VIDEO FOTOGALERIE: Steaua - Ajax 6-2 (dp)/ Magica Steaua, calificare dramatica in "optimile" Europa League

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Joi, 21 februarie 2013, 21:10 Sport | Fotbal

Fotogalerie: Steaua - Ajax
Steaua s-a calificat dramatic in "optimile" Europa League, dupa un meci tensionat impotriva celor de la Ajax. Dupa 90 de minute, scorul a fost 2-0 pentru ros-albastri (Latovlevici 38', Chiriches 76'), iar izbanda a venit dupa executarea loviturilor de la 11 metri (au ratat Schøne si Moisander de la batavi). Pentru echipa lui Laurentiu Reghecampf urmeaza duelul cu Chelsea.

  • Reghecampf: Am practicat un forbal frumos si am incercat sa-i blocam la mijlocul terenului, in zona periculoasa. Cutotii credeam in sansa noastra (la sport.ro)
  • Latovlevici: Reghe ne-a motivat cu un clip (vezi aici). Eu am incredere mare in mine si in echipa si speram in victorie. La ce meci am facut in seara asta suntem capabili sa facem suprize si pe mai departe. I-am zis lui Tatarusanu inainte de meci ca am sa dau gol si pasa de gol, iar el va apara tot la penalty-uri (declaratie la sport.ro)
  • Chiriches: In ultimele doua saptamani am fost facut in toate felurile/ Am demonstrat ca merit mai mult respect




Desfasurarea partidei Steaua - Ajax (2-0)/ 6-2 dupa penaltiuri:


Penaltiuri:

  • Latovlevici transforma, iar Steaua se califica in "optimile" Europa League
  • Moisander trimite peste poarta
  • Lucian Filip trimite in stanga portarului si inscrie
  • De Jong il fenteaza pe Tatarusanu si inscrie lejer
  • Nikolic marcheaza in dreapta poartarului
  • Tataruseanu pareaza sutul lui Schøne
  • Raul Rusescu marcheaza fara nicio emotie
  • Eriksen inscrie cu siguranta, in stanga lui Tatarusanu
Au inceput penaltiurile

Finalul prelungirilor, Steaua - Ajax 2-0, urmeaza loviturile de la 11 metri


120' Lovitura de cap a lui Gardos ocoleste poarta olandezilor

117' Parvulescu aluneca, pierde o minge, dar din fericire Sereno trimite pe langa poarta

114' Poulsen primeste cartonasul galben dupa un fault asupra lui Filip

111' Adi Popa este blocat la sacrificiu de apararea batava

110' Moisander, scapat din marcaj, trimite periculos cu capul - putin peste transversala

109' Tatarusanu boxeaza o minge dupa un corner al olandezilor

107' Adi Popa prefera un sut in locul unei pase catre Raul Rusescu, iar actiunea ramane fara rezultat pe tabela de marcaj

A inceput a doua repriza de prelungiri de pe "Arena Nationala"

Se incheie prima repriza de prelungiri

101' Portarul lui Ajax retine o centrare in doi timpi

90+7' De Jong primeste cartonasul galben

90+5' Nikolic este greoi, iar apararea batava il blocheaza fara probleme

90+4' Latovletici trimite slab, fara probleme pentru Vermeer

90+2' Serero incearca un lob de la mare distanta, mingea se duce peste poarta lui Tatarusanu

A inceput prima repriza de prelungiri

Finalul celor 90 de minute, Steaua - Ajax 2-0, urmeaza doua reprize de prelungiri


S-au aratat trei minute de prelungire

Ajax ataca pe final de meci, apararea Stelei rezista cu greutate

83' Tatarusanu se intinde si evita golul cu o parada de zile mari. Doua actiuni importante pentru Ajax intr-un singur minut...

