intens pe Becali si cei care promoveaza tigania din societatea romaneasca) nu sunt mai buni decat MM.
    • +18 (40 voturi)    
      Zău? (Marţi, 23 iulie 2013, 11:51)

      CosminMaricari [utilizator] i-a raspuns lui Qwertz

      Cea mai nocivă televiziune din România? Mai nocivă decât OTV, decât RTV, decât Antena 3? E mai nocivă emisiunea Românii au talent decât talk-show-urile lui Gâdea? Mai nocive campaniile privind sistemul de sănătate care au dus chiar la schimbări majore decât era răposatul OTV? Mai nocivă cea mai bună emisiune de reportaje de după revoluţie, România te iubesc, decât breiching niuz-urile fără subiect de la RTV?
      Duse sunt vremurile când ProTV era nocivă, au rămas înainte de anul 2000. Cu tot cu Becali şi ştirile "sportive", cu tot cu Las Fierbinţi, cu tot cu Măruţă şi tot ce mai e golănesc şi strident la Pro TV, televiziunea asta e în anno domini 2013 ca o panseluţă care-a crescut pe un morman de bălegar.

      On-topic: putea să fie şi Mircea Badea în locul reporteriţei de la Pro TV, Stoica tot trebuie să poarte nişte discuţii cu reprezentanţii legi. Pentru că gravitatea unei infracţiuni nu ţine de părerea cuiva despre victimă.
      • +7 (23 voturi)    
        sorry (Marţi, 23 iulie 2013, 12:14)

        was [utilizator] i-a raspuns lui CosminMaricari

        Chiar m-am logat (cea ce este mare lucru la mine) doar de dragul de a-ti da un mare plus, din gresala am apasat "thumb down". Oricum total de acord in legatura cu singura (?) televiziune cat-de-cat apolitica din Rromaňa.
      • +8 (14 voturi)    
        MDa.. (Marţi, 23 iulie 2013, 13:59)

        Qwertz [utilizator] i-a raspuns lui CosminMaricari

        A3 sau OTV cat or fi ele de rele tot nu se vad in afara tarii. Dar cand strainul deschide televizorul si vede pe postul romanesc "Inima de tigan", "Can Can TV" sau toate crimele posibile de la stirile PRO TV, fara suparare dar pe buna dreptate ne fac TZIGANI. Voi considerati ca A3 e nociva, dar ganditi-va ca acolo stiti de raul de care va aparati, ca ei arunca intr-o directie, dar PRO TV nu stiti ce interese ascund si ce doresc sa manipuleze. Mai ganditi-va....
        • -8 (10 voturi)    
          Bun, deci e vorba de rasism aici (Marţi, 23 iulie 2013, 14:05)

          CosminMaricari [utilizator] i-a raspuns lui Qwertz

          Nu? Vă deranjează ţiganii, de fapt, nu programul televiziunii şi modul în care presa distorsionează comportamentul electoral al românilor. Vă deranjează "cum se vede din exterior", în loc să vă preocupe "efectul în interior".

          Nu ştiu cine trebuie să (se mai) gândească...
          • +5 (5 voturi)    
            N-ai inteles nimic... (Marţi, 23 iulie 2013, 17:11)

            Qwertz [utilizator] i-a raspuns lui CosminMaricari

            Acasa poti face ce vrei, dar cand iesi in lume comporta-te civilizat.
            • +1 (1 vot)    
              ei, aici nu ai dreptate! (Marţi, 23 iulie 2013, 22:56)

              un dac [utilizator] i-a raspuns lui Qwertz

              educatia ori e constanta, ori e de mantuiala.
              eu nu sunt de acord cu maimuta in Romania si profesor universitar in strainatate.
              eu, spre exemplu, nu arunc pe geam sticla goala de apa plata nici in trafic, nici cand sunt singur pe sosea in pustiu.
  • +8 (22 voturi)    
    la puscarie (Marţi, 23 iulie 2013, 11:32)

    nicidecum [utilizator]

    cocalarul asta trebuie sa intre la puscarie sa nu mai faca pe miezu...e un intelectual in puii mei
    • +2 (2 voturi)    
      ai dreptate (Marţi, 23 iulie 2013, 22:59)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui nicidecum

      iar pseudojurnalistii aia trebuie trimisi la sapat porumbul
  • +17 (25 voturi)    
    Acum poate devine mai evident... (Marţi, 23 iulie 2013, 11:34)

    finutza [utilizator]

