Laurentiu Reghecampf, dupa ce Piturca i-a atacat pe jucatorii Stelei: "Mi se pare o prostie sa spui ca erau obositi. Nu am pierdut din vina lor"

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 27 martie 2013, 10:59 Sport | Fotbal

Laurentiu Reghecampf
Foto: AGERPRES
La finalul partidei cu Olanda (pierduta cu 4-0), Victor Piturca a aruncat sageti catre jucatorii Stelei, despre care a spus ca au fost obositi. "Nu este vina jucatorilor Stelei ca am pierdut la Amsterdam. Mi se pare o prostie sa spui ca erau obositi, s-a vazut in Europa League ca sunt pregatiti", a precizat Laurentiu Reghecampf. 

"Un meci foarte slab, unde nu am contat mai deloc. Mi se pare o prostie sa spui asemenea lucruri. Jucatorii Stelei sunt foarte bine pregatiti, s-a vazut si in Europa League, dar si in campionat.

Daca am pierdut in Olanda nu este vina jucatorilor Stelei. Ii stiu pe baieti, sunt foarte seriosi si mereu vor sa castige. Sunt foarte dezamagit si nu ma asteptam sa aud asemenea declaratii, dar probabil acesta este nivelul si meritam situatia in care ne aflam", a declarat Laurentiu Reghecampf la sport.ro.

Rezultatele zilei in Grupa D:


Estonia - Andorra 2-0
Turcia - Ungaria 1-1
Olanda - Romania 4-0

Clasament:


1 Olanda 18 puncte
2 Ungaria 11
3 Romania 10
4 Turcia 7
5 Estonia 6
6 Andorra 0.

Urmatoarele dispute (6 septembrie 2013):


Romania - Ungaria
Estonia - Olanda
Turcia - Andorra.























4491 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    triumful sefului si esecul amploaiatilor. (Miercuri, 27 martie 2013, 11:23)

    IancuJianu [utilizator]

    Jucatorii "este" obositi ca au aruncat la babaroase toata noaptea si nu au avut inspiratie ptr schema de joc. Nu-i asa Pitzi?
  • +9 (9 voturi)    
    Poate acolo, la nationala (Miercuri, 27 martie 2013, 11:29)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    nu li s/a servit cocktailul galbui!
    Mai stii?!
  • +4 (6 voturi)    
    dilema? (Miercuri, 27 martie 2013, 11:55)

    Montesquieu [utilizator]

    da'chiar asa: Tanase e o valoare si in campionat si in eufa si la nationala...
    :))

    sau poate nu?
    poate e doar inca o speranta nascuta moarta si pregatita pentru un transfer de "rasunet" princhina sau pe la arabi?
    • +4 (4 voturi)    
      Tanase > S-a nascut talent si a murit speranta (Miercuri, 27 martie 2013, 12:53)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      deja a intrecut masura.
  • +1 (5 voturi)    
    lol (Miercuri, 27 martie 2013, 12:12)

    liviu_ [utilizator]

    imi pare rau ca nu a fost mai direct reghecamf.
    adica a sugerat destul de clar ca piturca e prost etc etc... pe de alta parte la IQu lui nustiu daca se prinde de asta
  • +5 (5 voturi)    
    piti - poanca (Miercuri, 27 martie 2013, 12:34)

    a.h. [utilizator]

    pai nu trebuie sa-si justifice intr-un fel incompetenta ?!
    daca ar fi jucat Steaua cu Ungaria, sigur am fi castigat. cu Olanda poate o furam oricum, dar cu cu 4-0 si sigur am fi marcat.
    Piturca, ce sa-i ceri lui Piturca ?! ... un barbugiu corupt
  • +1 (1 vot)    
    SELECTIONER? (Miercuri, 27 martie 2013, 12:54)

    manoman [utilizator]

    pai ca sa fi selectioner trebuie sa stii sa selectezi.
    antrenor sa antrenezi. pitzi... nimic.
    ideea este ca elstie sa negocieze! dar daca e mana in mana cu mircea sandu? il da afara si-i plateste clauza de nu-s cate milioane de euro, o fac pe din doua, si gata....
    pai daca are obiectiv calificari peste doi ani? de ce baga pe sibutramina ala?
  • +2 (2 voturi)    
    De cite ori in ultimi ani (Miercuri, 27 martie 2013, 13:52)

    ty [utilizator]

