VIDEO Premier League: Victorie incredibila pentru Arsenal - 7-3 vs. Newcastle/ Hattrick Theo Walcott

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 30 decembrie 2012, 11:33 Sport | Fotbal

Arsenal a spulberat Newcastle sambata, in etapa 20 a Premier League, pe stadionul Emirates, cu scorul 7-3, intr-un meci fantastic in care Theo Walcott a reusit o tripla, iar francezul Olivier Giroud o dubla.

Newcastle a revenit de trei ori pentru a egala la 3-3 in minutul 69, insa in ultimele 20 de minute de joc Arsenal a inscris de inca patru ori, transmite AFP. Walcott a reusit hattrick-ul (minutele 20, 73, 90+2).

Arsenal a urcat pe locul 5 in clasament, la 16 puncte de liderul Manchester United.

1684 vizualizari

• 0 (4 voturi)
    hattrick (Duminică, 30 decembrie 2012, 15:59)

Gg65 [utilizator]

Stimati ziaristi care scrieti dupa ureche, un hattrick nu inseamna doar ca un jucator a inscris trei goluri!
    Ele trebuie marcate unul dupa altul, fara ca un coechipier sau adversar sa marcheze intre timp.
    Asa ca daca dai golul cu nr 1, 3 si 4 nu este hattrick.
    Ca sa nu mai spun ca unul de aur inseamna gol cu stangul, gol cu dreptul, gol cu capul!
    Prin urmare poti marca de 5 ori intr-un meci si sa nu faci hattrick!
    Mai si cititi, nu va lasati asa de tare prinsi cu scrisul!
      daca taceai filozof ramaneai (Duminică, 30 decembrie 2012, 22:35)

ion daniel [anonim] i-a raspuns lui Gg65

Mai intereseaza-te si apoi judeca pe altii. Ce spui tu se numeste "natural hat-trick". Hat-trick , in fotbal( da , poate sa fie si in alte sporturi) inseamna 3 goluri intr-un meci. Se exclud cele din loviturile de departajare
      • -3 (3 voturi)
        hattrick - pt ion daniel (Luni, 31 decembrie 2012, 0:28)

Gg65 [utilizator] i-a raspuns lui ion daniel

Pune-i si pe cei de le DEX sa se mai intereseze.Pare-se ca sunt de acord cu mine.
        Niste neinformati!
        Si articolul era despre fotbal, si asta am comentat.
        Si, da, sunt de acord cu tine.Daca taceai.....
          dictionare (Luni, 31 decembrie 2012, 13:59)

Cei care au facut acel dictionar ar trebui sa corecteze definitia pentru ca hat-trick in engleza inseamna total altceva:

sau

3 lovituri consecutive sunt doar pentru cricket .
    ...la mai mult! (Duminică, 30 decembrie 2012, 19:35)

a4 [utilizator]

Pentru un astfel de scor special a fost ales un comentator arab!

Totusi, acest comentator este mult sub Sebastian Domozina sau Ilie Dobre!
    Bun comentariu (Duminică, 30 decembrie 2012, 19:44)

dece [utilizator]

De mult nu am mai citit un comentariu atat de pertinent!
    Poate ar trebui sa deveniti profesionisti, dragi urechisti sportivi!
    Wikipedia (Luni, 31 decembrie 2012, 12:06)

Messi [anonim]

A hat-trick occurs in association football when a player scores three or more goals in a single game.

Allah (Luni, 31 decembrie 2012, 13:48)