83' Boerrigter trimite cu capul dupa un corner, mingea loveste bara

82' Serero il inlocuieste pe Fischer la Ajax

Atmosfera senzationala pe "Arena Nationala"

80' Centrarea lui Adi Popa este deviata de apararea olandeza. Steaua trecut pe langa golul trei

77' Parvulescu i-a luat locul lui Tatu

76' Chiriches inscrie cu un sut fantastic de la aproximativ 25 de metri. Balonul a lovit transversala inainte de a intra in poarta. Steaua - Ajax 2-0


73' Filip primeste cartonasul galben

71' Sch￯ne il inlocuieste pe Sigthorsson

70' Boerrigter ii ia locul lui Cuenca la Ajax

70' Chiriches nu gaseste poarta dintr-un sut de la aproximativ 27 de metri

66' Tanase este inlocuit de Nikolic

Steaua ataca cu toate liniile, Ajax trece cu greu de jumatatea terenului

60' Adi Popa trimite in bara, de la 16 metri

59' Fischer suteaza violent din afara careului mare, mingea ocoleste spatiul portii lui Tatarusanu. Actiune importanta pentru Ajax

56' Cristi Tanase suteaza de la 20 de metri, balonul se duce putin pe langa poarta. Ocazie mare pentru Steaua

55' Tatu trimite din interiorul unui careu aglomerat al olandezilor, dar sutul este blocat de adversari

Steaua preseaza puternic in aceste momente

52' Chipciu intercepteaza o minge, dribleaza un adversar, dar intarzie sutul si este blocat de olandezi

49' Cursa lui Rusescu este blocata de apararea olandeza, Steaua a trecut pe langa 2-0

46' Prepelita este inlocuit de Filip la Steaua

A inceput repriza a doua

Final de prima repriza, Steaua - Ajax 1-0

S-au aratat trei minute de prelungire pe "Arena Nationala"

41' Prepelita primeste cartonasul galben

38' Chiriches trimite o pasa superba pentru Latovlevici, fundasul Stelei preia pe piept si inscrie cu un sut la coltul lung, din interiul careului mare. Steaua - Ajax 1-0


34' Rusescu trimite in forta, dar olandezii resping in corner. Ramane 0-0

34' Lovitura libera indirecta pentru Steaua de la cativa metri, dupa ce portarul Vermeer a prins in brate o pasa a unui coechipier

32' Eriksen primeste cartonasul galben pentru un fault asupra lui Chipciu

32' Prepelita executa modest o lovitura libera

27' Fischer suteaza pe langa poarta lui Tatarusanu. Olandezii ajung destul de usor in postura de a suta

Fara faze de poarta in ultimele minute, jocul s-a linistit

17' Sutul lui Rusescu (din marginea careului mare) este deviat de fundasii olandezi

12' Ocazie imensa pentru Ajax: sutul lui Eriksen din apropiere este respins de apararea Stelei...

Dupa un inceput avantat al Stelei, Ajax a echilibrat disputa

7' Gardos primeste cartonasul galben

6' Eriksen trimite peste poarta dintr-o lovitura libera

6' Prepelita faulteaza din spate, mijlocasul roman este iertat de central si nu primeste cartonasul galben

4' Patrunderea lui Rusescu este blocata in ultimul moment de apararea batava

Steaua incepe in ofensiva partida, primul corner al ros-albastrilor vine in minutul 2

A inceput partida de pe "Arena Nationala"

Echipe:

Steaua:
Tatarusanu - Rapa, Gardos, Chiriches, Latovlevici - Prepelita (Filip '46) - Ad. Popa, Rusescu, Chipciu, Tanase (Nikolici 66) - Tatu (Parvulescu '77). Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Ajax Amsterdam: Vermeer - Van Rhijn, Alderweireld, Moisander, Blind - De Jong, Poulsen, Eriksen - Cuenca (Boerrigter '70), Sigthorsson (Schone '71), Fischer (Serero '82). Antrenor: Frank de Boer.

Cartonase galbene: Gardos '7, Prepelita '41, Filip '73 / Eriksen '33, De Jong '97, Poulsen '115.


Citeste mai multe despre   





















57916 vizualizari

  • +31 (41 voturi)    
    miraculos (Vineri, 22 februarie 2013, 0:52)

    woe [utilizator]

    macar atata fericire sa mai avem de la fotbalul nostru. Chelsea parca-i sub Ajax (curaj gaina, ca te tai!).
    • +6 (16 voturi)    
      magic (Vineri, 22 februarie 2013, 2:00)

      giigi [utilizator] i-a raspuns lui woe

      dap, incredibil..
    • +11 (17 voturi)    
      minutul 70! (Vineri, 22 februarie 2013, 9:52)

      foarte-curios [utilizator] i-a raspuns lui woe

      prima echipa romanesca care nu termina benzina in min.70. Asta e trei sferturi din secret. Bravo Reghe, bravo Steaua.
  • +21 (33 voturi)    
    Felicitari (Vineri, 22 februarie 2013, 0:58)

    rocknum [utilizator]

