Dinamo - Viitorul Constanta 2-3 si echipa lui Hagi isi asigura matematic ramanerea in Liga I

de I.B.     HotNews.ro
Sâmbătă, 25 mai 2013, 0:57 Sport | Fotbal

Dupa ce au invins in deplasare Steaua cu 5-2, pustii lui Hagi au reusit sa invinga si Dinamo cu 3-2, rezultat care le asigura si matematic ramanerea in Liga I. Si asupra acestui meci insa au planat suspiciuni de "blat". Tot vineri, FC Vaslui a invins Otelul Galati cu 1-0 si o depaseste pe Dinamo in clasament, iar Rapid a reusit un rezultat de egalitate, 1-1 (1-1), in deplasarea la Gaz Metan Medias.

Pentru Dinamo au marcat Danciulescu '16 si Alexe '50, iar pentru Viitorul au inscris Lazar '11, Chitu '62 si Balasa '89, potrivit Mediafax.

0-1: Balgradean respinge in fata, mingea ajunge la Carstocea, care ii paseaza lui Lazar, iar acesta inscris din 6 metri

1-1: Centrare Rus de pe partea dreapta, iar Danciulescu a marcat cu capul

2-1: Marius Alexe primeste o pasa de la Curtean la marginea careului de 16 metri si marcheaza cu un sut de la 12 metri

2-2: Chitu a marcat cu capul, dupa o centrare de la Balasa

2-3: Balasa a inscris dupa ce Balgradean nu a reusit sa retina

Dinamo: Balgradean - Rus, Luchin, Dandea (Curtean '46), Musat - Stratila (Axente '87), Grigore, Boubacar, Matei - Danciulescu (Cristea '74), Alexe. Antrenor: Cornel Talnar

Viitorul Constanta: Vatca - Bejan, Larie, Putanu, Balasa - Benzar - Chitu, Nikolov (Onicas '73), Lazar, Carstocea (Cristocea '56) - Alibec (Mitrita '84). Antrenor: Catalin Anghel

Cartonase: Danciulescu '43, Grigore '69 / Putanu '35, Bejan '85, Vatca '90+3

Meciul a fost arbitrat de Cristian Balaj, ajutat la cele doua linii de Sebastian Gheorghe si Daniel Hulubei. Rezerva a fost Marius Bocaneala.




















2052 vizualizari

  • +5 (9 voturi)    
    ``regele `` blatist ca si finul.. (Sâmbătă, 25 mai 2013, 4:07)

    exilatul [utilizator]

    si nimeni din frf si lp nu se intreaba cum se face ca o echipa candidata la retrogradare invinge pe steaua si dinamo in bucuresti....si ``regele`` asta care nu poate sa lege 2 cuvinte se vrea unul din conducatorii fotbalului romanesc....
    • +2 (4 voturi)    
      Treziti-va la realitate ! (Sâmbătă, 25 mai 2013, 8:55)

      Cristi4444 [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      Inutil sa ne mai intrebam din ce cauze a ajuns fotbalul romanesc in situatia in care se afla in prezent ... Ne tot facem an de an iluzii (intretinute copios de mass media noastra de litera K) cu echipa nationala. Sperante desarte pe termen foarte lung !
    • +2 (4 voturi)    
      alt blat .... (Sâmbătă, 25 mai 2013, 9:05)

      Pop1 [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      alt blat din liga lu' mitica. nimic nou sub soare
  • +2 (4 voturi)    
    Ce marlanie!! (Sâmbătă, 25 mai 2013, 15:37)

    eek [utilizator]

    Si toata lumea se face ca ploua...
  • +1 (1 vot)    
    Negoita, imobiliarul, nicio treaba cu fotbalul! (Sâmbătă, 25 mai 2013, 16:02)

    LiviuIordache [utilizator]

    Chiar nu isi da nimeni seama ca Dinamo-Negoita este o alta hotie imobiliara, dupa o idee a dinamovistului Gigi Becali (pitic la dinamo, toata pipera, floreasca, teiul, oborul sunt dinamoviste, verii lui sunt chiar cu acte, iar el a devenit stelist, dus de Viorel Paunescu, pentru schimbul de terenuri)? Adica, Dinamo/Negoita nu vrea preliminarii in Europa League, ci o "reorganizare" profunda, care sa cuprinda si un stadion nou la Glina, pe un teren pe care nu se poate construi nimic, din cauza protan, crematoriul pentru animale moarte din toata tara, aflat alaturi! Apoi, in locul acelui teren se ia Parcul Dinamo, cu stadionul, blasfemia numita Florea Dumitrache, adica fostul stadion Victoria, terenul 2, terenul 3 de fotbal, de la centrul de juniori si velodromul! Totul pentru un niste cladiri in buricul tirgului, birouri, blocuri!!! Pe Stefan cel Mare, la metrou, la 5 minute de centru, viata, nene, cu toate utilitatile trase deja! Ce fotbal, de unde fotbal???
  • +1 (1 vot)    
    la asa conducatori.... (Sâmbătă, 25 mai 2013, 20:06)

    oxxxxxyyyyya [utilizator]

    asa fotbal...........mai ne miram ca nu prindem nici o calificare cu echipa nationala??
  • +1 (1 vot)    
    si ne mai miram de ce au fost prigoniti aromanii (Duminică, 26 mai 2013, 10:13)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    de prin tarile balcanice,sau clanul becaliot din satul banatean Sacalaz.