Ungurii si-au facut deja calculele pentru baraj - Vezi cum poate termina Ungaria in fata Romaniei

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 19 octombrie 2012, 10:44 Sport | Fotbal

Ungaria, peste Romania in clasamentul Grupei D
Foto: fifa.com
​Sandor Egervari, selectionerul Ungariei, a vorbit despre sansele de a prinde locul doi in grupa de calificare la Mondialul de fotbal din 2014. Calculele acestuia sunt simple: Ungaria invinge Romania la Budapesta si pe Turcia la Istanbul si ajunge in acest fel la baraj.

"Olandezii inving pe toata lumea, noi ii batem pe romani acasa, romanii ne bat la ei, impreuna castigam in fata echipelor mai prost clasate, iar noi batem la Istanbul si ne pastram avantajul de la golaveraj. N-ar fi rau! Ar fi locul 2 in grupa", a declarat Sandor Egervari, selectionerul Ungariei, pentru Nemzeti, conform gsp.    

"Deocamdata, sa fim atenti la urmatoarea partida, cu Romania. Sa nu ne impiedicam daca privim atat de departe", a completat Egervari.

Ultima etapa:
Andorra - Estonia 0-1
Romania - Olanda 1-4
Ungaria - Turcia 3-1

Urmatoarele partide (22 martie 2013):

Olanda - Estonia
Andorra - Turcia
Ungaria - Romania

Clasament:

1 Olanda 12 (13-2)
2 Ungaria 9 (10-5)
3 Romania 9 puncte (8-4)
4 Turcia 3 (4-7)
5 Estonia 3 (1-6)
6 Andorra 0 (0-13).
























6884 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    Daaa,... si la baraj bateti Franta sau Germania (Vineri, 19 octombrie 2012, 10:50)

    mnicku [utilizator]

    dupa care urlati ca n-aveti echipe cu cine sa jucati .

    Deja va visati in finala CM dupa ce ati zdobit Spania cu 4-0 in semifinale.
  • +6 (8 voturi)    
    Mai e de jucat. (Vineri, 19 octombrie 2012, 11:34)

    Rhadoo [utilizator]

    S-au jucat doar 4 meciuri, mai sunt 6 meciuri si deja se fac calcule. Romania si Ungaria si-au adjudecat deja locul 2, gata. Si daca se impiedica de Estonia? Sau in meciul al doilea cu turcii? Tintirea locului 1 ar fi mai productiva, dar se merge pe principiul hai sa muncesc indeajuns de mult ca doar doar voi prinde locul doi. Eu ma mir ca selectionerii Romaniei si Ungariei mai sunt in functii dupa "calculelele" astea.
    • +1 (7 voturi)    
      Un stelist (Vineri, 19 octombrie 2012, 11:50)

      _Un stelist_ [utilizator] i-a raspuns lui Rhadoo

      Sunt calcule obiective, destul de reale. CUm sa tintesti la locul 1 la cum a jucat Olanda cu Romania si Ungaria, omule? La ce lot are Olanda si la ce loturi au Romania si Ungaria???
      Bine ca nu esti tu antrenor, ti'ai fi porpus castigarea Cupei Mondiale si ai fi fost in functie pentru totdeauna ...
      E clar ca batalia pentru locul 2 se da intre Ungaria, Romania si Turcia; conteaza foarte mult sa nu gresim cu Estonia si Andorra si sa fim concentrati in dubla cu Ungaria (4 puncte ar fi de aur) si returul cu Turcia (o victorie la limita ar fi ideala).
      • +2 (4 voturi)    
        ce conteaza? (Vineri, 19 octombrie 2012, 12:11)

        lambda [utilizator] i-a raspuns lui _Un stelist_

        conteaza mentalitatea cu care pleci "la lupta".
        Daca tintesti locul 2... gandeste-te care sunt sansele sa ajungi pe 1 :)), pe 2 samd.
        • +1 (1 vot)    
          Un stelist (Vineri, 19 octombrie 2012, 12:56)

          _Un stelist_ [utilizator] i-a raspuns lui lambda

          Asa am inceput meciul cu Olanda, toti ii vedeau castigatori pe ai nostri si uite ce s'a intamplat.
          Ia sa fi jucat la un 0-0, sunt sigur ca am fi putut scoate un punct.
          Mentalitatea e una, obiectivul si obiectivismul reprezinta altceva!
  • -2 (4 voturi)    
    Tot Turcia are fata de locul 2 (Vineri, 19 octombrie 2012, 14:52)

    ssgl [utilizator]

    Turcia se va califica de pe locul 2.....sansa lor e ca vine o pauza acum. Pt. ei calculele sunt simple, bat Ungaria si Romania ceea ce in conditii normale e floare la ureche pt. ei.
  • +1 (3 voturi)    
    Lucrurile nu-s atat de simple (Vineri, 19 octombrie 2012, 14:57)

    Istvan13 [utilizator]

    Lucrurile nu-s atat de simple cum sunt prezentate atat in presa romana, cat si din cea din Ungaria. Unguri au batut Turci la randul lor, insa sau chinuit cu Estonia rau de tot. Romani la randul lor au batut echipe destul de slabute (includ aici si Turcia). Nici meciul de la Budapesta nu-i unul decisiv. Cred ca echipele mici, Estonia si Andora, pot fura puncte la randul lor, iar cu Turcia nu fi va deloc usor pentru nici una dintre echipe... Si sa nu uitam ca cu putina sansa se poate lua punct, puncte si de la Olanda. Si inca un lucru: unguri vor juca in Amsterdam in penultima etapa, cand deja Olandezi sa-r putea sa aiba adjudecat primul loc, si din aceasta cauza pot trata meciul superstitios. Cred ca pentru locul doi se bat inca 3 echipe si oricare dintre ele se poate califica.