Romania a invins Trinidad-Tobago, scor 4-0, intr-un meci amical

de Ionut Baias     HotNews.ro
Marţi, 4 iunie 2013, 23:18 Sport | Fotbal

Echipa nationala Romaniei a invins, marti, cu scorul de 4-0 (2-0), reprezentativa similara a statului Trinidad-Tobago, intr-o partida amicala disputata pe Arena Nationala si in care atacantul Ciprian Marica a reusit prima sa "tripla" sub "tricolor", potrivit Mediafax.

Au marcat: Marica '31, '33, '81 si Cyrus '49 autogol.

1-0: Torje a centrat de pe partea dreapta, Goian a recentrat cu capul din plonjon din apropierea liniei de fund, mingea a ajuns la Marica, iar acesta a sutat din sase metri, insa portarul Phillip a respins tot pana la atacantul roman, care a reluat din cinci metri la coltul lung.

2-0: Bogdan Stancu a avut o actiune personala pe partea dreapta, a pasat in interiorul careului lui Marica, care dupa ce a preluat a sutat de la 14 metri la coltul scurt.

3-0: Grozav a centrat cu exteriorul, Cyrus a intervenit pe traiectorie si incercarea sa de respingere cu o lovitura de cap a trecut peste portarul Phillip.

4-0: Torje a executat un corner de pe partea dreapta, iar Marica a reluat cu capul din sase metri la coltul scurt.

Romania: Lobont - Matel (Luchin '46), Gaman, Goian (D. Grigore '46), Rat - N. Grigore (Hoban '46), Lazar (Nistor '66) - Torje, Stancu (Stoian '82), Chitu (Grozav '46) - Marica. Selectioner: Victor Piturca.

Trinidad-Tobago: Phillip - Hoyte, Bakr, Cyrus, Jones - Carter, Boucaud (Glen '78), Theobald (Birchall '71), Molino (Guerra '54) - Roberts (Winchester '71), Jorsling (Gay '54). Selectioneri: Jamaal Shabazz si Hutson Charles.

Cartonase galbene: Stancu '19, Rat '41 / Boucaud '15, Jones '18.

Partida a fost arbitrata de o brigada din Serbia, avandu-l la centru pe Milorad Mazici, ajutat la cele doua linii de Milovan Ristici si Igor Radojicici. Arbitru de rezerva a fost romanul Radu Petrescu.

La meci au asistat 10.128 de spectatori.

Suporterii de la cele doua peluze au scandat de mai multe ori pe parcursul meciului "Mitica la puscarie" si "Mircea Sandu esti o mizerie".




















4391 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    uuraaaaa!!!!! (Marţi, 4 iunie 2013, 23:49)

    moka [utilizator]

    ii trebuia si lui Piti o gura de oxigen.
    mai pacalim odata publicul cu un rezultat bun.
  • +4 (6 voturi)    
    Ura, ce victorie... (Miercuri, 5 iunie 2013, 0:18)

    Krokodilul Chichiricios [utilizator]

    Atâta doar că de la oaspeți au jucat doar Trinidad și Tobago în poartă.
    • +1 (3 voturi)    
      Greşeşti (Miercuri, 5 iunie 2013, 1:58)

      war4peace [utilizator] i-a raspuns lui Krokodilul Chichiricios

      Trinidad era accidentat, am văzut eu la SENZAŢIONAL cu Dan Diaconescu.
    • 0 (0 voturi)    
      De la San Marino (Joi, 6 iunie 2013, 3:10)

      belurt [utilizator] i-a raspuns lui Krokodilul Chichiricios

      De la San Marino, echipa de pescari si bucatari, la Trinidad & Tobago, tara unde sporturile nationale sint criket-ul si rugby-ul, interesante meciuri isi alege Piturca cu nationala, imi aduce aminte the meciul cu Muntenegru unde cistigam cu 9-0 si nu ne treceam de grupe la euro si nu era nici vorba de calificare la mondiale....Interesant cum Americanii joaca amicaluri cu Belgia, Germania si noi ne pierdem vremea cu tari nedescoperite .... Eu cred ca Romania pregateste cu Nationala lor de fotbal o echipa exploratori sau colonisti ....
  • +5 (5 voturi)    
    i-am speriat pe nemti. (Miercuri, 5 iunie 2013, 6:03)

    alizee [utilizator]

    ii mai btem cu un 40 si pe papuasi si luam cupa. Cum care cupa?! Conteaza?!
  • +7 (7 voturi)    
    Mda (Miercuri, 5 iunie 2013, 9:01)

    electron [utilizator]

    Domnilor de le FRF ce cauta un condamnat penal pe banca nationalei. Aceasta nationala ne reprezinta pe noi romanii in lume. Eu nu vreau sa fiu reprezentat de un condamnat penal.
    • 0 (0 voturi)    
      La fiecare an de condamnare (Miercuri, 5 iunie 2013, 12:57)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui electron

      Nationala da patru goluri. Sa-l condamne justitia pe Piturca inainte de meciurile oficiale nu amicale!
  • 0 (0 voturi)    
    romani fiti mandrii (Miercuri, 5 iunie 2013, 13:14)

    liviu_ [utilizator]

    primu meci castigat de romania antrenata de un condamnat la puscarie!
    sunt curios sa stiu daca suntem prima nationala cu o asemenea "performanta"