    ... pentru foarte multa lume ce fel de om este Gigi Becali. Asta fiindca multi deplang "marea nedreptate" care i s-a facut. Dar priviti de ce fel de oameni se inconjura: un fin care ignora regulile de circulatie, un nepot care se crede zmeu in Maibach-ul unchiului, iar in cazul de fata, tiripliciul asta cu aere de manager si cunoscator in ale fotbalului... Imi place reactia politistilor macedoneni, care la- anchetat si dupa miezul noptii, si dimineata "pe racoare", fiindca cei romani au stat ca viteii la poarta lui cand le-a inchis-o-n nas.
  • +11 (23 voturi)    
    stiti ca daca se impute situatia (Marţi, 23 iulie 2013, 11:47)

    nellino [utilizator]

    Steluta poate sa zboare din CL? Sa nu uitam ca este in perioada de proba de cativa ani.

    Sa-l vad atunci pe Mumu daca o sa mai aibe ce sa-si bage!
    • +6 (12 voturi)    
      daca se intampla (Marţi, 23 iulie 2013, 12:11)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui nellino

      jiji il popeste de dinlauntru.
      cheama si un sobor de la patriarhie si'l afuriseste.
      sper ca celeritatea aia sa nu ramana vorba goala, sa aiba si jiji parte de prieteni, cu el, cat mai curand.
  • +13 (21 voturi)    
    Digi Sport (Marţi, 23 iulie 2013, 11:47)

    fghr [utilizator]

    ar trebui sa i rezilieze contractul specilstului in fotbal european astazi fara prea multe explicatii...

    Da lectii de morala si civilizatie europeana cand atitudinea lui este similara cu a unui protestant /violator din piata Tahri

    La brutarie cu impostorul asta , pseudo manager...
    • +3 (15 voturi)    
      digi (Marţi, 23 iulie 2013, 12:12)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui fghr

      si sport ro sunt laudacii stelei, ai famighliei prodan/becali. or fi pe statele lui jiji.
  • +17 (21 voturi)    
    jurnalistii au ce au semanat (Marţi, 23 iulie 2013, 11:53)

    andimi [utilizator]

    pai ma rog cine i-a invatat pe Becali et co cu publicitatea si mediatizarea 24 de ore? Nu jurnalistii Pro!? Acum au ce au semanat! Nu mai dati stiri din acestea, de mult nu mai urmaresc ce intampla in laturile, pardon fotbalul romanesc.
    • +6 (12 voturi)    
      pai ei pe cine mai pupa in ........ zilnic ??? (Marţi, 23 iulie 2013, 12:39)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui andimi

      toata ziua steluta , jiji cpos, dinamo .
      In RO sportul se reduce la aceste echipe de asa zisi sportivi ?????
      nu mai avem atleti , tenismani, inotatori , boxeri , gimnasti ....???
  • +5 (31 voturi)    
    Rusine ProTV (Marţi, 23 iulie 2013, 12:13)

    Mjay [utilizator]

