Europa League: Rezultate consemnate in prima mansa a turului doi preliminar

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 19 iulie 2013, 10:32 Sport | Fotbal

Europa League
Foto: Uefa.com
Petrolul (victorie cu 3-0) si Astra (1-1 cu Omonia Nicosia) au evoluat joi in turul doi preliminar al Europa League, informeaza Mediafax.


Marti:


Levadia Tallinn (Estonia) - Pandurii Targu Jiu (Romania) 0-0

Joi:

Dila Gori (Georgia) - Aalborg (Danemarca) 3-0

Irtis Pavlodar (Kazahstan) - Siroki Brijeg (Bosnia-Hertegovina) 3-2

FK Ventspils (Letonia) - Jeunesse d'Esch (Luxemburg) 1-0

Mladost Podgorica (Muntenegru) - FK Senica (Slovacia) 2-2

Qarabag Agdam (Azerbaidjan) - Piast Gliwice (Polonia) 2-1

FC Honka (Finlanda) - Lech Poznan (Polonia) 1-3

Sahtior Soligorsk (Belarus) - Milsami Orhei (Moldova) 1-1

Dinamo Minsk (Belarus) - Lokomotiva Zagreb (Croatia) 1-2

Beroe Stara Zagora (Bulgaria) - Hapoel Tel-Aviv (Israel) 1-4

Zrinjski Mostar (Bosnia-Hertegovina) - Botev Plovdiv (Bulgaria) 1-1

Skonto Riga (Letonia) - Slovan Liberec (Cehia) 2-1

Stromsgodset IF (Norvegia) - Debrecen (Ungaria) 2-2

Petrolul Ploiesti (România) - Vikingur Gota (Insulele Feroe) 3-0

Malmo FF (Suedia) - Hibernian (Scotia) 2-0

Maccabi Haifa (Israel) - Kazar Lankaran (Azerbaidjan) 2-0

IL Hodd (Norvegia) - FK Aktobe (Kazahstan) 1-0

Rosenborg Trondheim (Norvegia) - St. Johnstone (Scotia) 0-1

Tromso IL (Norvegia) - Inter Baku (Azerbaidjan) 2-0

Cernomoret Odessa (Ucraina) - Dacia Chisinau (Moldova) 2-0

IFK Goteborg (Suedia) - FK Trencin (Slovacia) 0-0

Anorthosis Famagusta (Cipru) - Gefle IF (Suedia) 3-0

Valletta FC (Malta) - FC Minsk (Belarus) 1-1

FC Differdange (Luxemburg) - FC Utrecht (Olanda) 2-1

KS Kukesi (Albania) - FK Sarajevo (Bosnia-Hertegovina) 3-2

FC Thun (Elvetia) - Chikhura Sachkhere (Georgia) 2-0

FK Jagodina (Serbia) - Rubin Kazan (Rusia) 2-3

Jalghiris Vilnius (Lituania) - Piunik Erevan (Armenia) 2-0

Xanthi (Grecia) - Linfield FC (Irlanda de Nord) 0-1

Sparta Praga (Cehia) - BK Hacken (Suedia) 2-2

Hajduk Split (Croatia) - FK Turnovo (Macedonia) 2-1

Astra Giurgiu (România) - Omonia Nicosia (România) 1-1

Trabzonspor (Turcia) - Derry City (Irlanda de Nord) 4-2

Vojvodina Novi Sad (Serbia) - Honved Budapesta (Ungaria) 2-0

Steaua Rosie Belgrad (Serbia) - IB Vestmannaeyja (Islanda) 2-0

Olimpija Ljubljana (Slovenia) - MSK Zilina (Slovacia) 3-1

Slask Wroclaw (Polonia) - Rudar Pljevlja (Muntenegru) 4-0

HNK Rijeka (Croatia) - Prestatyn Town (Tara Galilor) 5-0

KR Reykjavik (Islanda) - Standard Liege (Belgia) 1-3

Breidablik UBK (Islanda) - Sturm Graz (Austria) 0-0.


Citeste mai multe despre   






















2736 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Miercuri