Steaua Bucuresti a invins, duminica, in Ghencea, cu scorul de 3-1 (1-1), formatia CSMS Iasi, intr-un meci din etapa a XXV-a a Ligii I in care oaspetii au marcat primii, noteaza Mediafax.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Chipciu '45+2, Pintilii '59 si Tatui '85, in timp ce pentru oaspeti a inscris Cl. Tudor, in minutul 15, din penalti.

Steaua Bucuresti: Tatarusanu - Rapa (Tanase '25), Szukala, Chiriches, Parvulescu (Latovlevici '46) - Bourceanu, Prepelita - Ad. Popa, Rusescu (Pintilii '46), Chipciu - Tatu. Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

CSMS Iasi: Irimia - Mitici, Al. Cretu, Avramia, Vladu - Onofras (Mihalachioaie '61), Milea, Straton, Moutinho (Cl. Ionescu '77) - Cl. Tudor (Keita '65) - Patulea. Antrenor: Liviu Ciobotariu.

La partida din Ghencea au asistat aproximativ 5.000 de spectatori.

Atacantul stelist Raul Rusescu a fost schimbat la pauza, dupa ce a fost lovit la o faza cu piciorul in cap de coechipierul sau Alexandru Chipciu.

Steaua este in acest moment liderul detasat al clasamentului, cu 16 puncte in fata urmatoarei clasate, Astra.