VIDEO VfB Stuttgart - Steaua 2-2/ Atat de aproape

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Joi, 20 septembrie 2012, 19:19 Sport | Fotbal

Remiza intre Stuttgart si Steaua
Steaua a fost la doar cateva minute de o victorie la Stuttgart, echipa pregatita de Laurentiu Reghecampf fiind egalata in minutul 85 (Niedermeier). Gazdele au condus cu 1-0 (Ibisevic 5'), ros-albastrii au intors rezultatul (Chipciu 6', Rusescu 80' penalti), iar Tatarusanu a salvat remiza in minutul 90...

"Daca ne gandim la ce ocazii a avut si Stuttgart, e un rezultat echitabil. Pacat ca n-am reusit sa tinem de rezultat. Am facut un meci bun, am avut multe ocazii. N-am menajat pe nimeni, am trimis cel mai bun "11". Echipa Steaua traieste si o face frumos, am fi putut sa pastram mai mult posesia dupa ce am marcat golul doi" - Laurentiu Reghecampf (Sport.ro).

Grupa E

Copenhaga - Molde 2-1
(Claudemir 20', Cornelius 74' - Pape Diouf '45)

VfB Stuttgart - Steaua 2-2
(Ibisevic 5', Niedermaier 85' - Chipciu 6', Rusescu 80' penalti)

1 Copenhaga 3 puncte (2-1)
2, 3 Stuttgart, Steaua 1 (2-2)
4 Molde 0 (1-2).

Vezi desfasurarea partidei Stuttgart - Steaua:

Final de partida, Stuttgart - Steaua 2-2

S-au aratat trei minute de prelungire

90' Tatarusanu intervine salvator in doua randuri, Stuttgart a ratat incredibil...

89' Tatarusanu si Szukala nu se inteleg, nemtii au inca o ocazie de gol

85' Niedermeier inscrie cu o deviere cu capul, dupa o faza care nu anunta nimic

82' Harnik si Traore au intrat in locul lui Kvist si Hajnal

81' Latovlevic ii ia locul lui Parvulescu

80' Raul Rusescu inscrie din penalti, Steaua conduce cu 2-1 la Stuttgart

79' Rodriguez il faulteaza pe Adi Popa, iar centralul dicteaza penalti

76' Sakai trimite, insa fara probleme pentru Tatarusanu

68' Cacau nimereste doar transversala de la 11 metri, ocazie monumentala pentru Stuttgart

62' Okazaki ii ia locul lui Tunay Torun la Stuttgart

57' Combinatie Nikolic - Rusescu, insa sutul ultimului este respins la sacrificiu de aparatorii germani...Steaua a avut doua ocazii mari in doar doua minute

56' Rusescu il gaseste ideal pe Nikolic, dar ultimul trimite mult peste poarta dintr-o pozitie ideala. Ocazie mare pentru Steaua

Stuttgart domina ostilitatile in aceste momente, Steaua este nesigura in aparare

53' Cacau trimite din plonjon cu capul, mingea loveste transversala

50' Tatarusanu gafeaza - iese pe sub o centrare, iar Stuttgart trece pe langa gol

48' Adi Popa dribleaza un adversar, centreaza, dar mingea nu ajunge la niciun coechipier

46' Dubla schimbare la Steaua: au iesit Prepelita si Filip, au intrat Pintilii si Rusescu

A inceput repriza a doua

Pauza la Stuttgart: VfB - Steaua 1-1

38' Inca o eroare de marcaj in apararea Stelei, dar din fericire Rodriguez trimite cu capul peste poarta

34' Tatarusanu respinge lovitura de cap a lui Tunay Torun, actiune importanta a nemtilor

30' Ocazie importanta pentru Steaua - Szukala trimite cu capul putin pe langa poarta gazdelor, dupa o lovitura de colt

29' Adi Popa trimite in zid dintr-o lovitura libera

28' Kvist primeste cartonasul galben dupa un fault asupra lui Chipciu

26' Cursa superba a lui Adi Popa, centrarea insa nu ajunge la Filip. Actiune in viteza a Stelei

23' Gentner trimite in forta - mingea se duce peste transversala

17' Niedermeier suteaza pe jos, Tatarusanu retine in doi timpi

12' Bourceanu trimite pe langa poarta dintr-o lovitura libera de la 17 metri

6' Nikolic il dribleaza pe portarul gazdelor, pierde balonul de sub control, dar Chipciu urmareste mingea si inscrie de la cativa metri. Stuttgart - Steaua 1-1

5' Ibisevic deschide scorul cu o lovitura de cap din apropiere, greseala mare de marcaj a apararii steliste. Stuttgart - Steaua 1-0

3' Ulreich iese dintre buturi si il blocheaza pe Nikolic

1' Filip trimite in diagonala, mingea se duce departe de poarta germanilor

A inceput partida de la Stuttgart

Echipe:

VfB Stuttgart:
Ulreich - Sakai, Niedermeier, Rodriguez, Boka - Kvist, Gentner - Tunay Torun, Hajnal, Cacau - Ibisevic.

Rezerve: Ziegler, Rudiger, Harnik, Bah, Traore, Holzhauser, Okazaki

Steaua: Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Chiriches, Parvulescu - Prepelita - Ad. Popa, Bourceanu, Filip, Chipciu - Nikolic

Rezerve: Stanca, Gardos, Latovlevic, Martinovic, Pintilii, Rusescu, Adi Rocha.

