In minutul 2 al partidei Levante - Real Madrid, Cristiano Ronaldo a fost lovit de un adversar, atacantul portughez alegandu-se cu arcada sparta. Plin de sange si cu vederea slabita, lusitanul a marcat in minutul 21, dar la pauza a cerut schimbarea. Pana la urma, galacticii s-au impus cu 2-1 si se afla in continuare la opt puncte in spatele liderului FC Barcelona.

Cristiano Ronaldo, accidentare teribilaFoto: Captura YouTube

Cristiano Ronaldo a avut parte de o accidentare teribila in meciul cu Levante. In debutul partidei, Ronaldo a fost lovit de David Navarro, verdictul - arcada sparta.

La pauza, Ronaldo a cerut schimbarea motivand ca nu mai vede bine si ca se simte ametit.

Levante - Real Madrid 1-2

Au marcat: Angel Rodriguez (62'), respectiv Cristiano Ronaldo (21') si Alvaro Morata (84').

Echipe:

Levante (4-4-2): Munua - Pedro Lopez, Ballesteros, David Navarro, Juanfran - El Zhar (55 Angel), Diop (86 Ruben Garcia), Iborra, Juanlu - Barkero (86 Michel), Martins. Antrenor: Juan Ignacio

Real Madrid (4-2-3-1): Casillas - Arbeloa (70 Kaka), Sergio Ramos, Pepe, Coentrao - Essien, Xabi Alonso - Callejon, Ozil (83 Morata), Di Maria - Ronaldo (46 Albiol). Antrenor: Jose Mourinho