Fotografia zilei, fani irlandezi la campionatul european de fotbal: Angela Merkel crede ca suntem la munca

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 8 iunie 2012, 16:28 Sport | Euro 2012

Fotografia zilei, via The Guardian. Un grup de fani irlandezi care au plecat la campionatul european de fotbal gazduit de Ucraina si Polonia au afisat un banner pe care scria: "Angela Merkel crede ca suntem la munca"

Fotografia a fost postata pe Twitter de userul spin 1038.


























5979 vizualizari

  • -6 (20 voturi)    
    penibili (Vineri, 8 iunie 2012, 16:56)

    Mr John [anonim]

    dar si cand se vor milogi la UE pt ajutor Germania fiind cel mai mare contributor, atunci cine va face glume?
  • +4 (26 voturi)    
    Europenii au ajuns sa se laude cu lenea (Vineri, 8 iunie 2012, 16:58)

    Europa degenerata aplaudata ironic de China [anonim]

    O "poanta" care spune multe despre ce a ajuns valoarea "munca" in Europa: cam la acelasi nivel de hazna ca valoarea numita "morala crestina".

    Valoarea "patrie" sau "patriotism" era oricum injurata de orice avorton care a citit coperta unei carti de marx.
    Iar valoarea "familie" inseamna deja prostie pt o multime de europeni care prefera sa adopte un caine (eventual maidanez) decat un copil..

    Ah, da, Irlanda e tara falita salvata de banii UE, bani dati majoritar de "prostii" de germani..
    • -7 (15 voturi)    
      dar pe postacii degenerati, ca tine cine-i aplauda (Vineri, 8 iunie 2012, 17:19)

      gigel123 [utilizator] i-a raspuns lui Europa degenerata aplaudata ironic de China

      Dar pe postacii degenerati, asa ca tine, cine-i aplauda ?
      • +2 (6 voturi)    
        tu ai lipsit (Vineri, 8 iunie 2012, 18:13)

        gogu [anonim] i-a raspuns lui gigel123

        tu ai lipsit de la intalnirea care a stabilit ca romanii sunt harnici, destepti, toleranti si cu simtul umorului? cauta pe google daca nu crezi.

        deci laie ala patriot de sus vorbeste de penibil cand el nu poate intelege o gluma si generalizeaza to poporul irlandez ca lenes datorita unei poze cu vreo 5 oameni in ea. iar romania se zbate inca in coade clasamentelor din Europa datorita unor harnici ca el care au numa' basini nationaliste in cap. Evident, n-a ratat ocazia sa dea peste bot tradatorilor comunisti care nu vor decat sa traiasca pe seama statului. Este un roman veritabil!

        Un mic nationalist "avortat" de vreme... (ca sa-l parafrazez) :)
        • 0 (2 voturi)    
          da (Sâmbătă, 9 iunie 2012, 15:38)

          Babilou [utilizator] i-a raspuns lui gogu

          http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Romania
    • +16 (18 voturi)    
      ??? (Vineri, 8 iunie 2012, 17:22)

      Trubac [anonim] i-a raspuns lui Europa degenerata aplaudata ironic de China

      Nu e lauda, e doar o gluma.
      Unii poate nu gusta simtul umorului al altora.
      Daca nu intelegem gluma sau nu ne place, trebuie neaparat sa criticam?
      Fii sigur ca toti cei din poza asta muncesc mai mult si mai bine decit multi romani.
      Asa suntem noi romanii...
      • -6 (8 voturi)    
        O fi gluma ... (Vineri, 8 iunie 2012, 17:38)

        Daniel [anonim] i-a raspuns lui Trubac

        ... dar se pare ca o gusta doar aia care au probleme cu munca. Eu, desi am un simt al umorului foarte dezvoltat, cand se abordeaza tema "munca" la acest mod ... nu-mi vine sa rad.

        Uite, veszi, printre altele, de-asta eu cred ca Europa se va prabusi in urmatorii 50 de ani!

        Cat despre afirmatia ta referitoare la Romani ... cred ca ar fi bine sa nu ma incluzi si pe mine!
        • +7 (7 voturi)    
          Me gusta! (Vineri, 8 iunie 2012, 19:25)

          Closed [anonim] i-a raspuns lui Daniel

          O gusta cei care au simtul umorului. Ce-ai vrea, sa-si taie venele la fiecare colt de strada pentru ca bancile irlandeze au intrat in rahat? Nu toti irlandezii nu sunt vinovati de criza, asa cum nu toti romanii sau americanii sau grecii sunt vinovati. Iar daca nu inveti sa iei si partea comica a situatiei, o vei lua pe campii mai repede decat ai spune "Daniel ar putea sa mai si zambeasca".
      • +1 (11 voturi)    
        Mare gluma, ce sa spun ! (Vineri, 8 iunie 2012, 17:41)

