Echipa Otelul Galati a terminat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), cu formatia Rapid Bucuresti, in ultimul meci al etapei a II-a a Ligii I, transmite corespondentul Mediafax.

Galatenii au deschis scorul prin Viglianti, in minutul 27, rapidistii reusind egalarea prin Nicolae Grigore, in minutul 74.

1-0: Viglianti a reluat cu capul in plasa de la 7 metri o minge centrata de pe partea stanga de Ljubinkovici.

1-1: Grahovac si Perendija s-au incurcat reciproc la o centrare de pe partea drapta, portarul galatenilor a scapat balonul in fata si Nicolae Grigore a inscris in poarta goala.

Otelul Galati: Grahovac - Rapa, Perendija, Sg. Costin, Ljubinkovici - Benga, Giurgiu - Iorga, Viglianti (Punosevac '83), Bus (Inkango '56) - Stromajer (Pena '71). Antrenor: Dorinel Munteanu.

Rapid Bucuresti: Albut - Rui Duarte, Oros, M. Constantin, Voicu (Bozovici '46) - Roman, N. Grigore, Teixeira (Ilijovski '46), Milisavljevici - Goga (Grigorie '60), Pereira. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.

Cartonase galbene: Bus '31, Pena '86 / M. Constantin '40, Bozovici '69.

Arbitri: Alexandru Tudor (central) - Cristian Nica, Florin Paunescu (asistenti) - Mihai Ene (rezerva).

Observatori: Vasile Curt, Constantin Gheorghe.

La partida de la Galati au asistat aproximativ 7.000 de spectatori, dintre care 150 de fani giulesteni.

Tot luni s-a jucat si partida dintre formatia Concordia Chiajna a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), partida disputata luni, pe teren propriu, cu echipa Viitorul Constanta, in etapa a doua a Ligii I.