Cupa Angliei la Fotbal: Wigan, castigatoarea surpriza de pe Wembley/Pantilimon, doar rezerva la Manchester City

Duminică, 12 mai 2013, 10:35 Sport | Fotbal

Wigan,castigatoarea FA Cup in 2013
Wigan este noua detinatoare a Cupei Angiei, dupa ce s-a impus cu scorul de 1-0 in fata celor de la Manchester City. Unicul gol al partidei a fost inscris de Ben Watson, in minutul 90+1. Acesta este primul trofeu din istoria clubului, care in acest moment se afla in pozitie retrogradabila in Premier League.

Manchester City a terminat meciul in 10 oameni, Zabaleta fiind eliminat in minutul 84. Portarul roman Costel Pantilimon nu a fost folosit in aceasta partida de tehnicianul Roberto Mancini, spre surprinderea presei engleze. Antrenorul italian a explicat, chiar inainte de inceperea jocului, ca alegerea nu a avut nicio legatura cu forma goalkeeperului roman, ci cu dorinta sa de a-l vedea la lucru pe Joe Hart impotriva celor de la Wigan.

1728 vizualizari

pai, (Duminică, 12 mai 2013, 10:49)

Cezy [utilizator]

sper ca s-a saturat de ce a a vazut!
  • -1 (3 voturi)
    MAFIA PARIURILOR ! (Duminică, 12 mai 2013, 13:09)

Andy Latimer [utilizator]

Microbistii din intreaga lume au asistat la -poate- unul din cele mai dezgustatoare ”spectacole” fotbalistice, dupa mizeria RFG-Austria ,de la campionatul mondial din Spania 1982 si golul marcat cu mana de GUNOIUL Thierry Henry , ce a calificat Franta ,in prelungirile meciului cu Irlanda, la campionatul mondial din Africa de Sud, joc disputat la baraj, in 2009 ! HOTII FOTBALULUI au sfidat incredibil lumea intreaga, s-a vazut MIZERIA incredibila unde s-a ajuns ; pentru ”jucatori” nu mai conteaza nimic : GLORIE, ONOARE, respect pentru culorile clubului, NIMIC ! Perfidul Albion si-a aratat ieri adevarata fata : inteleg ca duci o echipa ca Wigan in finala, dar SA-TI BATI JOC DE O LUME INTREAGA e prea mult...