Steaua a reusit sa invinga formatia Dinamo Bucuresti cu scorul de 2-0. Steaua a dominat categoric partida, jucatorii dinamovisti evidentiindu-se doar prin faulturile dure comise. Scorul a fost deschis in minutul 13 prin autogolul lui Boubacar, iar Tanase a inchis tabela prin reusita din minutul 70. Steaua a pierdut in schimb doi jucatori importanti, Chiriches si Chipciu iesind de pe teren accidentati. Jucatorii stelisti si-au lasat mustata pentru a sarbatori simbolic titlul cu numarul 24 din palmares. In tur, stelistii au invins cu scorul de 3-1. Steaua se afla pe primul loc cu 75 de puncte, iar Dinamo ocupa locul 5 cu 53 de puncte.

Dinamo - SteauaFoto: Colaj foto
  • HotNews.ro a transmis LIVE TEXT desfasurarea partidei

Repriza a-II-a

• Min 90+3: Partida s-a incheiat cu victoria Stelei. Un meci dominat categoric de stelisti.

• Meciul s-a reluat dupa o intrerupere de 10 minute
  • Min 35: meciul este intrerupt din cauza suporterilor dinamovisti care arunca cu torte si obiecte in teren. Arbitrul Coltescu ii trimite pe jucatori la vestiare
  • Min 26: Latovlevici vede cartonasul galben dupa un fault asupra lui Stratila
  • Min: 25: Balgradean respinge sutul lui Chipciu din unghi, iar Grigore e aproape sa-si dea autogol
  • Min 18: Latovlevici suteaza din lovitura libera, dar Balgradean respinge in lateral
  • Min 13: GOL STEAUA: O centrare a lui Chipciu in fata portii, Rusescu deviaza, iar Balgradean respinge in Boubacar si mingea intra in poarta dinamovista
  • Min 8: Rusescu suteaza iar Balgradean respinge cu greu mingea in lateral
  • Min 7: Stratila are primul sut pe spatiul portii steliste, dar Tatarusanu retine fara probleme
  • Min 5: Se joaca la mijlocul terenului, echipele se anuleaza reciproc
  • Min 1: A inceput partida dintre Dinamo si Steaua de pe Arena Nationala

Echipele de start:

Dinamo: Balgradean - L. Rus, Luchin, D. Grigore, Musat - Stratila, Dandea, Boubacar, Curtean - Danciulescu, Alexe