17717 vizualizari

• -5 (15 voturi)
    Jiji cu ceata lui , jalnic . Tatarusanu plecat (Joi, 20 septembrie 2012, 21:59)

mnicku [utilizator]

dupa tigari la golul 2 .

Diferenta mare intre meciul CFR-ului si meciul Stelei . Cei de la Stuttgart au intrat in careu ca un cutit in unt , apararea Stelei haotica .

Jijiiii acum ai o turma de jucatori si pina la o echipa mai ai mult . In primul rind un portar bun , apoi un antrenor bun . Echipa joaca cea ce antrenorul dicteaza , rezultatul s-a vazut .
    La 2-1 cind mai erau citeva minute daca Steaua nu putea sa mai atace trebuia sa conserve rezultatul ,da` n-ai cu cine .
    • +4 (14 voturi)
      ... (Joi, 20 septembrie 2012, 22:43)

sentenced [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

Pai Steaua astazi a jucat mai mult fotbal in atac decat a facut-o ieri CFR. Automat au fost si mai vulnerabili in aparare. La care mai adaugam faptul ca Steaua are mai multi jucatori romani, ori romanii sunt intotdeauna labili pe final. :)
      Mie mi s-a parut meciul placut. Un lucru atipic pentru echipele romanesti in ligile europene.
  • +8 (8 voturi)
    Ocazii (Joi, 20 septembrie 2012, 22:02)

luxdesign28 [utilizator]

au avut si germanii. Steau trebuie sa fie multumita cu rezultatul asta de egalitate.
  • -7 (15 voturi)
    Tara africana? Putin spus (Joi, 20 septembrie 2012, 22:23)

ovidiu. [utilizator]

Vrei sa urmaresti online un meci in tara asta, nu se poate. Trebuie sa fii client rds-rcs, sa ai streampost instalat si alte multe grozavii, mai pe scurt...nu se poate, dar chiar deloc. Ca exercitiu comparativ va sugerez sa testati un follow online CNN, BBC etc etc etc. Sa-ti vina sa vomiti nu alta.
    • +8 (10 voturi)
      hmm (Joi, 20 septembrie 2012, 23:03)

exlc [utilizator] i-a raspuns lui ovidiu.

Meciul a fost si pe ProTV
      online (Vineri, 21 septembrie 2012, 12:17)

DanIoan [utilizator] i-a raspuns lui ovidiu.

Are dreptate omu' cu online-ul.. servicii de kko; Din motive tehnice privind farfuria Dolce am incercat si eu sa vad meciurile transmise de Dolce pe online, fiind si client Romtelecom de internet beneficiam de acces gratuit. Doar ca nici un stream nu era gasit.. la nici un meci: "Stream-ul nu a fost gasit pe nici un server". Foarte slabi!
      stereotip despre Romania (Vineri, 21 septembrie 2012, 12:59)

minos [utilizator] i-a raspuns lui ovidiu.

Meciul a fost pe Pro TV si pe Dolce, foarte usor de gasit streminguri care funcționeaza din browser. Ca de obicei trebuie sa dai vina pe tara pentru incapacitatile tale personale. Pai nu compara CNN, BBC cu televiziunile comerciale. Ma intreb, oare gasesti tot asa de usor un meci de interes transmis de un post privat din Anglia ca o televiziune de stiri?
      Asa ca vomita sanatos si traieste in continuare cu semntimentele astea negative inutile fata de Romania, te asigur, nu o sa te ajute cu nimic, ci doar iti va motiva ratarile personale. oare de ce nu te duci in Africa, daca ai ai o asa parere?
  • -10 (10 voturi)
    Nein! (Vineri, 21 septembrie 2012, 0:59)

dan_costea [utilizator]

Alle Rumänen sind Zigeuner.
  • +5 (9 voturi)
    tipic (Vineri, 21 septembrie 2012, 1:26)

tovaras [utilizator]

meciul a fost frumos, recunoasteti. foarte multe ocazii de gol, alergatura multa, erorile din ambele aparari au facut un meci agreabil. categoric, sunt de acord cu kingbob, steaua a jucat mai mult fotbal ca cfr cluj. sincer, sunt stelist din 1985 si il dispretuiesc pe becali, iar reghe e doar un manelist ordinar, dar echipa asta are un potential enorm, copiii astia chiar sunt buni. din spirit de contra pt handi becali, voiam sa piarda steaua, asa vreau mereu, poate asa se duce dracu beacli de la echipa. dar a jucat frumos, chiar daca uneori haotic si zic eu ca merita sa castige. pacat de esecul care urmeaza cu rapid, pt ca o sa vada meciul mult prea de sus
    sa fim seriosi (Vineri, 21 septembrie 2012, 15:43)

unroman28 [utilizator]

numai norocul a facut ca Steaua sa nu si-o ia cu cel putin 4-2. Au fost dominati CATEGORIC. Nu tin cu CFR Cluj dar cum puteti afirma ca Steaua a jucat mai mult fotbal decat CFR a facut-o cu Braga???...Serios acum...really??...Chiar credeti ce spuneti?