Formatia Pandurii Targu Jiu, ocupanta locului 2 in clasamentul Ligii I, a fost invinsa, luni, in deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), de echipa Viitorul Constanta, in ultimul meci al etapei a XIII-a, in care a ratat un penalti si golul doi al gazdelor a fost inscris in minutul 90+2, scrie Mediafax.

Golurile au fost marcate de Iancu '26 (penalti) si Chitu '90+2.

1-0: Iancu a deschis scorul in minutul 26, dintr-un penalti acordat de Ovidiu Hategan pentru un fault in careu al lui Mamele asupra lui Chitu.

In minutul 87, portarul gazdelor, Buzbuchi, a aparat un penalti executat de Maxim.

2-0: Chitu stabileste scorul final dupa o pasa de la Herea, trimitand mingea in plasa dupa ce un sut initial al sau a fost respins de portarul oaspetilor.

Viitorul Constanta: Buzbuchi - Mladen, Larie, Bejan, Tosca (Turcu '90) - Lazar (Cl. Herea '52), Vastag - Chitu, Iancu, Carstocea (Benzar '63) - Alibec. Antrenor: Catalin Anghel.

Pandurii Targu Jiu: Mingote - Pleasca (Cristea '88), Viera, Mamele, Vlad - Maxim, Voiculet, Radut - Nistor, Matulevicius (Lemnaru '62), Al. Grigoras (Godwin Konyeha '58). Antrenor: Petre Grigoras

Cartonase galbene: Lazar '44, Vastag '53, Chitu '56, Tosca '77, Benzar '83 / Pleasca '21, Mamele '26, Lemnaru '68

Arbitri: Ovidiu Hategan (central) - Zoltan Szekely, Bogdan Gheorghe (asistenti) - Dragos Istrate (rezerva)

Observatori: Constantin Stefan, Alexandru Boc

La meci au asistat aproximativ de 700 de spectatori.