CFR Cluj a debutat cu o victorie in noul sezon al Champions League, campioana Romaniei castigand, scor 2-0, pe terenul celor de la Sporting Braga, gratie "dublei" lui Rafael Bastos (19', 34'). Contraatacul a fost principala arma a echipei lui Ioan Andone, in timp ce portarul Mario Felgueiras a prins o zi de exceptie. In urmatoarea partida, CFR-ul se va duela in Gruia cu Manchester United.

Final de partida, Sporting Braga - CFR Cluj 0-2

90+2' Felgueiras evita inca o data golul, portarul CFR-ului a prins o zi mare

S-au aratat trei minute de prelungire

84' Lovitura de cap a lui Eder se duce putin pe langa poarta lui Felgueiras

76' Camora ii paseaza ideal lui Kapetanos, dar atacantul CFR-ului este blocat in doua randuri

70' Felgueiras are inca o interventie superba la sutul lui Salino

65' Godemèche ii ia locul lui Luis Alberto la CFR Cluj

64' Viana este inlocuit de Ze Luis la Sporting Braga

60' Bastos primeste cartonasul galben

60' Braga trece inca o data pe langa gol: Felgueiras respinge cu un reflex mare sutul lui Ruben

52' Camora protejeaza bine o minge, dar pasa nu ajunge la Kapetanos

49' Mário Felgueiras intervine decisiv, gazdele au trecut pe langa gol

46' Helder Barbosa i-a luat locul lui Alan la Sporting Braga

46' Sougou (accidentat) este inlocuit de Aguirregaray

A inceput repriza a doua

Pauza la Braga (dupa patru minute de prelungire), CFR conduce cu 2-0, dupa o repriza in care contraatacul a fost arma cea mai importanta a campioanei Romaniei

41' Felgueiras il blocheaza pe Eder, actiune importanta pentru Braga

34' Bastos intercepteaza o minge, nu poate fi deposedat de trei adversari, iar sutul in forta se opreste aproape de vinclu. Braga - CFR Cluj 0-2

33' Ocazie monumentala pentru CFR: Kapetanos scapa singur cu Beto, il intoarce pe un adversar, dar trimite pe langa poarta dintr-o pozitie ideala...

29' Viana trimite din voleu, Felgueiras respinge. Ramane 1-0

27' Acelasi Felgueiras se intinde si evita golul egalizator

26' Eder trimite cu calcaiul, Felgueiras retine fara emotii

21' Rada intervine salutar la o actiune a lui Eder

19' Contraatac scoala al CFR-ului, Sougou ii trimite lui Bastos, iar ultimul inscrie fara emotii, pe coltul scurt. Braga - CFR 0-1

18' Mossoro ia o actiune pe cont propriu, insa centrarea este blocata de apararea CFR-ului

16' Kapetanos trimite din afara careului mare - putin pe langa bara portii lui Beto

Dupa un inceput mai timid de partida, Braga conduce ostilitatile in acest moment

11' Prima actiune importanta a gazdelor - Vinicius trimite cu capul, Alan insa nu ajunge la minge

8' Bastos centreaza, iar lovitura de cap a lui Rada se duce peste poarta lui Beto