        Idealistu [utilizator] i-a raspuns lui Trubac

        Mai ramane sa apara si fanii Greci cu un banner, in care sa spuna c-au venit sa-si plateasca impozitele !
        • +4 (4 voturi)    
          Si? (Vineri, 8 iunie 2012, 19:26)

          Closed [anonim] i-a raspuns lui Idealistu

          Ar fi o gluma cat se poate de reusita. Sau toata lumea ar trebui sa priveasca situatia actuala ca pe sfarsitul lumii?
    • -2 (4 voturi)    
      Da domle, si prostii sunt mandri de prostia lor. (Vineri, 8 iunie 2012, 18:04)

      .... [utilizator] i-a raspuns lui Europa degenerata aplaudata ironic de China

      Chiar si slugile par a fi mandre de slugarnicia lor. Dormi in pace!
    • +2 (4 voturi)    
      Asa e (Vineri, 8 iunie 2012, 19:29)

      Closed [anonim] i-a raspuns lui Europa degenerata aplaudata ironic de China

      Ar trebui ca aspiratiile noastre sa se indrepte spre mareata China care, prin exemplul ei de daruire, de claritate si de conducere, a ajuns pe noi culmi de progres si civilizatie. Oare unde naiba am mai auzit asta?
  • -4 (6 voturi)    
    fani fotbal (Vineri, 8 iunie 2012, 17:29)

    razvan [anonim]

    Gandire de microbisti!
  • +3 (5 voturi)    
    Buna poanta !! (Vineri, 8 iunie 2012, 17:48)

    CezarN [utilizator]

    Ca poanta este buna.
    Nu cred ca Angela Merkel se minte ca irlandezii nu muncesc, insa nu ar fi rau sa se insele. :)
  • 0 (0 voturi)    
    spin 1038 e un radio local (Vineri, 8 iunie 2012, 18:20)

    dany [anonim]

    userul 1038 e de fapt un radio foarte cunoscut din dublin - irlanda.
    la cat de mandri sunt irlandezii ( imi amintesc si acum de afisele : ne descurcam si fara ue de dinainte de bailout) bannerul cu pricina e o ironie la adresa angelei merkel
  • 0 (0 voturi)    
    Cel mai sugestiv ... (Vineri, 8 iunie 2012, 20:07)

    Alin_N [utilizator]

    ... si asta sustin si eu de vreo 7 ani pe Hotnews, este desenul cu Titanic-ul de la sfarsitul articolului.
  • +2 (2 voturi)    
    - (Sâmbătă, 9 iunie 2012, 0:30)

    runa [anonim]

    ar fi o gluma reusita daca nu ar reflecta de fapt o realitate a lucratorului irlandez. lucrez cu ei de 10 ani alaturi de alte 6 nationalitati. sunt cunoscuti cat de lenesi sunt si cum suna la servici ca sunt bolnavi dupa ce au baut tot weekendul sau daca pur si simplu nu vor sa vina la lucru. le lipseste respectul pentru cei cu care lucreaza ca sa nu mai vorbim de alte lucruri mai putin importante [pentru ei cum sunt inteligenta si cunoasterea.cand generatia celor in varsta care au muncit si invatat cat de cat se va duce vor ajunge un fel de bronx al europei.
  • +1 (1 vot)    
    radem, radem, da' cam fortat! (Sâmbătă, 9 iunie 2012, 8:38)

    Dr Marutza [anonim]

    Gluma-i gluma, si ramane ca atare, numai ca indaratul ei se ascunde un trist adevar: toti (sau mai toti) ii injura pe nemti, fac haz de lipsa lor de umor, de masurile lor drastice pentru iesirea din criza, da' cand dau de dracu', cine-i ajuta? ei, nemtii astia pe care-i ironizeaza, ca ei muncesc, nu au timp de glumite! Daca nu era Angela Merkel, grecii nu primeau un sfant, ca apoi s-o persifleze la cel mai ordinar mod! Nu-i vor pe nemti, da' vor banii lor!. N-o agreaza pe Merkel ca le sugereaza sa munceasca si sa-si plateasca taxele, ca le "strica dolce farnietele!" Si, uite-asa, de "glumita" irlandezilor se poate rade, da' cam amar!
  • 0 (2 voturi)    
    buna gluma (Sâmbătă, 9 iunie 2012, 11:08)

    mary [anonim]

    Stim ca Madam Merkel stie si ea.
    Mai mult, si in Germania se intampla la fel.
    Poza este funny si are mesaj - cel putin pentru mine

    Diferenta intre irlandezi si nemti este ca unul spune ce gandeste si celalalt mascheaza absolut tot ce gandeste.

    Intamplare adevarata din Germania: am vazut cu ochii mei neamtul somer ce statea lovit de soarta cu sticla in mana - probabil ca si irlandezul sau romanul - si i-am spun nemtoaicei cu care eram. Greu i-am spus din gura adevarul ca au probleme...