Cupa Romaniei Steaua eliminata de Concordia Chiajna/ Ceahlaul si CFR Cluj s-au calificat in sferturi

de Narcis Anton     HotNews.ro
Joi, 1 noiembrie 2012, 0:41 Sport | Fotbal

Steaua Bucuresti a fost eliminata din Cupa Romaniei de Concordia Chiajna dupa loviturile de departajare. Dupa 120 de minute de joc scorul a fost 0-0 iar la penalty-uri Steaua a ratat prin Tanase si Chipciu iar pentru Chiajna a ratat George Damian. Dupa executarea loviturilor de la 11 metri Chiajna a castigat cu scorul de 4-3 si echipa lui Ilie Stan a produs o mare surpriza reusind o calificare in sferturile competitiei. In celelalte meciuri ale serii Ceahlaul si CFR Cluj s-au calificat mai departe.

CFR Cluj a invins echipa FC Botosani, echipa care a eliminat pe FC Vaslui in turul trecut al Cupei Romaniei, cu scorul de 2-0, golurile fiind marcate de Bjelanovic min.57 si de Luis Alberto min.62.

La Piatra Neamt, Gaz Metan Medias a pierdut cu scorul de 2-0 in fata Ceahlaului, prin golurile marcate de Badescu min.77 si Lukanovic min.78.

Rapid Bucuresti - Delta Tulcea 4-1

Au marcat: Miselaricu '4 (autogol), N. Cretu '22 (autogol), Goga '24, Pancu '90+4 / Florea '40 (penalti)

Miercuri

CFR Cluj - FC Botosani 2-0

Au marcat: Bjelanovic '57, Luis Alberto '62

Ceahlaul - Gaz Metan Medias 2-0

Au marcat: Badescu '77, Lukanovic '78

Concordia Chiajna - Steaua Bucuresti 0-0 (4-3 dupa penalty-uri)

Joi

Otelul Galati - CF Braila, ora 18.45, DigiSport;

Pandurii Targu Jiu - Dinamo Bucuresti, ora 21.30, DigiSport

3554 vizualizari

• +4 (4 voturi)
    Steaua ... ELIMINATA ?.... (Joi, 1 noiembrie 2012, 9:15)

kukubau [utilizator]

BuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuHAHAHA !!!
    concordia chiajna?... (Joi, 1 noiembrie 2012, 9:42)

lucyan [utilizator]

de unde naiba au mai aparut si astia, nu putea dom'le sa joace cu o echipa romaneasca sa fie sigura de victorie, ca doar nea jiji ne-a anuntat mereu ca steaua nu are adversar in romania...
    Fotbalul profesionist, Ce gluma! (Joi, 1 noiembrie 2012, 10:09)

Teh-nik [utilizator]

"Chiajna si-a dorit mai mult victoria" si " au vrut sa faca o figura frumoasa "si chiar le-a reusit. Cand devii supergalactic sau cosmic prin presa si media trebuie sa te astepti ca fiind asa de sus nu mai vezi cum trebuie lucrat cu balonul prin iarba. Cum sa fii fotbalist profesionist, cand nu esti sigur pe mijloacele de care dispui si nu le perfectionezi continuu. Comentarii marca Enachescu si Gradinescu si altii,care scuzau executiile proaste, cum ca nu ia iesit din cauza unui smoc de iarba sau alte aiureli, nu stiu daca fac bine acestei profesii, comparativ vezi tehnicitatea din fotbalul pe plaja sau cel de sala. Mai multa MUNCA si MODESTIE nu face rau nimanui.