VIDEO Portugalia - Turcia 1-3/ Autogol demn de "cascadorii rasului"

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 3 iunie 2012, 11:08 Sport | Fotbal

Turcia vs Portugalia
Foto: Captura YouTube
Turcia a reusit sa invinga, scor 3-1, Portugalia, intr-o partida amicala disputata sambata. Golul serii le-a apartinut portughezilor, Pepe (cu ajutorul coechipierilor) reusind sa inscrie un autogol demn de "cascadorii rasului".

Au marcat: Nani (57'), respectiv Umut Bulut (35', 52') si Pepe (82') autogol.

In minutul 66, Cristiano Ronaldo a ratat o lovitura de la 11 metri.
 
Vezi aici rezumatul partidei Portugalia - Turcia:

























9081 vizualizari

  • +6 (12 voturi)    
    Nici macar sa visam la baraj... (Duminică, 3 iunie 2012, 11:30)

    Andy Latimer [utilizator]

    Nu putem , cu MAFIA SANDU- DRAGOMIR si mediocritatea, dublata de aroganta prosteasca, nejustificata de nimic, a lui Piturca... Uitati-va cum joaca "ienicerii", "varza tocata" ne fac... Sa fti blestemati 1000 de ani, caci ati calcat in picioare doua simboluri eterne ale fotbalului romanesc, Universitatea Craiova si Poli Timisoara ! Uciga-va crucea GUNOAIELOR FRF !
    • +4 (4 voturi)    
      cum au jucat ienicerii (Duminică, 3 iunie 2012, 15:32)

      minos [utilizator] i-a raspuns lui Andy Latimer

      Eu am vazut cum portughezii au dominat tot jocul, au ratat imens, iar turcii au avut o ocazie si au dat trei goluri. Fotbalul nu mai este ce a fost, nici un meci nu seamana cu altul. Elvetienii i-au spart pe germani si apoi au luat bataie de la noi, asta inseamna ca suntem mai buni decat germanii???!
      • +1 (1 vot)    
        Sunt doar meciuri amicale (Duminică, 3 iunie 2012, 17:12)

        barbidoc [anonim] i-a raspuns lui minos

        Germania si alte candidate la titlul european vor fi in varf de forma peste 3-4 saptamani
  • +6 (6 voturi)    
    optimism (Duminică, 3 iunie 2012, 11:38)

    xl [anonim]

    Turcia a invins Portugalia, Ungaria a invins Cehia, iar noi continuam sa ne amagim ca ele sunt la pamant, asa cum zicea chiar Hagi..
    • +1 (1 vot)    
      Hagi (Luni, 4 iunie 2012, 6:32)

      Hoisan [utilizator] i-a raspuns lui xl

      ...sa facem bine sa nu fie rau. (o declaratie mai veche a celebrului Hagi)
  • +4 (6 voturi)    
    traiasca regele! (Duminică, 3 iunie 2012, 14:00)

    antimicrobistu [anonim]

    fotbalul este rege pana si pentru comentator. chiar daca este portughez se bucura la fel pentru orice gol dat. cel putin la nivelul comentariului. tot ce conteaza este spectacolul sportiv si nimic altceva. JOS FRF!

    PS
    federatia n-o sa cada singura niciodata...
    • +2 (2 voturi)    
      daca erai atent.... (Duminică, 3 iunie 2012, 15:30)

      minos [utilizator] i-a raspuns lui antimicrobistu

      ....comentatorul este de la o televiziune braziliana :)
  • +2 (2 voturi)    
    Amical (Duminică, 3 iunie 2012, 14:49)

    marian [anonim]

    A fost doar un amical. Portughezii au avut un plan si l-au pus in practica. Au dat gol atunci cand au vrut, au creat ocazii berechet ....mdee.eu ii vad pe portughezi in semifinale in Ucraiana-Polonia.
    PS urmatoarea finala unde e? geopolitica asta. FT
  • +1 (1 vot)    
    minutele golurilor (Duminică, 3 iunie 2012, 16:04)

    gigi [anonim]

    la ultimele 2 goluri nu stiu de unde ati scos minutele, total aiurea..
  • +1 (1 vot)    
    echipa Turciei (Duminică, 3 iunie 2012, 16:50)

    kkciosuldelahamangia [anonim]

    a aratat in acest amical, ca nu degeaba are un bronz la un C.M. dupa jocul prestat, si cu jucatori foarte buni. nationala Turciei tinde sa devina o forta in fotbalul mondial.
    nationala Romaniei, va ramime doar cu titulatura de ,,generatia de aur'', dar fara sa fi cistigat nici tabla de la o cutie de conserva.
  • 0 (2 voturi)    
    Super! (Duminică, 3 iunie 2012, 22:25)

    _florin_ [utilizator]

    Mai frumos de atat nici nu putea fi: penalty ratat de figurant si autogol dat de cioban.
    Pacat ca n-a fost un meci oficial.
  • 0 (0 voturi)    
    Portughezii au condus (Luni, 4 iunie 2012, 14:40)

    luxdesign28.ro [anonim]

    aproape tot meciul si turcii au castigat. Oricum au castigat fiindca au muncit pentru aceasta victorie.