Steaua nu a avut nicio problema cu Vardar Skopje, Champions League - turul doi preliminar, campioana Romaniei impunandu-se cu 3-0, dupa o partida pe care a dominat-o de la un capat la altul. Tanase (12'), Pintilii (21') si Pavlovic (45+2' - autogol) au inscris pentru ros-albastri. Returul (de pe 23 iulie) se anunta a fi doar o formalitate pentru trupa lui Laurentiu Reghecampf.

Laurentiu ReghecampfFoto: HotNews / Dan Popescu

"Cred ca este rezolvata calificarea mai departe. Sunt bucuros ca ne-am creat multe ocazii, dar din pacate nu am marcat decat trei goluri. Avem prima optiune, dar mai este un meci de jucat. Ne vom gandi sa facem anumite schimbari, dar am jucat doar doua meciuri oficiale si nu cred ca se pune problema ca jucatorii sa fie obositi. Eu sunt multumit de Piovaccari si suporterii la fel. El are nevoie de timp, de antrenamente, pentru ca se pregateste de doar doua saptamani cu noi. Mi-as dori sa ajunga la forma cea mai buna. Nu cred ca mai avem timp de experiemnte. Nu va pleca nimeni si nu va mai veni nimeni", a declarat Reghecampf, potrivit Mediafax.

Adi Popa a afirmat ca este multumit de rezultat: "Nu stiu ce s-a intamplat in a doua repriza, dar suntem multumiti de rezultat. Nu a fost un meci usor pentru ca ei s-au aparat cu toata echipa, iar in a doua repriza au jucat doar 15 minute. Erau mai mult pe jos".

Desfasurarea partidei de pe Arena Nationala:

Final de partida, Steaua - Vardar Skopje 3-0 in turul doi preliminar al Champions League, mansa tur

90+1' Dimitrovski a intrat in locul lui Petrov la oaspeti

S-au aratat trei minute de prelungire

90' Piovaccari a primit cartonasul galben

87' Pintilii trimite in diagonala, mingea se duce pe langa poarta lui Pavlovic

81' Tatu, dintr-o pozitie favorabila, trimite pe langa poarta

79' Georgiev i-a luat locul lui Stojkov la Vardar

73' Piovaccari trimite peste poarta din doar cativa metri, inca o actiune importanta pentru Steaua

68' Cristi Tanase a fost inlocuit de Leandro Tatu

66' Sutul lui Adi Popa este respins de Pavlovic, portarul oaspetilor a prins o zi mare pe Arena Nationala

Steaua da senzatia ca este multumita cu rezultatul de pe tabela de marcaj

60' Piovaccari a fost introdus pe teren in locul lui Nikolic la campioana Romaniei

57' Iancu a intrat pe teren in locul lui Stanciu la Steaua

54' Manevsk i-a luat locul lui Giménez la Vardar

47' Sutul lui Tanase se duce putin pe langa poarta. Steaua incepe in atac repriza a doua

A inceput repriza a doua

Pauza pe Arena Nationala, Steaua - Vardar 3-0

45+2' Adi Popa trimite in bara din apropiere, mingea il loveste in spate pe Pavlovic si intra in poarta. Steaua - Vardar 3-0

35' Pasa perfecta a lui Latovlevici pentru Pintilii (cu exteriorul), dar sutul ultimului este respins de Pavlovic

31' Nikolic suteaza la coltul lung, Pavlovic respinge cu piciorul

28' Tanase primeste cartonasul galben

Vardar reuseste primele pase consecutive in jumatatea de teren a Stelei de-abia in minutul 25...

21' Pintilii inscrie cu capul, din apropiere, centrarea i-a apartinut lui Bourceanu. Steaua - Vardar 2-0

18' Pintilii trimite cu exteriorul, Pavlovic se evidentiaza inca o data

17' Pavlovic il blocheaza in ultimul moment pe Adi Popa...

14' Bourceanu trimite cu mult efect, Pavlovic se intinde si deviaza in bara. Steaua a trecut pe langa golul doi

12' Adi Popa trimite in bara cu un sut pe jos, mingea ajunge la Tanase, iar acesta deschide scorul cu o executie pe coltul scurt. Steaua - Vardar 1-0

10' Tanase patrunde pe stanga, centreaza bine, dar Nikolic nu poate devia in poarta. Inca o ocazie mare pentru Steaua

10' Latovlevici centreaza bine de pe partea stanga, dar Tanase nu gaseste spatiul portii celor de la Vardar

7' Actiune cursiva a Stelei, dar sutul lui Stanciu este blocat de apararea oaspetilor

5' Prima ocazie mare de gol pentru Steaua: sutul lui Nikolic din apropiere este respins de pe linia portii

4' Centrarea lui Bourceanu (dintr-o lovitura libera) nu ajunge la Chiriches

1' Tanase trimite spre poarta oaspetilor in primele secunde ale partidei