    Felicitari Steaua!
    Cea mai titrata echipa din Romania
  • +20 (28 voturi)    
    Chiriches imperial, Lato genial (Vineri, 22 februarie 2013, 1:42)

    Zarathustra [utilizator]

    Acel gol la vinclu e de kinograma... Latovlevici a facut meciul vietii, Chipciu parca a fost intr-o transa shamanica la ce driblinguri facea... Felicitari intregii echipe si felicitari lui Reghe!
  • +9 (15 voturi)    
    wow (Vineri, 22 februarie 2013, 1:57)

    ia cucu [utilizator]

    tare :)
  • +14 (20 voturi)    
    Bravo! (Vineri, 22 februarie 2013, 8:14)

    alip [utilizator]

    Uite ca suntem si noi capabili de lucruri uimitoare. Bravo Steaua!
    • -20 (32 voturi)    
      un nimic (Vineri, 22 februarie 2013, 9:02)

      dmaria_contab [utilizator] i-a raspuns lui alip

      un nimic, o echipa comunista, care se incapataneaza sa nu moara odata cu comunismul, este tinuta in viata de un cioban, analfabet, si ingalat, daca echipa asta reprezinta Romania, atunci Romania nu este tara mea.
      • +9 (13 voturi)    
        mai putin decat nimic (Vineri, 22 februarie 2013, 9:24)

        thebblack [utilizator] i-a raspuns lui dmaria_contab

        si echipele alea batute de acest nimic cum sa le incadram?
      • +6 (16 voturi)    
        un comentariu de om mediocru... (Vineri, 22 februarie 2013, 9:49)

        ikon [utilizator] i-a raspuns lui dmaria_contab

        Iar Romania este tara ta. O tara, in majoritatea ei, compusa din frustrati de proasta calitate asa cum esti tu. Daca si la o astfel de realizare sportiva tu ai comentarii negative, atunci judecata si starea ta psihica sunt cel putin dubioase. Puritanismul asta de 2 lei, cu trecutul comunist al Stelei si cercopitecul ortodox Becali, incearca sa duca o victorie sportiva frumoasa intr-un derizoriu nemeritat.
        • -6 (12 voturi)    
          Comentariul este corect! (Vineri, 22 februarie 2013, 11:16)

          , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui ikon

          Bravo Stelei!
          Din pacate voi suporterii oieri, nu va simtiti bine ca echipa voastra castiga; voi sunteti tigani - trebuie sa moara dusmanii vostri!
          Este singura voasrta multumire!
          Cat despre Steaua, este o echipa comunista, tinuta in brate de PCR - Valentin Ceausescu, si acum de un alt comunist cu pregatire de cioban.
          O sa spui ca a avut performante; asa e, dar cand joci doar 4 meciuri pe an e normal! In tara tov Valentin cumpara tot!
          Sa ne aducem aminte de 0-5, de eliminarile cu echipe bulgaresti, ...
          Astea nu se vad!
          Repet, daca ati tine cu echipa voastra ar fi ok, dar voi vreti sa moara toti ceilalti, ca sa traiasca ciobanul si oile lui (din care si voi prin comportament, lipsa de constiinta, suflet, bun simt, faceti parte cu succes!)
          • +1 (7 voturi)    
            tov valentin? (Vineri, 22 februarie 2013, 12:13)

            thebblack [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

            ce legatura are el cu performantele stelei de dupa 1989?

            si mai bine te-ai uita la barnele albanezo-letono-islandeze decat la paiele bulgaresti.

