Steaua a fost la doar cateva minute de o victorie la Stuttgart, echipa pregatita de Laurentiu Reghecampf fiind egalata in minutul 85 (Niedermeier). Gazdele au condus cu 1-0 (Ibisevic 5'), ros-albastrii au intors rezultatul (Chipciu 6', Rusescu 80' penalti), iar Tatarusanu a salvat remiza in minutul 90...

Remiza intre Stuttgart si Steaua Foto: Reuters

"Daca ne gandim la ce ocazii a avut si Stuttgart, e un rezultat echitabil. Pacat ca n-am reusit sa tinem de rezultat. Am facut un meci bun, am avut multe ocazii. N-am menajat pe nimeni, am trimis cel mai bun "11". Echipa Steaua traieste si o face frumos, am fi putut sa pastram mai mult posesia dupa ce am marcat golul doi" - Laurentiu Reghecampf (Sport.ro).

Grupa E

Copenhaga - Molde 2-1

(Claudemir 20', Cornelius 74' - Pape Diouf '45)

VfB Stuttgart - Steaua 2-2

(Ibisevic 5', Niedermaier 85' - Chipciu 6', Rusescu 80' penalti)

1 Copenhaga 3 puncte (2-1)

2, 3 Stuttgart, Steaua 1 (2-2)

4 Molde 0 (1-2).

Vezi desfasurarea partidei Stuttgart - Steaua:

Final de partida, Stuttgart - Steaua 2-2

S-au aratat trei minute de prelungire

90' Tatarusanu intervine salvator in doua randuri, Stuttgart a ratat incredibil...

89' Tatarusanu si Szukala nu se inteleg, nemtii au inca o ocazie de gol

85' Niedermeier inscrie cu o deviere cu capul, dupa o faza care nu anunta nimic

82' Harnik si Traore au intrat in locul lui Kvist si Hajnal

81' Latovlevic ii ia locul lui Parvulescu

80' Raul Rusescu inscrie din penalti, Steaua conduce cu 2-1 la Stuttgart

79' Rodriguez il faulteaza pe Adi Popa, iar centralul dicteaza penalti

76' Sakai trimite, insa fara probleme pentru Tatarusanu

68' Cacau nimereste doar transversala de la 11 metri, ocazie monumentala pentru Stuttgart

62' Okazaki ii ia locul lui Tunay Torun la Stuttgart

57' Combinatie Nikolic - Rusescu, insa sutul ultimului este respins la sacrificiu de aparatorii germani...Steaua a avut doua ocazii mari in doar doua minute

56' Rusescu il gaseste ideal pe Nikolic, dar ultimul trimite mult peste poarta dintr-o pozitie ideala. Ocazie mare pentru Steaua

Stuttgart domina ostilitatile in aceste momente, Steaua este nesigura in aparare

53' Cacau trimite din plonjon cu capul, mingea loveste transversala

50' Tatarusanu gafeaza - iese pe sub o centrare, iar Stuttgart trece pe langa gol

48' Adi Popa dribleaza un adversar, centreaza, dar mingea nu ajunge la niciun coechipier

46' Dubla schimbare la Steaua: au iesit Prepelita si Filip, au intrat Pintilii si Rusescu

A inceput repriza a doua

Pauza la Stuttgart: VfB - Steaua 1-1

38' Inca o eroare de marcaj in apararea Stelei, dar din fericire Rodriguez trimite cu capul peste poarta

34' Tatarusanu respinge lovitura de cap a lui Tunay Torun, actiune importanta a nemtilor

30' Ocazie importanta pentru Steaua - Szukala trimite cu capul putin pe langa poarta gazdelor, dupa o lovitura de colt

29' Adi Popa trimite in zid dintr-o lovitura libera

28' Kvist primeste cartonasul galben dupa un fault asupra lui Chipciu

26' Cursa superba a lui Adi Popa, centrarea insa nu ajunge la Filip. Actiune in viteza a Stelei

23' Gentner trimite in forta - mingea se duce peste transversala

17' Niedermeier suteaza pe jos, Tatarusanu retine in doi timpi

12' Bourceanu trimite pe langa poarta dintr-o lovitura libera de la 17 metri

6' Nikolic il dribleaza pe portarul gazdelor, pierde balonul de sub control, dar Chipciu urmareste mingea si inscrie de la cativa metri. Stuttgart - Steaua 1-1

5' Ibisevic deschide scorul cu o lovitura de cap din apropiere, greseala mare de marcaj a apararii steliste. Stuttgart - Steaua 1-0

3' Ulreich iese dintre buturi si il blocheaza pe Nikolic

1' Filip trimite in diagonala, mingea se duce departe de poarta germanilor