CFR Cluj a visat frumos in prima repriza a meciului cu Manchester United (Champions League, Grupa H), campioana Romaniei conducand cu 1-0, dupa reusita lui Kapetanos (14'). Britanicii au intors insa rezultatul gratie "dublei" lui Robin Van Persie (29', 49' - servit perfect in doua randuri de Rooney). Campioana Romaniei a avut unele momente in care s-a ridicat la nivelul adversarului, dar a platit tribut greselilor din aparare si lipsei de experienta.

Final de partida: CFR Cluj - Manchester United 1-2

90+3' Sutul lui Rada este deviat de apararea britanica, inca o faza importanta pentru CFR

90+2' De Gea se intinde si respinge lovitura de cap a lui Bastos. CFR Cluj putea da lovitura pe final de meci

86' Ferdinand primeste cartonasul galben

82' Welbeck i-a luat locul lui Hernandez

80' Aguirregaray a fost inlocuit de Nicoara

79' Wootton a intrat pe teren in locul lui Evans la United

71' Rooney trimite inca o data pentru Van Persie, dar atacantul olandez este incomodat de Sepsi. United a trecut pe langa golul trei

United nu mai forteaza, in timp ce echipa lui Ioan Andone nu poate pune probleme

61' Kapetanos este inlocuit de Bjelanovic la CFR

56' Cadu trimite cu capul, De Gea respinge de sub transversala. Ocazie mare pentru CFR

49' Rooney il angajeaza perfect pe Van Persie, iar olandezul inscrie superb, din voleu, pe langa Felgueiras. CFR - Manchester United 1-2

47' Sutul lui Rooney este deviat, faza ramane fara rezultat pe tabela de marcaj

A inceput repriza a doua

Pauza la Cluj, CFR si Manchester United se afla la egalitate, scor 1-1

44' Rooney trimite cu capul pe langa poarta lui Felgueiras

42' Muresan isi incearca norocul, mingea se duce departe de tinta englezilor

Momente cu fotbal sarac, se joaca mai mult la centrul terenului, fara actiuni periculoase

Posesia balonului: CFR 30% - United 70%

35' Felgueiras evita golul la un sut din unghi al lui Van Persie

United a pus stapanire pe joc, CFR-ul resimte din plin golul primit

29' Rooney centreaza dintr-o lovitura libera, iar Van Persie (inexplicabil de singur in careu) inscrie cu umarul peste un Felgueiras iesit dintre buturi

23' Sougou nu mai poate continua meciul, din cauza unei accidentari...in locul sau intra Luis Alberto

22' Van Persie suteaza foarte aproape de bara portii CFR-ului, ocazie mare pentru United

20' Van Persie ii trimite lui Anderson, sutul acestuia trece pe langa poarta. Felgueiras era un simplu spectator...

19' Iese la rampa Rooney - sutul sau din afara careului mare este respins cu dificultate de Felgueiras

18' Inca o faza rapida de contraatac pentru CFR: sutul lui Aguirregaray este insa slab

14' Actiune perfecta pentru CFR: Sougou scapa pe partea dreapta, centreaza ideal, iar Kapetanos (scapat din marcaj) inscrie cu un sut la coltul lung. CFR - Manchester 1-0

Britanicii trec la conducerea partidei, combina mult, dar deocamdata fara sa fie periculosi pentru poarta lui Felgueiras

Inceput curajos de partida pentru echipa lui Ioan Andone, campioana din Liga 1 nu se multumeste doar sa se apere

4' Prima actiune importanta a CFR-ului: Sougou trimite cu capul pe langa poarta