            si la care 0-5 te referi? sttutgart si maccabi? exact cu un paragraf inainte ziceai sa vedem si reversul medaliei. studiaza si retururile meciurilor respective in urma carora steaua s-a calificat mai departe.
          • +1 (1 vot)    
            alt mediocru... (Vineri, 22 februarie 2013, 16:30)

            ikon [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

            Care stie ce isi doresc toti suporterii Stelei, care stie deja ce am sa ii raspund eu. Un geniu cu harul previziunii! In fapt, este vorba de un alt individ incapabil sa treaca peste frustrari si peste limitele judecatii sale inguste. Nu te intrista, sunteti multi, poate va duceti impreuna la terapie in grup, sigur va face reducere! :)
      • +5 (11 voturi)    
        Re: (Vineri, 22 februarie 2013, 10:14)

        alinaion [utilizator] i-a raspuns lui dmaria_contab

        O echipa comunista care aduce puncte fotbalului romanesc, puncte de care se bucura si restul echipelor din Liga 1. Doar pentru simplul fapt ca esti dinamovist/rapidist sau altceva nu inseamna ca nu trebuie sa recunosti performanta.
        • -2 (8 voturi)    
          De unde pana unde cine nu este stelist, este... (Vineri, 22 februarie 2013, 11:18)

          , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui alinaion

          altceva!
          Prin ceea ce scrieti, faceti dovediti cat de mici si limitati sunteti!
          Nu am vazut nicaieri in Italia, Anglia, Germani, Franta, Spania, Portugalia... suporteri cretini ca voi care spun... "aducem puncte si pentru ceilalti..." Cucoana, aiai joaca pentru ei, pentru gloria lor, pentru realizarea lor... La voi prostul pana nu/i fudul parca nu/i f... in kur!
      • +6 (8 voturi)    
        Heh (Vineri, 22 februarie 2013, 10:50)

        sentenced [utilizator] i-a raspuns lui dmaria_contab

        Putem sa reprosam foarte multe comunismului. Dar nu faptul ca nu ar fi scos sportivul launtric din roman.
        De fapt, toate realizarile mari din sportul romanesc apartin generatiilor comuniste (nici acum nu imi vine sa cred ce echipa de handball aveam la masculin).
      • +5 (9 voturi)    
        Gresit!!! (Vineri, 22 februarie 2013, 11:25)

        ticbis [utilizator] i-a raspuns lui dmaria_contab

        Este poate singura echipa romaneasca care mai conteaza in sport pe plan international.
        Spre deosebire de Dinamo, CFR Cluj, Rapid, Vaslui sau Astra, la Steaua sunt 95% jucatori ROMANI. Asta face ca performanta lor sa fie cu atat mai valoroasa!

        Lasand la o parte fotbalul (unde s-a ajuns ca o echipa - CFR Cluj - sa castige un campionat intern cu 99% mercenari straini), putem lua si exemplul echipei de handbal feminin Oltchim care, fara jucatoarele straine din lot, n-ar face fata nici macar in campionatul intern (ca sa nu mai vorbim ca a fost finantata din banii statului ani de zile, iar acum ca s-a inchis robinetul, este aproape de desfiintare).

        Iti inteleg frustrarile doar daca esti dinamovist. Nu fii suparat, Dinamo mai are multe paini de mancat pana sa ajunga la asemenea performante!

        Cat despre patroni, cu ce este mai de blamat Becali fata de Paszkany, Borcea, Badea, Savulescu, Turcu, Negoita, Copos, Padureanu, Sechelariu, Stefan, Nicolae, Condescu sau chiar Porumboiu???
      • +3 (3 voturi)    
        iata ca... (Vineri, 22 februarie 2013, 11:49)

        Cheques [utilizator] i-a raspuns lui dmaria_contab

        ...ceva lucruri bune au facut si comunistii, iar unul dintre ele este Steaua! Se incapataneaza sa nu moara? Pai cum sa moara cand are milioane de suporteri?!? Daca ar fi sa moara, ar fi ultima, stii tu, ca in bancul ala cu "ultimul stinge lumina"!
      • +1 (1 vot)    
        da ..... (Vineri, 22 februarie 2013, 15:06)

        ciolanos [utilizator] i-a raspuns lui dmaria_contab

        tu vb mah , care aseara la ora 00:00 dormeai bustean .ca de rapid si kefere joaca in liga visinie si cam atat.

        la revedere frustranel.

