VIDEO Manchester United - Real Madrid 1-2/ Luka Modric, reusita partidei

Miercuri, 6 martie 2013, 10:30 Sport | Fotbal

Luka Modric, reusita serii
​Real Madrid s-a calificat in sferturile Champions League dupa ce a invins, scor 2-1, pe Manchester United. Luka Modric a reusit golul serii, fotbalistul croat inscriind cu un sut perfect.

Au marcat: Sergio Ramos (autogol - 48'), respectiv Luka Modric (66') si Cristiano Ronaldo (69') pentru Real Madrid.

Din minutul 56, Manchester United a evoluat in inferioritate numeric, Nani primind cartonasul rosu.

Echipe:

Manchester: De Gea - Rafael, Ferdinand, Vidici, Evra - Carrick, Cleverley - Nani, Welbeck, Giggs - Van Persie. Antrenor: Sir Alex Ferguson

Real Madrid: D. Lopez - Arbeloa, Varane, Ramos, Coentrao - Khedira, Xabi Alonso - Di Maria, Ozil, Ronaldo - Higuain. Antrenor: Jose Mourinho

* In tur, a fost 1-1 pe Santiago Bernabeu.

VIDEO Rezumatul partidei Manchester - Real Madrid.

6236 vizualizari

• -4 (4 voturi)
    Luka Modric... (Miercuri, 6 martie 2013, 11:25)

vallya3 [utilizator]

Din ce echipa face parte Luka Modric ? Acest fotbalist a marcat un gol pentru Manchester desi nu figureaza in echipa...Bizar,,m
      omule, tu trebuie să lucrezi la Stat (Miercuri, 6 martie 2013, 23:57)