Victor Ponta catre Mircea Sandu: Rezolvati problema Universitatii Craiova

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 16 iulie 2012, 14:34 Sport | Fotbal

Premierul Victor Ponta i-a transmis luni presedintelui Federatiei Romane de Fotbal (FRF), Mircea Sandu, in cadrul unei intalniri cu sefii de federatii sportive, sa rezolve problema echipei Universitatea Craiova avertizandu-l, in gluma, ca altfel nu scapa de primarul municipiului Craiova, Olguta Vasilescu, relateaza Agerpres.

"Din 40 de municipii resedinta de judet plus sase sectoare ale Bucurestiului avem o singura femeie primar. Nu aveti nicio sansa sa scapati de acel primar femeie daca nu rezolvati problema Universitatii Craiova", i-a transmis premierul presedintelui FRF.

El i-a spus lui Mircea Sandu sa anunte daca este nevoie de vreo interventie legislativa.

Mircea Sandu a raspuns ca va discuta cu primarul municipiului Craiova si ca lucrurile se vor rezolva, adaugand insa ca daca exista presiuni se va gasi mai greu o solutie.




















6180 vizualizari

  • +16 (20 voturi)    
    :) (Luni, 16 iulie 2012, 14:37)

    Rasmus [utilizator]

    o interventie legislativa, zici ma-ta.
    pai incearca pe la judecatori mai bine, ca la asta te pricepi de minune!
    • +11 (13 voturi)    
      og (Luni, 16 iulie 2012, 15:07)

      iorgu_9 [utilizator] i-a raspuns lui Rasmus

      hai cu ordonanta de urgenta ...
      si doar stii ca o poti publica imediat in Monitorul Oficial
  • +21 (25 voturi)    
    Bai baiatule ........ (Luni, 16 iulie 2012, 14:41)

    Pindona [utilizator]

    Le-ai rezolvat pe toate si acum ai ajuns sa rezolvi si fotbalul romanesc .
    Cum si-au batut joc Corleone + Nasu de fotbalul romanesc , asa si tu impreuna cu primul pokerist al tarii v-ati batut joc de Romania . Ei au facut- o in 22 de ani , voi ati reusit in 4 zile .
    • +11 (11 voturi)    
      eu zic sa-l propunem selectioner (Luni, 16 iulie 2012, 15:12)

      fan geoana [utilizator] i-a raspuns lui Pindona

      il punem selectioner la celelalte 2-3 competitoare din grupa noastra, si gata ne calificam.e greu ? sa mai zica cineva pe urma ca nu ii datoram totul lui tonta copy-lotul
  • +13 (13 voturi)    
    Argument legal (Luni, 16 iulie 2012, 14:44)

    Sartoris [utilizator]

    Asta da, argument legal din partea premierului Romaniei: ca primarita e femeie, trebuie presedintele FRF sa se conformeze.
  • +15 (15 voturi)    
    Ponta se crede prim secretar (Luni, 16 iulie 2012, 14:44)

    0m [utilizator]

    omul ăsta și-o ia în cap, mai ceva ca Năstase pe vremuri :)
  • +15 (15 voturi)    
    Poporul catre Victor Ponta (Luni, 16 iulie 2012, 14:45)

    _Un stelist_ [utilizator]

    Rezolvati problema Democratiei romanesti!
  • +11 (11 voturi)    
    baba se piaptana (Luni, 16 iulie 2012, 14:48)

    coco1963 [utilizator]

    ce probleme are asta

    se ved ca mai degraba e interesat de fotbla (USL-as)
  • +10 (12 voturi)    
    E o problema (Luni, 16 iulie 2012, 14:50)

    ticbis [utilizator]

