¬Dinamo a remizat, 1-1, la Constanta cu Viitorul, in etapa a XVI-a a Ligii I, Dorinel Munteanu reusind doar un punct in meciul sau de debut pe banca de antrenor al "cainilor".

Ambele goluri au fost marcate in a doua repriza. Benzar a deschis scorul pentru elevii lui Hagi in minutul 71, iar Dinamo a egalat prin Issa Ba in minutul 78.

In prima repriza, Dica a ratat un penalty, sutand in bara. ('38).

Echipe de start

Viitorul: Vitca - Balasa, Bejan, Larie, Tosca - Lazar, Benzar - Iancu, Dica, Chitu - Alibec; Rezerve: Buzbuchi, Putanu, Albu, Gavra, Cl. Herea, Cirstoca, Vina

Dinamo: Balgradean - Rus, Nica, Scutaru, Pulhac - Boubacar, C. Munteanu - Matei, Danciulescu, Curtean - Alexe; Rezerve: Naumovski, Axente, Galcev, A. Cristea, Issa Ba, Tucudean, St. Filip

Tehnicianul Dorinel Munteanu a semnat, miercuri, un contract pe doi ani si jumatate cu FC Dinamo, dupa ce fostul antrenor, italianul Dario Bonetti, si-a reziliat contractul cu gruparea din Soseaua Stefan cel Mare.