VIDEO Andrei Hrebenciuc, sanse mari sa devina noul presedinte executiv al Stelei - Va ajuta campioana cu trei milioane de euro

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 4 iunie 2013, 11:29 Sport | Fotbal

Andrei Hrebenciuc
Foto: Agerpres
Problemele financiare de la Steaua par sa-si fi gasit rezolvare (n.r. jucatorii nu si-au primit salariul de trei luni), Andrei Hrebenciuc urmand sa imprumute formatia ros-albastra cu suma de trei milioane de euro, sustine Prosport. In schimbul acestor bani, fiul lui Viorel Hrebenciuc va fi numit in functia de presedinte executiv la campioana Romaniei.

Banii putini de la UEFA, marea problema a Stelei


Dupa ce a ajuns pana in "optimile" Europa League, Steaua spera sa primeasca de la UEFA suma de aproximativ 4.5 milioane de euro. Cum banii primiti din market pool s-au diminuat, campioana Romaniei a primit doar 500.000 de euro. In aceste conditii, jucatorii nu au primit salariile restante (pe ultimele trei luni) si nici primele pentru castigarea campionatului.

Salvarea vine de la familia Hrebenciuc


Rezolvarea problemelor financiare de la Steaua va veni, dupa cum sustine Prosport, de la omul de afaceri Viorel Hrebenciuc. Prin intermediul lui Andrei (n.r. fiul afaceristului), Steaua va primi un imprumut de trei milioane de euro. Banii ar putea fi returnati dupa ce formatia lui Laurentiu Reghecampf ar intra in grupele Champions League (aceasta este marea tinta a ros-albastrilor). 

Pentru a vedea cum sunt cheltuiti banii, Andrei Hrebenciuc va fi numit in functia de presedinte executiv la Steaua (post vacant in acest moment).

Cum a facut rost de bani

In varsta de 28 de ani, Andrei Hrebenciuc ar fi facut rost de bani dupa ce a pus gaj cateva terenuri din jurul Bucurestiului. In schimbul acestui lucru, acesta a primit un credit la banca in valoare de trei milioane de euro.

"Daca nu ma implic acum, atunci cand?", a precizat Viorel Hrebenciuc pentru Prosport, in legatura cu o posibila implicare la Steaua Bucuresti.



Citeste mai multe despre   



















4416 vizualizari

  • +13 (13 voturi)    
    de unde le are ? (Marţi, 4 iunie 2013, 11:35)

    ggeo [utilizator]

    dar terenurile de unde le are ? ...ca tac-su toata viata a fost parlamentar , deci bugetar...
    • +9 (9 voturi)    
      om de afaceri (Marţi, 4 iunie 2013, 11:47)

      trient [utilizator] i-a raspuns lui ggeo

      era sa cad pe jos de ras cand am citit asta.. hrebenciuc si om de afaceri.. pai pana si voiculescu & copos sunt mai oameni de afaceri decat sobolanul asta.
      • +4 (4 voturi)    
        ha, ha... (Marţi, 4 iunie 2013, 12:38)

        manon [utilizator] i-a raspuns lui trient

        Si-a facut studiile cu magna cum laude la Bamboo....iar terenurile gajate la banca acopera imprumutul plus dobanda??? mai sa fie!!! ia cautati la banca care i-a dat imprumutul sa vedeti cat de supraevaluate sunt aceste terenuri. In final cand va fi incapacitate de plata banca se va trezi cu cateva hectare de parlog care nici de agricultura nu sunt bune si ramane in brate cu ele iar desteptul de hrebe cu banii...asa se fac averi in tara asta nu cu munca, nici la stat nici la patron...
  • +4 (4 voturi)    
    In lipsa lui Becali, Hrebenciuc iese din umbra (Marţi, 4 iunie 2013, 11:37)

    Metec [utilizator]

    El a fost tot timpul acolo, in spatele marionetei de teatru ambulant Gigi Becali. A fost papusarul iscusit, care si-a pierdut papusa si trebuie sa-si trimita fiul in linia intai. Multe din papusile de pe micul ecran sunt manuite de astfel de papusari necunoscuti sau cunoscuti. Ponta si Antonescu, poate si Basescu, sunt cateva exemple. Nu credeti in cele vazute, cercetati-le pe cele nevazute, spunea Sf.Apostol Pavel.
    • +4 (4 voturi)    
      Papusa face greseala (Marţi, 4 iunie 2013, 12:04)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      sa se creada papusar, si nu se mai limiteaza strict la jocul ei de pe scena. Si papusarul face greseala sa iasa pe scena si sa-l vada lumea. In ambele cazuri jocul este compromis si lumea incepe sa huiduie si papusa si papusarul.

      Jocul este magistral, devine religie, cand vezi numai papusa ce joaca pe scena iar pe papusar nu-l vezi niciodata.
  • +10 (10 voturi)    
    sursa (Marţi, 4 iunie 2013, 11:38)

    omidius [utilizator]

    Indrazneste cineva sa intrebe de unde are familia Hrebenciuc banii respectivi? A dat dat doamna Hrebenciuc cu matura prin casa si a gasit banii sub canapea?
    In declaratia de avere a lui Viorel Hrebenciuc apar doar venituri din salarii de circa 200 de mii de lei. Anual! Iar in conturi au, saracii, doar 5300 de lire si 1400 de euro.
    • +4 (4 voturi)    
      Banii lui Hrebenciug provin (Marţi, 4 iunie 2013, 12:35)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui omidius

      din furtul lui si munca noastra! Combinatia asta de furt si munca asigura bogatie, luate separat si furtul si munca nu valoreaza doi bani.
    • +2 (2 voturi)    
      pentru toata lumea (Marţi, 4 iunie 2013, 13:03)

      Catalin_N [utilizator] i-a raspuns lui omidius

      Ultima declaratie de avere a lui Viorel Hrebenciuc, in 11/01/2013:
      accesati linkul http://tinyurl.com/kdrfu8f

      Pt cine nu are rabdare legat de terenuri scrie ca are:
      200mp in Bucuresti (titular Andrei H)
      500mp in Buzau (titular Viorel H )


      1. Poate ne spune cineva daca ajung pt un credit la banca de 3 milioane euro ?
      2. Si o alta intrebare foarte interesanta e cum le-a facut rost initial ?
  • +6 (6 voturi)    
    adevarul (Marţi, 4 iunie 2013, 11:48)

    andrey23 [utilizator]

    Este pretul platit de Hrebenciuc sa nu divulge Becali toate hotiile facute impreuna. Apropo de hotii, de unde are bugetarul parlamentar Hrebenciuc terenuri in valoare de 3 mil de euro ??
    • -2 (2 voturi)    
      adevarul adevarat (Marţi, 4 iunie 2013, 12:27)

      GicuCaloricu [anonim] i-a raspuns lui andrey23

      terenurile le-o avea fi-so.
  • -2 (2 voturi)    
    pai ... (Marţi, 4 iunie 2013, 12:50)

    AndreiIonescu1 [anonim]

    asta inseamna ca jiji nu va fi condamnat in dosarul valiza. nu ar baga baietii bani intr-o echipa care se scufunda
  • +1 (1 vot)    
    andrei blankfein de romania (Marţi, 4 iunie 2013, 13:05)

    cristiansima [utilizator]

    Andrei dupa sif moldova va ajunge presedinte la sibex ,la bursa din Sibiu,bursa din Sibiu se va uni cu bvb si va ajunge presedinte si acolo.O sa isi cumpere si un ziar sau un "site" si uite asa dinastia va dainui.Acum intelegeti ce va spuneam in octombrie in plin scandal Sima.???