    Pe chestiunea U Craiova, in mandatele lui Basescu, nu a existat nicio ingerinta in fotbalul profesionist. Mirce Sandu si-a bazat argumentatiile pe tema ca FIFA-UEFA nu admite amestecul politicului in fotbal.
    Acum, prostul de Ponta se baga iar intr-un domeniu in care nu se pricepe, si da ordin politic FRF si lui Mircea Sandu sa rezolve favorabil problema Craiovei.
    Cel mai grav este ca Mircea Sandu raspunde cu "da, sa traiti!", fara sa-l mai intereseze ca se incalca normele FIFA-UEFA.
    Deci putem sa spunem ca noua putere a ingenunchiat si sportul profesionist.
    Eu il intreb pe Mircea Sandu, cand s-a simtit mai liber si independent, in cei opt ani de "dictatura Basescu", sau in cele doua luni de "libertate Ponta"?
    Cand a stat in pozitia ghiocelului?
    • -6 (8 voturi)    
      :) (Luni, 16 iulie 2012, 15:51)

      owl [utilizator] i-a raspuns lui ticbis

      si echipele de fotbal alimentate pe bani publici nu se pun in mandatul lui Basescu? sau tu n-ai fost in tara in ultimii ani?
    • -4 (4 voturi)    
      problema este ca tu esti in eroare (Luni, 16 iulie 2012, 17:58)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui ticbis

      fifa-uefa cere federatiilor ca prin statutul pe care-l adopta, SA NU INCALCE LEGISLATIA IN VIGOARE din tarile respective, de aceea recentul raspuns din partea fifa adresat frf in legatura cu cazul Craiova, ii da dreptate Craiovei ! iar cu neamestecul politicului in fotbal, iarasi e o timpenie, cine a construit Arena Nationala,, frf sau bani de la buget, recte primaria, adica banii cetatenilor, ca frf are bani doar de gratare...
      • +5 (5 voturi)    
        Eroare esti tu (Luni, 16 iulie 2012, 19:45)

        ticbis [utilizator] i-a raspuns lui kkciosuldelahamangia

        Problema este ca Ponta se substituie justitiei. Din motive electorale, da ordin presedintelui FRF sa rezolve favorabil problema unui club de fotbal profesionist. Daca maine da ordin ca Dinamo, de exemplu, sa castige campionatul?
  • +17 (17 voturi)    
    Sa se rezolve repede ! (Luni, 16 iulie 2012, 14:57)

    CezarN [utilizator]

    Sa nu credeti ca Ponta este chibit de fotbal. El crede ca, daca rezolva problema, atunci Universitatea Craiova i-o da si lui inca un masterat, ceva. :))
    • +3 (3 voturi)    
      Ponta, Craiova si FRF (Luni, 16 iulie 2012, 16:55)

      giulesteanu [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      Ca nu o fi bine sa se bage primul ministru in bucataria (mai bine zis in '' colcaiala de jupani, stapani de sclavi, organizatori si lipitori pe banii din fotabal) FRF si LPF , ar fi o parere ! Dar nu poti sa nu zici : ce domne, Mircea Sandu si Mitica Dragomoir sunt rude cu Matusalem, rude cu vesnicia, cu sfinxul de la piramide ? Pe un presedinte un grup ''de bine'' l-a impuscat, pe altul l-a schimbat, pe unul il tot demite, il suspenda , astia doi sunt creaturile nemuririi, sunt cei ce nu pot fii inlocuiti ?
      Nu stiu cat de corecta a fost sau este hotararea legata de soarta Universitatii Craiova, dar afirmatia ca nimeni nu are dreptul sa puna la indoiala cele ce au hotarit sandu si mitica este de neconceput! Le-a zis lor Platini sau \\\\\blater sau cine mai salasluieste in castelul ala din elevetia unde se zice ca se face si desface soarta fotabalului european, mondial si intergalactic, ca numai ei au dreptul si detin adevarul absolut ?
      Mistocarii care se eleaga de primarita de la Craiova ar trebui sa se gandeasca la ce a facut marele solomon, la ce legaturi avea(are) cu gastile de infractori din Craiova, dsi, daca nu sunt din gasca lor sa isi reconsidere aprecierile !
      Huliganismele si multe din faradelegile din preajma echipelor de fotbal paracticate de asa zisii suporteri au la baza si o atitudine de toleranta a organelor locale, a conducatorilor de cluburi care ii sponsorizeaza, le furnizeaza materiale de proppaganda si fumigene , trasoare si rachete !
  • +13 (13 voturi)    
    Atitudine de mare vataf ... (Luni, 16 iulie 2012, 15:02)