    Mutu a fost la nationala aceasta a jucat doar pentru trecerea celor 90 minute, nu pentru a cistiga.
    Cum la aceasta convocare obiectivul lui Piturca a fost ca Mutu sa-l egaleze si eventual sa-l depaseasca pe Hagi la numar de goluri marcate, nu trebuie sa ne miram de cum au jucat baietii.
  • +3 (3 voturi)    
    Unii Erau Obositi (Miercuri, 27 martie 2013, 15:04)

    alex1234 [utilizator]

    Unii Erau Obositi:
    1. Stancu - cel vesnic obosit
    2. Grozav --> dar Chipciu nu era obosit
    3. Torje --> dar Adi Popa nu era obosit
    4. Tanase e obosit rau in ultima vreme
    --> dar Maxim nu era obosit
    5. Ratz si Radu Stefan erau obositi
    --> dar Latovlevici nu era obosit

    6. Goian era obosit -> dar Tamas fundas central nu era obosit
    7. si Tamas era obosit ca fundas dreapta insa ca fundas central nu cred ca era obosit.
    8. Mutu - cu tot respectul pentru tehnica daruirea si varsta lui - e prea obosit fizic pentru 2 reprize
    Totusi pe langa Stancu si Grozav e parfum

    Unii insa erau prea odihniti
    -------------------------------------
    9. Pantelimon in schimb era prea odihnit si n-avea
    ce cauta in poarta -> Tatarusanu era de preferat in Olanda

    si
    10. Gardos era prea odihnit ca nu e inca destul de copt -> Tamas era de preferat ca fundas central...si in Ungaria si in Olanda

    Iata 10 greseli in primul unsprezece facute de Piturca -> care a fost obosit mental in ambele meciuri neputand sa se desparta de multe idei fixe dintre care cea cu "Stancu 180 min pe teren" va deveni legendara

    -----------------
    Un atac cu : Maxim si Adi Popa pe benzi, cu Chipciu
    in spatele varfului, si poate cu Rusescu in fata in lipsa de altceva (si cu Mutu o repriza sau 30 de minute pe teren)

    Un mijloc cu Sanmartean la constructie sa lege cineva jocul ma Piturca (ca si Steaua a jucat cel mai bun meci cu Ajax cand Pintilii si Bourceanu n-au jucat, si cand au putut avea un mijloc combinativ)
    si doar cu un inchizator : Bourceanu sau Pintilii

    Si o aparare cu : Latovlevic Chiriches Tamas
    Rapa (daca cu Sapunaru nu mai era loc de intors)

    si cu Tatarusanu in ambele meciuri (desi nu stie sa iasa la centrari, macar nu ia goluri pe jos si la coltul scurt si am vazut ca a invatat sa mai respinga mingea sutata si in lateral-> ceea ce Pantelimon se pare ca nu stie)
    ---------------
    • -2 (2 voturi)    
      Alex Tatoiu (Joi, 28 martie 2013, 17:39)

      bonfire [utilizator] i-a raspuns lui alex1234

      Unul din cei 20 milioane de antrenori ai romaniei, ascultati de el ca stie ce zice :)))
  • +3 (3 voturi)    
    orbire (Miercuri, 27 martie 2013, 15:07)

    barbu007 [utilizator]

    ăştia chiar nu văd că, în lumea bună, se joacă cu totul altceva?!
    ar trebui făcut ca la hochei: grupa valorică A, B,C...
  • +1 (1 vot)    
    Are 'dreptate'.... (Sâmbătă, 30 martie 2013, 4:10)

    Cadillac [utilizator]

    Vinovata de o asemenea rusine, a fost soacra-mea, coana Paraschiva...