Dumitru Dragomir despre candidatura lui Gica Popescu: "N-are nicio sansa in fata lui Mircea Sandu"

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 19 iulie 2012, 14:38 Sport | Fotbal

Mircea Sandu
Foto: AGERPRES
Gica Popescu a anuntat, marti, ca va candida, in 2014, la postul de presedinte al FRF. Initiativa fostului international roman este laudata de Dumitru Dragomir, insa seful LPF este de parere ca "Baciul" nu are nicio sansa de a se impune. "Ii va fi imposibil sa-l bata pe Mircea Sandu. De ce? E prea bun, e cel mai bun conducator pe care l-a avut fotbalul romanesc", a precizat Dragomir.

"Gica Popescu va fi un candidat serios la sefia FRF la urmatoarele alegeri, insa ii va imposibil sa-l bata pe Mircea Sandu! De ce? Pentru ca Sandu e prea bun, e cel mai bun conducator pe care l-a avut fotbalul romanesc! Si mie mi-ar fi imposibil sa-l inving", a declarat Dumitru Dragomir (citat de gsp).

Motivul pentru care Ionut Lupescu a fost indepartat de la FRF

"Ce sa o mai dam la intors? Lupescu a grabit un pic lucrurile in privinta succesiunii pentru postul de presedinte al FRF. Ce inseamna asta? Ca a vrut prea repede sa-i ia locul lui Mircea Sandu in fruntea Federatiei. Pentru asta a platit. Trebuia sa mai aiba rabdare deoarece Mircea Sandu a fost cel care l-a adus in FRF si trebuia sa creasca pe langa el.

Mai e si un al doilea motiv pentru care s-a rupt relatia dintre cei doi. Lupescu a facut jocuri de culise la alegerile de Comitet Executiv al UEFA pentru ca Mircea Sandu sa nu fie ales. Sandu a aflat si de aici...", a conchis Dumitru Dragomir.


Citeste mai multe despre   



















1038 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    alo dna-ul, sunteti pe receptie? (Joi, 19 iulie 2012, 14:46)

    yoyosm [utilizator]

    de subliniat din declaratiile lui militzica:
    1. lupescu "Trebuia să mai aibă răbdare" si "trebuia să crească pe lîngă " nashu - adica sa nu cumva sa strice vreo smecherie ceva a mafiotilor
    2. "Lupescu a făcut jocuri de culise la alegerile de Comitet Executiv al UEFA pentru ca Mircea Sandu să nu fie ales" uau
    alo dna-ul cand va autosesizati?! corleone e prost de bubuie si-i denunta in gura mare iar voi stati cu mainile in san? pai si daca vrea s-o dea la intoarsa cu declaratiile astea daca nu-l bagati dupa gratii macar bagati-l la balaceanca
  • 0 (2 voturi)    
    "E prea bun" (Joi, 19 iulie 2012, 14:50)

    _Un stelist_ [utilizator]

    "E prea bun, e cel mai bun conducator pe care l-a avut fotbalul romanesc", a precizat Dragomir."
    Pai dom' Mitica, rezultatele lui demonstreaza cam contrariul ...
    Cu tine si Sandu la carma fotbalului romanesc am ajuns sa ave cate 3 tururi preliminare in cupe, doar 4 echipe si sa ne bucuram d'un egal cu Austria.
    Cand eram eu mic tin minte ca ne bateam cu Argentina, Anglia, Franta, Olanda, Italia; acum ca am crescut ne batem cu Turcia, Ungaria, Belarus si Albania. Nesimtit eu ca am crescut, nu, dom' Mitica?
    • +1 (1 vot)    
      Umm (Joi, 19 iulie 2012, 16:03)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui _Un stelist_

      Nu stiu cand ai fost tu mic, dar Romania nu prea a rupt gura targului niciodata in ceea ce priveste fotbalul.
      Pentru 'nationala', perioada fasta a inceput prin 1990, an in care a fost ales Sandu la FRF.
      Asta nu inseamna ca s-a dat el peste cap si a facut lucrurile sa mearga, ci pur si simplu s-a intamplat sa avem o generatie de jucatori mai buni, si dornici de afirmare.
  • +2 (2 voturi)    
    Penalii se sustin ! (Joi, 19 iulie 2012, 14:56)

    TNT [anonim]

    Bravo mai Dragomire ! Daca nu esti tu si penalul de Sandu in fotbalul romanesc nu se mai invarte nici mingea ! Cata vreme sinteti voi acolo singurele meciuri castigate de echipe din Romania si de nationala or sa fie amicalele cu bucatarii si ospatarii de la hotelul unde i cazati pe '' fotbalisti'' . Sper sa dispareti cat mai repede impreuna cu sleahta voastra de mafioti de doi bani .Nici la puscarie - unde e locul vostru -nu v-as lasa sa organizati meciuri !!!
  • +1 (1 vot)    
    alegeri frf (Joi, 19 iulie 2012, 15:56)

    suporter gp [anonim]

    la alegerile trecute perversu asta de mircea sandu a profitat de naivitatea si mila membrilor adunarii generale.pe motiv cum ca e bolnav de cancer a devansat cu citeva luni alegerile astfel ca boala lui sa fie un motiv de mila pentru cei ce l-au ales. atunci gica popescu nici macar nu a mai candidat.
    de data asta s-a terminat mircica. locul tau e la rahova langa nea adi.are grija maruntelu sau mititelu
    io dixit.
  • +1 (1 vot)    
    De ce ma n-are nici o sansa? (Joi, 19 iulie 2012, 16:04)

    Bogdan67 [utilizator]

    Ca asa zici tu? Oracolul lui peste
  • +1 (1 vot)    
    candidatura sef FRF (Joi, 19 iulie 2012, 21:53)

    vivi [anonim]

    Voiam sa scriu Dl Mircea Sandu, dar tinand cont ca diferenta de varsta e mica, si pe domeniul lui nu a facut mai multe decat am facut eu pe domeniul meu, sub toate aspectele, e sa-i spun simplu Nashule. Ar fi decizia vietii tale Nashule, daca din 2014 ai daclara ca nu ti-ar displace, ci chiar te-ar maguli, sa fii SFATUITORUL lui Gica POPESCU la FRF. Omule, Gica POPESCU este VIITORUL, care nu-si va renega NICIODATA trecutul. Alaturi de GICA pot pune pariu ca toata lumea va uita toate prostiile pe care le-ai facut. Vezi comedia "U" Craiova. Dar oare te poti desprinde de Mitica ?? Gica POPESCU este sansa ta sa ramai in istoria FRF ca un personaj hai sa-i zicem DEDICAT fotbalului. Fac apel la toti iubitorii de fotbal sa sustina candidatura lui Gica POPESCU in 2014, la sefia FRF, iar pe Nashu sa-l convinga sa stea alaturi de Gica multzi ani in fotbal. Cu asta, modest, am vrut ca trecutul sa-si dea mana cu viitorul in fotbalul romanesc.