    Nu ma asteptam la astfel de scandaluri ordinare la PROTV. Chiar din fimarea lor se vede clar intentia de a provoca scandalul. Nu au dat decat finalul filmarii, dar se vede clar ca au fost rugati frumos in mai multe randuri sa paraseasca incinta ca nu au ce filma si nu se miscau de pe loc. Chiar cand intervine Meme, fraza este "ma rog de voi sa plecati?" si ei tot stateau pe loc si trageau de timp, probabil sa mai scoata cateva fraze colorate. Nu neg limbajul trivial (obisnuit in mediul ala de altfel), dar insistenta lor, asa cum se vede in filmare, m-au facut si pe mine sa ma enervez.
    • -2 (20 voturi)    
      vai (Marţi, 23 iulie 2013, 12:37)

      jeanvaljeanro [utilizator] i-a raspuns lui Mjay

      draga, ce sensibilos esti! stai prost cu nervii?
      • +7 (15 voturi)    
        Vrei sa spui, irascibil? (Marţi, 23 iulie 2013, 13:18)

        Mjay [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

        Daca era sensibil, nu ma enervam, ma rusinam. Poate vrei sa spui coleric sau irascibil.
        Cauta in dex. Verifica si sensibilos. Folosesti cuvinte care nu exista, nu stii semnificatia cuvintelor pe care le folosesti, dar stii sa comentezi.
        • -3 (11 voturi)    
          Hai noroc ! (Marţi, 23 iulie 2013, 15:04)

          MTX [utilizator] i-a raspuns lui Mjay

          Clar esti sensibil.....
    • 0 (14 voturi)    
      Acreditare (Marţi, 23 iulie 2013, 13:53)

      Eu123 [utilizator] i-a raspuns lui Mjay

      Daca reporterii aveau asa ceva, putea Mimi Stoica sa-i roage ce vroia el, ca oamenii aveau dreptul sa stea sa filmeze. Din cate stiu, acreditarea exista asa ca Mimiluta a inceput sa se dea rotund pentru ca avea budigarzii in jurul sau. Tare as vrea sa-l vad cum se exprima cand e singur singurel, nu de alta dar cred ca ar ramane fara dentitie, cel putin cea frontala. Auzi la el, este manager. Mimiluta tata, uita-te la Sir Alex Ferguson si atunci vei intelege ce inseamna manager. Sunt sigur ca si el injura, dar macar o face in vestiar si nu se ia la imbranceli dambovitene cu reporterii. Daca nu-i convenea de unul, cerea sa nu mai fie admis la conferintele de presa, dar nu incepea cu lirica de mahala.
  • -18 (18 voturi)    
    meme (Marţi, 23 iulie 2013, 12:13)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    cel mai mare ardelean fruncea in viata! hai,mars cu ardealul vostru, ca uite ce panarame se nasc pe la voi pe acolo!
    • +7 (7 voturi)    
      MDa... (Marţi, 23 iulie 2013, 18:22)

      Qwertz [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      Una e sa te nasti si alta e sa fii educat in purul spirit romanesc nicaieri altundeva decat la ... Galati .... LoL. Cine i-a dat educatie golanului? Ca aia din Ardeal nu...
  • +4 (18 voturi)    
    La brutarie (Marţi, 23 iulie 2013, 12:14)

    Trojan.H [utilizator]

    Cu toti cocalarii!
  • +8 (18 voturi)    
    Pai da (Marţi, 23 iulie 2013, 12:26)

    Gg65 [utilizator]

    mm se crede in Romanica, unde poate face ce vrea p...a lui fara sa-i zica nimeni nimic.Iaca in tarile civilizate nu conteaza cum te cheama, conteaza doar ce faci si daca incalci legea te leaga.
    • +5 (7 voturi)    
      plusul vine (Marţi, 23 iulie 2013, 13:06)

      was [utilizator] i-a raspuns lui Gg65

      pentru ca ai folosit sintagma "tarile civilizate", ...neh, chiar daca vorbim de (tot) balcanicii buglari (sa masura luata cred ca are o oarecare pedepsire politica, chiar daca merita 100% individul sus amintit.)
      PS: personal as fi "penalizat" si victima, pe baza de hartuire. Nu de aia, dar tot asta a facut si tiganca imputita de la hahanele cAnale, si personal (in privat - tot acelasi reactie as fi avut cu "Dicatatorul",... dar sa nu politizam situatia).
    • +2 (8 voturi)    
      Bulgaria (Marţi, 23 iulie 2013, 13:09)

      was [utilizator] i-a raspuns lui Gg65

      Tara civilizata fata de RO, chiar si cu mafiotii vs. saracia lucie (sa nu spun "cu mizerabilii lor...") ce este pe acolo.
  • +11 (19 voturi)    
    Frustrari de "fetita" de companie (Marţi, 23 iulie 2013, 12:38)

