​VIDEO Ibrahimovic, executie ireala - Poate candida la golul anului

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 15 noiembrie 2012, 10:28 Sport | Fotbal

Zlatan Ibrahimovic
Foto: Captura YouTube
Zlatan Ibrahimovic a fost omul meciului Suedia - Anglia (4-2), atacantul reusind sa inscrie toate golurile gazdelor. "Ibra" a punctat superb in prelungirile disputei, cu o foarfeca de la distanta. Partida amicala a inaugurat noul stadion din capitala Suediei.

Au marcat: Ibrahimovic (20', 78', 84', 91'), respectiv Welbeck (35') si Caulker (38').

Echipe:

SUEDIA (4-2-3-1): Isaksson - Lusting, Rasmus Elm, Kallstrom, Olsson - Larsson, Ibrahimovic, Kacaniklic - Renegie

ANGLIA (4-5-1): Hart - Johnson, Cahill, Caulker, Baines - Sterling, Osman, Gerrard, Cleverley, Young - Welbeck  


Vezi golul senzational reusit de Ibahimovic:


























14724 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    :))))))))) (Joi, 15 noiembrie 2012, 10:38)

    skanda7 [utilizator]

    Ce nebun! Superb!
  • +10 (10 voturi)    
    Mare jucator (Joi, 15 noiembrie 2012, 10:46)

    SKBjull [utilizator]

    Are cateva goluri de legenda la activ, deja nu mai poti sa spui ca e noroc, pur si simplu e bun, nebun si ii ies executiile imposibile.

    As fi vrut sa fiu suedez aseara. :)
    • +1 (1 vot)    
      Mie imi place anticiparea! (Joi, 15 noiembrie 2012, 11:12)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui SKBjull

      Stiind ca portarul englez e serios si fair play si va juca mingea cu capul s-a oprit din alergat si s-a retras, cautand o pozitie care sa-i permita sutul pe poarta.
    • -4 (6 voturi)    
      nu e suedez, (Joi, 15 noiembrie 2012, 11:39)

      Kappa [utilizator] i-a raspuns lui SKBjull

      e rus.

      Sint zile, rare, e drept, cind iti pare bine ca exista si cite un rus pe fata pamintului

      Respect, Ibrahimovic
      • +5 (5 voturi)    
        rus? (Joi, 15 noiembrie 2012, 12:00)

        vindicomvs [utilizator] i-a raspuns lui Kappa

        e nascut in suedia din tata bosniac si mama croata
      • 0 (0 voturi)    
        Si Basescu daca are fata de tatar si mama (Vineri, 16 noiembrie 2012, 10:49)

        .... [utilizator] i-a raspuns lui Kappa

        tataroaica nu e roman? Nu te lua numai dupa nume, conteaza si cum respecti tara in care te-ai nascut.
  • +3 (3 voturi)    
    golul anului (Joi, 15 noiembrie 2012, 11:09)

    paganini [utilizator]

    superb,fantastic...ce-o fi fost in inimile fanilor suedezi...!!! pe cand si la noi...O tempora,o more...Hagi in meciul cu Argentina...!!!
  • 0 (0 voturi)    
    hmm... (Joi, 15 noiembrie 2012, 11:53)

    Laurentiu78 [utilizator]

    si golul 2 e foarte frumos, dar 4...nu cred ca sunt multe de spus, le-a spus chiar comentatorul britanic.
  • +1 (1 vot)    
    :D (Joi, 15 noiembrie 2012, 21:13)

    Protoss [utilizator]

    Ar trebuii sa primesca balonul de aur, m-am saturat sa il vad pe Messi si CR7 intotdeauna la festivitati