        FORTZA STEAUA .
  • +13 (19 voturi)    
    Felicitari! (Vineri, 22 februarie 2013, 8:48)

    nano2k [utilizator]

    Felicitari, mai ales pentru intoarcerea rezultatului!
  • +1 (9 voturi)    
    ziarizdule,fii atent aci! (Vineri, 22 februarie 2013, 8:54)

    asspeeda [utilizator]

    dupa cum prezinti tu faptele,batavii n-au marcat deloc aseara,nu?pai,sa vedem:ori au marcat de 2 ori la 11m,si atunci scorul este 4-2 la penaltiuri;ori scorul general dupa 90' si 11m este de 6-4! de unde ai scos acest aiuritor 6-2?
    • +1 (5 voturi)    
      matemetica ... (Vineri, 22 februarie 2013, 9:06)

      olea [utilizator] i-a raspuns lui asspeeda

      2 - 0 dupa primele 90 min. 4 - 2 la penalty. total pentru meciul de aseara 6 - 2. Daca te refereai la totalul tur-retur ai dreptate ..6-4.
    • +4 (8 voturi)    
      gresesti tu... (Vineri, 22 februarie 2013, 9:09)

      Laurentiu78 [utilizator] i-a raspuns lui asspeeda

      Pai Steaua a inscris de 6 ori aseara.

      Latovlevici
      Chiriches
      Rusescu
      Nikolic
      Filip
      Latovlevici

      Olandezii au inscris de 2 ori la penaltiuri prin Eriksen si De Jong. Scorul general a fost de 6-4.
  • 0 (4 voturi)    
    SCOR CORECT 2-0 (4-2 la penalti) (Vineri, 22 februarie 2013, 9:23)

    mihnea2012 [utilizator]

    desigur ca ne bucuram dar afisati scorul corect al meciului. Si a fost egalitate in cele 2 manse.
    Bravo Steaua!
  • 0 (4 voturi)    
    ma intreb daca... (Vineri, 22 februarie 2013, 10:30)

    ..13 [utilizator]

    presa din RO ar fi fost la fel de corecta cum au fost cea din Olanda in a prezenta meciul...

    Felicitari echipei, portarul merita si el mentionat in mod special, si antrenorului!

    este o victorie pretioasa!

    Hai mai departe, cu curaj, gaina ca te tai!
  • -4 (10 voturi)    
    Lectia lui Reghecampf (Vineri, 22 februarie 2013, 11:23)

    Metec [utilizator]

    In fata denigrarilor mizerabile, antrenorul roman a raspuns magistral, prin performanta! Acesta este raspunsul unui profesionist, in fata murdariei umane. Bravo, Reghecampf, felicitari Steaua! Ca roman, ma simt mandru de voi!!!
    • 0 (2 voturi)    
      Minusuri? WTF? (Vineri, 22 februarie 2013, 13:23)

      Metec [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      Sub masca anonimatului, "oamenii de bine" dau la gioale comentariului meu, care e unul dintre cele mai conformiste, conventionale si cuminti pe care le-am postat, vreodata. De asta nu inteleg, doamnelor si domnilor, ce v-a deranjat la el? Ar fi trebuit sa injur antrenorul si echipa, pentru aceasta frumoasa performanta, in loc sa-i felicit? Sau il credeti pe Reghe deja vinovat de implicare in "mafia pariurilor", acuzatie fara niciun fel de temei???!
  • -1 (9 voturi)    
    realitatea este ca.................. (Vineri, 22 februarie 2013, 11:48)

    samariteanul [utilizator]

    Steaua ramane o echipa de pluton,plina de betivi,ratati si cu un antrenor care joaca la "pariuri"!!!!La felul in care s-a jucat meciul se poate spune ca olandezii au facut non-combat,stelisti au alergat ca si curcile bete pe teren si la penaltiuri au reusit si ei sa bage mingea in poarta!!!Joc infect cu doua echipe slabe si mai mult ca sigur ceva stie Reghe ,ca el este obisnuit cu asemenea mizerii de jocuri,jucate pe bani grei,pe la pariuri!!!!!
    • +1 (3 voturi)    
      Sigur ca da!!! (Vineri, 22 februarie 2013, 12:36)

      ticbis [utilizator] i-a raspuns lui samariteanul

      Daca era dinamo, se vorbea vreo 200 de ani ca despre "minunea de la Liberec"!!!!

      Bai, cine este Liberec si cine Barcelona, Gotteborg, Valencia sau Ajax?