    Bogdan_1 [utilizator]

    pentru puscariasi. "Domnisoara" meme isi arata "barbatia" cu organul in gura toata vremea. Asa patron asa sluga !
  • +10 (16 voturi)    
    de laudat (Marţi, 23 iulie 2013, 12:52)

    un dac [utilizator]

    ce repede se misca politia si justitia in alte parti.
    Felicitari!
    In Romania a spart scaune, a injurat, a hartuit oameni etc si nu a aptit nimic.
  • +6 (14 voturi)    
    nu inteleg (Marţi, 23 iulie 2013, 12:55)

    dandra [utilizator]

    cum agreseaza maimuta asta jurnalisti de la pro tv, cand pupincuristii de la pro tv sunt toata ziua, sus si tare, cu mantuitorul si salvatorul oier?
    but why???!!!
    poate o sa le fie invatatura de mine, sau poate nu?
    poate astfel ratingurile cresc, manelistii / cocalari / mancatori de mici si bautori de burger se vor uita si mai mult la PROsti TV.
  • +4 (10 voturi)    
    inca ceva... (Marţi, 23 iulie 2013, 12:59)

    dandra [utilizator]

    sa ii spuna cineva reporteritei ca poate recupera acele poze sterse, cu softuri potrivite;)
  • +3 (5 voturi)    
    :) (Marţi, 23 iulie 2013, 16:10)

    dandra [utilizator]

    are vreo legatura de rudenie cu nenea Gruia?
  • +6 (6 voturi)    
    ok (Marţi, 23 iulie 2013, 20:11)

    sentenced [utilizator]

    Nu sunt de acord cu atitudinea lui mm, insa modul in care cei de la trustul media pro inteleg sa faca jurnalism este mizerabil. Intrati pe prosport sa vedeti ce duhoare de cancan va va lovi in fata.
    Iar faptul ca au initiat proceduri care poate vor afecta o echipa romaneasca mi se pare de-a dreptul dezgustator prin prin insusi caracterul antiromanesc al acestui demers.
    • +6 (6 voturi)    
      corect (Marţi, 23 iulie 2013, 22:16)

      vercingetorix [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

      Foarte corect comentariul! Oare cand o sa inceapa si presa sportiva din Romania sa faca presa sportiva adevarata?
    • +4 (4 voturi)    
      meme a fost prost (Marţi, 23 iulie 2013, 22:54)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

      dar "jurnalistii" aia merita bataie ca lumea...
    • 0 (0 voturi)    
      ei, nici chiar asa! (Miercuri, 24 iulie 2013, 13:27)

      un dac [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

      primele doua idei sunt clare, oricine gandeste cat castusi de putin va blama in mod egal pe mihai stoica si pe jurnalistii sportivi (nu doar cei din trustul pro, nu doar in acest caz, la modul aproape general).
      Dar ultima parte este trista. Este tipul de gandire care, e drept ca doua trepte mai jos, face ca "free gigi" sa fie o miscare in masa. Ca, nu-i asa, este "antiromanesc" sa facem rau echipei nationale, iar gigi ar conduce mai bine (crede el) din libertate.

      Nu domnule, antiromanesc este sa provoci. Antiuniversal, as zice. Dar, daca un prostovan agresiv face o nefacuta, este firesc sa faci plangere, indiferent daca steaua bate sau nu.
      Inca o data felicitari justitiei macedonene. S-a miscat ceas.
      Si uite ca Steaua a batut bine mersi. Fotbalul este pe multi bani, nu pe smiorcaielile de fata mare ale lui mihai sau ale lui gigi.