CFR Cluj nu a reusit sa produca surpriza in Europa League, pierzand pe teren propriu cu 3-0 in fata italienilor de la Internazzionale Milano, dupa ce in urma cu o saptamana a pierdut cu 2-0 pe "Giuseppe Meazza". Italienii au dominat categoric meciul, marcand prin Guarin in minutele 22 si 45 si Benassi in minutul 88. CFR a reusit cateva contraatacuri ratand in prima repriza trei situatii de gol. In repriza secunda jocul s-a inchis, CFR ratand o mare ocazie prin Hora si terminand meciul in 10 oameni dupa eliminarea lui Camora.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

CFR Cluj: Felguieras - Ivo Pinto, Cadu, Piccolo, Rada, Sepsi - Maah, Muresan, Godemeche, Camora - Rui Pedro. Antrenor: Paulo Sergio

Rezerve: Stancioiu, Maftei, Diogo Valente, Hora, Celestino, Kapetanos, Bjelanovic

Inter: Handanovic - Zanetti, Ranocchia, Juan, Perreira - Guarin, Cambiasso, Kovacic, Alvarez - Palacio, Cassano. Antrenor: Andrea Stramaccioni

Rezerve: Belec, Chivu, Mbaye, Gargano, Benassi, Pasa, Terrani

Desfarurarea partidei:

Min 90+3: Final de meci. Inter se califica cu scorul general de 5-0

Min 90+2: Hora suteaza in bara transversala de la marginea careului

Min 88: Gol Inter: Benassi reuseste sa inscrie dupa lansarea lui Cassano

Min 84: Cadu vede cartonasul galben pentru proteste

Min 82: Ranocchia paraseste terenul accidentat, Interul nu mai are schimbari disponibile

Min 79: Benassi scapa singur spre poarta CFR-ului, Camora il faulteaza la marginea careului si vede cartonasul rosu

Min 71: Faza rapida a CFR-ului, finalizata cu o tripla ocazie

Min 68: Hora rateaza o mare ocazie din cativa metri, dupa o lovitura libera executata de Sepsi. Sutul sau l-a lovit in cap pe portarul Handanovic

Min 66: Iese marcatorul celor doua goluri, Freddy Guarin, in locul sau intrand Mbaye

Min 59: Corner pentru CFR executat de Camora, fundasii Interului resping

Min 54: O noua schimbare la Inter Milano: iese Alvarez si intra Pasa

Min 52: Handanovic respinge la marginea careului din fata lui Maah

Min 46: S-a reluat jocul. Schimbare la Inter Milano: iese Rodrigo Palacio si intra Benassi

Min 45+3: Arbitrul fluiera finalul primei parti

Min 45+2: Gol Inter Milano: Freddy Guarin reuseste dubla dupa o mare greseala a portarului Felgueiras, care nu a reusit sa retina mingea

Min 43: Hora patrunde in careu si este blocat de Handanovic. In faza imediat urmatoare, Spesi suteaza alaturi de la marginea careului

Min 38: Kapetanos simuleaza la marginea careului lui Inter si vede cartonasul galben

Min 36: A doua schimbare la CFR: Iese Rada si intra Kapetanos

Min 35: Inca o ocazie mare pentru CFR: Maah reia cu capul la mica distanta de poarta

Min 30: Inter domina meciul, CFR incearca iesirile pe contraatac

Min 22: Gol Inter Milano: Palacio patrunde pe partea dreapta si centreaza pentru Guarin care inscrie fara probleme

Min 15: Cartonas galben vazut de Kovacic dupa un hent la mijlocul terenului

Min 11: Maah suteaza pe langa poarta din interiorul careului

Min 10: Cassano scapa de marcajul lui Piccolo si suteaza peste poarta lui Felgueiras

Min 9: Schimbare la CFR, iese Muresan accidentat si intra Hora

Min 5: Mare ocazie pentru CFR: Ivo Pinto centreaza din banda dreapta, Muresan lasa pentru Rui Pedro care suteaza la mica distanta de poarta

Min 3: Camora ii paseaza in adancime lui Maah, dar Handanovic iese si retine

Min 1: A inceput partida de pe stadionul Constantin Radulescu