Echipa Dinamo Bucuresti s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Romaniei - Timisoreana, dupa ce a invins, marti, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 dupa prelungiri, formatia Vointa Sibiu, din Liga a II-a, intr-un meci din 16-imile de finala ale competitiei, potrivit Mediafax. In optimile de finala ale Cupei Romaniei - Timisoreana s-au mai calificat echipele Ceahlaul Piatra Neamt si Concordia Chiajna.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Stratila '61 si L. Rus '93, in timp ce pentru oaspeti a inscris Heil, in minutul 52.

Dinamo Bucuresti: Balgradean - Homei, Scutaru, Luchin, Burnea (D. Grigore '79) - L. Rus, Galchev, Boubacar (Stratila '46) - S. Filip, Tucudean (Axente '60), Danciulescu. Antrenor: Dario Bonetti.

Vointa Sibiu: Zavoi - Burlacu, Armenean (Majer '78), Apostol, Heil, Tatar - Cruceru (Cigan '54), Beza, Straut, Szabo - Negut (Dudita '68). Antrenor: Ioan Luca.

Partida a fost arbitrata la centru de Paul Unimatan.

La partida din Soseaua Stefan cel Mare au asistat aproximativ 500 de spectatori.

In optimile de finala ale Cupei Romaniei - Timisoreana s-au mai calificat echipele Ceahlaul Piatra Neamt si Concordia Chiajna.

Petrolul Ploiesti - Damila Maciuca 2-0

Au marcat: Ad. Cristea '6, Marinescu '64