    A_Radu [utilizator]

    Victor Ponta deja se simte un fel de mare vataf pe tara asta ... si incearca sa se bage in toate si peste tot de parca tara asta n-ar avea niste institutii prin care se rezolva diversele probleme. Si ce inseamna asta daca este nevoie de o interventie legislativa!!???
    Nu cumva Parlamentul e folosit ca instrument pentru a rezolva diversele probleme pe care Ponta le considera de urgenta si nu adevaratele probleme ale tarii .... E aiuritoare atitudinea asta pt un tanar politician
    Asta arata inca odata stilul discretionar si abuziv in care acesta foloseste puterea.
    • -6 (6 voturi)    
      :) (Luni, 16 iulie 2012, 15:55)

      owl [utilizator] i-a raspuns lui A_Radu

      Te-ai obisnuit prea mult cu presedintele-jucator ( care de fapt ar fi trebuit sa fie mediator, garant al constitutiei, etc) si cand ai descoperit premierul-jucator ti-ai pus limba pe umar ( ma rog, ai scris cu degetele , nu cu limba - dar asta e expresia...)...

      Sigur ca e aiurea - mai ales ca n-a apucat sa vada sistemul comunist la lucru - dar pare ca avem in gene vatafia.... Poate inepe sa citeasca hotnews si invata ceva - desi mai degraba cred ca functioneaza aia cu "puterea iti ia mintile"...
  • +12 (14 voturi)    
    de ce este nevoie? (Luni, 16 iulie 2012, 15:02)

    anion [utilizator]

    Ponta are nevoie de huliganii Craiovei asa cum Olguta a avut nevoie la alegerile locale.
  • -6 (6 voturi)    
    Sigur craiovenii sunt de acord (Luni, 16 iulie 2012, 15:28)

    catalinatoader [utilizator]

    O sa vina un moment in care si stelistii si dinamovistii si rapidistii si cine mai e pe harta sa zica bravo ponta..sigur craiovenii sunt mulumiti..nu e chiar atat de bine sa ti se ia o echipa cu forta..echipa fiind un simbol al orasului..chiar sunteti incapabile de a empatiza..pana la urma ponta nu mai poate sa zica nimic ca sar toti..boc tragea cu coasa si sapa gradina cand trebuia sa ia masuri anticriza si nu ati mai sarit asa arsi..Dezbina si cucereste! a functionat asupra voastra
    • +2 (2 voturi)    
      haide STIINTA! (Luni, 16 iulie 2012, 22:18)

      a4 [utilizator] i-a raspuns lui catalinatoader

      Am tinut si tin numai cu Univ Craiova.
      Intentia lui Ponta a fost sa atraga suporterii universitatii sa voteze impotriva lui Basescu.
      De ce?
      - cat timp l-ati auzit voi pe Ponta pana acum ca vornbeste despre UNIV. Craiova, dar apoi sa mai fise si sustinator;
      - cati suporteri are Univ. Craiova?
      - o fie el plagiast, dar nestiutor nu este! si incearca sa atraga simpatizanti, s.a.

      Oare in Craiova numai exista oameni de fotbal!!!?? De ce acest club moare?
      Hai Univ. Craiova!
  • +2 (2 voturi)    
    Mircea Sandu (Marţi, 17 iulie 2012, 8:48)

    AlisCuPar [utilizator]

    catre Ponta: rezolvati problema plagiatului !