      PS: Joc mai infect decat cel al lui Dinamo cu Chiajna ai mai vazut vreodata? Asta ca sa nu ajung la meciurile cu 17 Nentori, Knatspirnuferlag, Elfsborg, sau Niemhenen....
  • -3 (9 voturi)    
    joc de doua parale (Vineri, 22 februarie 2013, 11:49)

    samariteanul [utilizator]

    Ajax si Steaua ar merita sa fie trimise in liga a doua,pentru ca meciul "pute rau"a blat!!!!Ajax nici daca doarme nu poate juca atata de infect si asta intro cota de pariuri care spune totul!!!Alo UEFA,investigati blatutul asta ca prea miroase!!!!!
    • 0 (2 voturi)    
      Te iertam (Vineri, 22 februarie 2013, 13:07)

      Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui samariteanul

      Intelegem frustrarile unui suporter dinamovist ramas fara obiectul muncii.
    • 0 (2 voturi)    
      ? (Vineri, 22 februarie 2013, 13:08)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui samariteanul

      tu esti sigur ca nu te doare?
    • 0 (2 voturi)    
      nu degeaba federatia rusa (Vineri, 22 februarie 2013, 13:44)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui samariteanul

      a propus UEFA ca echipele care nu sunt interesate de E. L., sa nu mai fie obligate, ca si in prezent sa participe la competitie.
      steaua a facut un meci bun, dar la ce a jucat Ajax, e noncombat, s-a vazut ca nu-i intereseaza, le era totuna daca se califica sau nu. urmaresc meciuri de aproape 40 de ani, si stiu ce afirm.
      • 0 (4 voturi)    
        what? (Vineri, 22 februarie 2013, 14:32)

        thebblack [utilizator] i-a raspuns lui kkciosuldelahamangia

        normal ca ajax a facut non-combat. ce echipa ar vrea sa joace o finala de cupa europeana pe propriul stadion...
        • 0 (2 voturi)    
          clubul AJAX (Vineri, 22 februarie 2013, 15:18)

          kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

          pina la finala, isi face niste calcule economice. la steaua nu este nevoie, iarta statul tot.
          • 0 (2 voturi)    
            sapca... (Vineri, 22 februarie 2013, 16:20)

            thebblack [utilizator] i-a raspuns lui kkciosuldelahamangia

            cand steaua castiga, este blat, non-combat, valentin ceausescu sau omerta.

            cand pierde, pierde din cauza ca e proasta.

            "da' de ce n-ai sapca?"
          • 0 (2 voturi)    
            calcule economice (Vineri, 22 februarie 2013, 18:59)

            thebblack [utilizator] i-a raspuns lui kkciosuldelahamangia

            lumineaza-ne si pe noi, oile proaste, care sunt calculele alea economice.

            eu le vad cam asa. ajax pierzand meciul asta cu steaua rateaza in mod sigur 200.000E bani de la uefa, venitul pe 50.000 de spectatori in meciul de acasa cu chelsea, drepturile tv de la cele 2 meciuri cu chelsea. mai pierde de asemenea in mod potential (daca ajunge sa castige finala) 9.3M E in premii de la uefa, banii pe aproximativ 200.000 de bilete (din cele 4 meciuri de acasa, dintre care unul este finala), depturile tv care cresc de la tur la tur, plus cotele jucatorilor care in mod evident vor creste.

            de cheltuit ar avea cele 3 deplasari in europa centrala sau de vest (cel mult rusia europeana) si eventualele prime ale jucatorilor. si cele cateva meciuri in plus de jucat.

            mda, sefii de la ajax au facut niste calcule economice foarte solide.

            sau pu si simplu te rod atat de tare ura si invidia incat esti in stare sa invoci cele mai schizofrenice motive ca sa iti justifici propria neputinta.
  • -2 (6 voturi)    
    blat??? (Vineri, 22 februarie 2013, 11:53)

    samariteanul [utilizator]

    Noncombatul olandez cu mizeria de fotbal jucat de Steaua pute rau si ar trebui UEFA sa se autosesizeze!!!!Ambele echipe ar trebui trimise in liga a doua!!!!!
    • +1 (3 voturi)    
      Cred ca esti.. (Vineri, 22 februarie 2013, 14:23)

      SoulRider [utilizator] i-a raspuns lui samariteanul

      ..un imbecil, un individ orbit de invidie. Eu zic sa te tratezi, pentru ca se poate. Cum? I-ati un an concediu de pe net si fa ceva util pentru tine si familia ta.
      • 0 (0 voturi)    
        Scuze... (Vineri, 22 februarie 2013, 19:59)

        SoulRider [utilizator] i-a raspuns lui SoulRider

        ..pentru greseala gramaticala! "Ia-ti", desigur
    • 0 (0 voturi)    
      Amice, esti idiot! (Sâmbătă, 23 februarie 2013, 8:30)

      ticbis [utilizator] i-a raspuns lui samariteanul

      Unde ai mai vazut tu ca o echipa care si-a propus sa faca non-combat sa stea pe teren si sa alerge ca prostii 120 de minute?

