VIDEO Germania - Grecia 4-2/ Prea puternici

de A.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 23 iunie 2012, 8:59 Sport | Fotbal

Khedira, avantaj pentru Germania
Nationala Germaniei s-a calificat in semifinale la EURO 2012, dupa un succes convingator in fata Greciei: 4-2 si echipa pregatita de Joachim Low asteapta verdictul sfertului dintre Anglia si Italia (duminica, 21.45), pentru a sti cu cine va juca in penultimul act al turneului.

Vineri seara, Germania a deschis scorul inaintea pauzei (Lahm 39), dar a fost egalata la reluare (Samaras 55). Sperantele Greciei au fost spulberate de furia ofensiva a germanilor: Khedira, Klose si Reus au marcat de trei ori in interval de 12 minute, punand capat oricaror discutii privind calificarea in semifinale.