​Steaua si-a prezentat lotul pentru noul sezon competitional intr-un amical cu Litex Loveci. Victoria cu 3-0 l-a multumit pe antrenorul Laurentiu Reghecampf. "Am pus constant probleme adversarului, i-am tinut departe de poarta. Sunt multumit si de rezultat si de joc", a precizat tehnicianul ros-albastrilor.

Steaua, victorie clara cu LitexFoto: steauafc.com

"Sunt multumit si de rezultat si de joc, dar cel mai mult de faptul ca am pus constant probleme adversarului si i-am tinut departe de poarta. Cel mai puternic adversar in seara asta a fost caldura, de aceea am si schimbat toata echipa la pauza meciului. Suntem pregatiti de noul sezon. Ne-au iesit unele lucruri bine, dar mai avem si altele la care mai trebuie sa lucram. Dar e normal, la un meci oficial alta este motivarea.

Am un lot puternic. Ma bucur ca au intrat bine Nastasie, Lupu si Puscas. Fiecare jucator are sansa lui de a intra. La antrenamente am fost multumit de Stanca si de aceea a intrat titular azi. Probabil ca saptamana viitoare alta va fi situatia, dar asta voi decide eu si cu antrenorul cu portarii. Nu stiu daca ce s-a vazut in prima repriza este echipa de start a Stelei, important e ca fiecare jucator sa dea totul atunci cand intra pe teren. Daca vreun jucator va fi relaxat la antrenamente, atunci el nu va mai fi in echipa de start a Stelei", a declarat Laurentiu Reghecampf, citat de Mediafax.

Steaua s-a impus cu 3-0 in fata celor de la Litex Loveci, golurile invingatorilor fiind marcate de Dumitras (37'), Chipciu (44') si Mihai Costea (65').