      Sincer, mie mi-ar fi convenit daca ar fi fost asa; adica 4-0 la pauza pentru Steaua si nu mai stateam cu emotii pana la unu noaptea!
  • 0 (2 voturi)    
    Reghecampf (Vineri, 22 februarie 2013, 13:19)

    Trojan.H [utilizator]

    Sa-mi fi zis mie cineva anul trecut, pe vremea asta, ca Steaua va merge in optimile Europa League cu Pirvulescu, Filip, Ripa, Tatu si Nikolici. Desi n-am fost entuziasmat la venirea lui Reghe, trebuie sa recunosc ca astazi Steaua arata a echipa, in conditiile in care cu alti antrenori, dar aceiasi fotbalisti, Steaua era o echipa mediocra. Si chiar daca nu s-ar fi calificat aseara, meritau toate laudele. Bravo!
  • 0 (4 voturi)    
    Unde sunt... (Vineri, 22 februarie 2013, 14:20)

    SoulRider [utilizator]

    ...imbecilii frustrati care au dat minusuri la toate comentariile decente care au laudat prestatia Stelei?! E incredibil ca si in fata evidentei, niste specimene care fara indoiala sunt suporteri ai Rapidului, Dinamo, CFR Cluj, la dapostul anonimatului, isi manifesta frustrarile in acest mod! Le doresc frustrari permanente, pana cand echipele lor vor reusi sa reprezinte fotbalul romensc in Europa asa cum o face Steaua.
  • 0 (0 voturi)    
    un rapidist (Vineri, 22 februarie 2013, 16:52)

    rider [utilizator]

    dar aseara am tinut cu steaua (putin imi pasa ce vor spune altii acum, si anume ca nu este asa).

    Bravo Stelei!. Consider ca reusit pentru ca a vrut mai mult decat Ajax din acest meci si pentru ca si-a dorit mai mult victoria.

    vorbiti despre blaturi...hai sa fim seriosi!! Nu spune nimeni ca steaua nu a facut blaturi, mai ales in campionatul autohton :). dar sa spui ca a facut blat cu Ajax e cam mult. Ajax este o echipa de batut in acest moment, dar peste 2-3 ani nu va ma fi (asta daca nu vinde jucatorii intre timp).

    Bafta cu Chelsea! si daca isi pestreaza temperamentul si dorinta de joc de aseara...atunci au sanse destul de mari. dar daca deja se umfla in pene ca sunt invincibili, etc...atunci se va intampla ce s-a intamplat cu Stuttgard.

    P.S.: Hai Rapid!! :))

    cat despre urmatoarele meciuri.
  • 0 (0 voturi)    
    Adevarul este ca,de data asta,... (Vineri, 22 februarie 2013, 17:19)

    egroeg5 [utilizator]

    Steaua a incantat prin jocul sau ,modul cu a luptat pentru victorie si ma gandesc unde ar ajunge echipa daca ar reusi sa achizitioneze 2 atacanti care sa dea si goluri
  • 0 (0 voturi)    
    Dle Becali,n'ea Jiji... (Vineri, 22 februarie 2013, 20:21)

    egroeg5 [utilizator]

    Doamne-Doamne te-ar iubi la fel de mult,ba chiar mai mult, daca ai da milionul acela unui spital de copii,de exemplu,pentru aparatura si medicamente , sau unor scoli unde in frig si conditii critice niste copii vin sa invete putina carte.Calugarii de la Athos nu vor suferi cu nimic la cate donatii primesc,iar binele care l-ai face copiilor ar ajunge aproape de inima Celui de Sus.Dumnezeu nu-i iubeste doar pe cei care doneaza preotilor si calugarilor ci s pe cei care fac fapte bune si milostive fata de semenii lor.