Echipa Dinamo Bucuresti a terminat la egalitate, luni, in deplasare, scor 2-2 (1-1), cu formatia FC Brasov, in ultimul meci al etapei a III-a a Ligii I, transmite corespondentul Mediafax.

Golurile brasovenilor au fost marcate de Batin '16 si Buga '59, in timp ce pentru dinamovisti au inscris D. Grigore '39 si C. Matei '72.

1-0: Batin a patruns printre fundasii dinamovisti si l-a invins pe Naumovski cu un sut in forta de la 8 metri lateral stanga.

1-1: Dragos Grigore a facut un un-doi spectaculos cu Issa Ba si a marcat cu un sut de la 5 metri.

2-1: Buga a profitat de o greseala in lant a jucatorilor dinamovisti si a reluat balonul in plasa de la 6 metri.

2-2: Pulhac a centrat din partea stanga si Cosmin Matei venit din spate a inscris din cadere de la 6 metri.

FC Brasov: Taborda - Straut (Brata '89), Fl. Lazar, Cr. Munteanu, David - Tames, Bruno Madeira (Velayos '52), Olariu - I. Popa (Nuno Viveiros '57) - Buga, Batin. Antrenor: Ionut Badea.

Dinamo Bucuresti: Naumovski - Nica, Scutaru (C. Matei '65), D. Grigore, Pulhac - C. Munteanu - L. Rus, Musat (Curtean '76), Issa Ba, Alexe (Danciulescu '86) - Tucudean. Antrenor: Dario Bonetti.

Cartonase galbene: Nuno Viveiros '73 / Musat '44.

Arbitri: Sebastian Coltescu (central) - Miklos Nagy, Zoltan Szekely (asistenti) - Horatiu Fesnic (rezerva).

Obvservator: Claudiu Popa, Patritiu Abrudan.

La partida de la Brasov au asistat aproximativ 7.000 de spectatori, dintre care 400 de fani dinamovisti.

Interpretul Mircea Baniciu a cantat inaintea meciului cu Dinamo, imnul oficial al echipei FC Brasov, care se numeste "In orasul de sub Tampa" si are ca linie melodica piesa Andrii Popa.

Inainte de inceperea partidei s-a tinut un minut de reculegere in memoria jucatorului nigeran al formatiei Delta Tulcea, Chinonso Henry Ihelewere, decedat duminica in timpul unui meci amical.

Formatia Rapid a invins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa CSMS Iasi, intr-un meci din etapa a III-a a Ligii I, intrerupt pentru aproximativ un minut spre final, dupa ce a cedat nocturna.

Unicul gol al partidei a fost inscris de Goga, in minutul 16.