Formatia Steaua a invins, luni seara, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Concordia Chiajna, in ultimul meci al primei etape din Liga I, editia 2012/2013, in care de la ambele grupari a fost eliminat cate un jucator, potrivit Mediafax.

Unicul gol al partidei a fost inscris de Raul Rusescu, in minutul 50. Rusescu a reluat in poarta goala, de la 6-7 metri, dupa o centrare a lui Tanase de pe partea stanga.

De la Steaua a fost eliminat Latovlevici, in minutul 90, dupa ce a primit al doilea cartonas galben. In aceeasi situatie s-a aflat si Cretu, de la Concordia, in minutul 90+3.

Steaua: Tatarusanu - Dumitras, Gardos, Chiriches, Latovlevici - Bourceanu - Chipciu, T. Balan (Nikolici '78), Tanase - Fl. Costea (Rusescu '46), A. Rocha (Pintilii '58). Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Concordia Chiajna: Lepmets - V. Cretu, Belica, Ghionea, Fl. Maxim - S. Paraschiv - Ad. Popa, Purece, C. Rocha (Serediuc '59) - Wellington da Silva, Simion (Carstea '63). Antrenor: Ilie Stan.

Cartonase galbene: Latovlevici '33, '90, Bourceanu '42, Nikolici '88 / Fl. Maxim '14, Cretu '21, '90+3, Lepmets '31

Cartonase rosii: Latovlevici '90 / Cretu '90+3

Arbitri: Robert Dumitru (central) - Vasile Marinescu, Radu Ghinguleac (asistenti) - Marius Bocaneala (rezerva)

Observator de joc: Paul Mincu.

Steaua a jucat cu tricouri bleu, sorturi si jambiere negre.

Inainte de inceperea partidei, Helmuth Duckadam a oferit cate un buchet de flori fostilor stelisti Sorin Ghionea, Sorin Paraschiv, Ilie Stan si Petre Marin.

In minutul 37, jocul a fost intrerupt pentru cateva secunde, dupa ce in spatele portii aparate de Lepmets s-au declansat aspersoarele.

La meci au asistat 15.636 de spectatori.

Suporterii Stelei au aprins mai multe torte la inceputul partidei si au aruncat mai multe petarde in timpul meciului. De asemenea, ei au scandat injurii la adresa presedintelui LPF, Dumitru Dragomir.

Intreg stadionul a strigat numele lui Mihai Nesu, in minutul 80.