Inca un pas important spre titlu: Steaua - CS Turnu Severin 2-1

de Narcis Anton     HotNews.ro
Duminică, 18 noiembrie 2012, 22:56 Sport | Fotbal

Rusescu, decisiv pentru Steaua
Steaua Bucuresti a invins pe CS Turnu Severin cu scorul de 2-1 (2-1 pauza), duminica, pe stadionul ''Steaua'', intr-un meci din etapa a 16-a a Ligii I de fotbal. Steaua a castigat toate cele 9 meciuri jucate pe teren propriu in aceasta stagiune, in timp ce CS Severin ramane in continuare fara victorie in deplasare.

Turnu Severin a deschis scorul in minutul 16 prin Cosmin Vancea, dupa o gafa monumentala a lui Bourceanu. Steaua a replicat rapid in minutul 20 prin golului marcat de Tanase dupa o centrare a lui Popa de pe partea dreapta. Scorul final a fost stabilit dupa o noua centrare a lui Adi Popa dar de aceasta data Raul Rusescu aflandu-se la finalizare (min. 27), marcand astfel al 14-lea gol din acest sezon al Ligii I.

Steaua a pierdut doi jucatori care s-au accidentat, Szukala (min.8) si Adi Popa (min.74).

La meciul din Ghencea au fost prezenti aproximativ 7.000 de spectatori.

1144 vizualizari

• -2 (4 voturi)
    Steaua favorizata (Luni, 19 noiembrie 2012, 7:53)

mircea_cjn [utilizator]

La primul gol al Stelei a fost fault clar, Tanase l-a luat pe sus pe aparatorul severinean!
    In rest, meci anost, Steaua a frecat ca de obicei aiurea mingea, din cand in cand jucatorii mergeau la marginea terenului si inghiteau un lichid verde (cred ca e reteta cu broasca bagata in mixer, am vazut pe Discovery)