CFR Cluj - campioana/ Porumboiu: "Hotii nu au limite"/ Stoichita: "Asta e fotbalul, probabil"

de A.S.     HotNews.ro
Vineri, 18 mai 2012, 23:55 Sport | Fotbal

Adrian Porumboiu, patron Vaslui
Foto: AGERPRES
Adrian Porumboiu, patronul lui FC Vaslui, a comentat la Digisport victoria obtinuta de CFR Cluj pe terenul Universitatii, succes prin care trupa din Gruia si-a asigurat titlul de campioana: "Nu am avut mari sperante, ca ma asteptam la asa ceva. Hotii nu au limite. Priviti faza penalty-ului: Kapetanos se arunca inainte de intanirea cu fundasul... Hai, domnule, sa fim seriosi. Daca astia sunt campioni, cate puncte au furat, prin cooperative..."

FC Vaslui nu mai poate depasi pe CFR: la egalitate de puncte, ardelenii au avantajul rezultatelor directe. Duminica, in ultima etapa, moldovenii trebuie sa isi protejeze locul 2 care duce in preliminariile Champions League.

Mihai Stoichita, antrenorul Stelei, a vazut victoria CFR-ului din tribunele Cluj Arena. La plecare, vizibil afectat, Stoichita a spus reporterilor: "Nu credeam ca mai egaleaza, de la 0-2... Asta e fotbalul, probabil... Nu are rost sa vorbim acum despre arbitri. Au fost totusi mai favorizati decat alte echipe... Daca s-a jucat numai pe teren acest campionat? Nu stiu, nu am fost de la inceput in tara".
























4226 vizualizari

  • +9 (15 voturi)    
    Vorbe goale (Sâmbătă, 19 mai 2012, 0:05)

    Malone_M [utilizator]

    Cum pot sa cred vorbele unuia care a facut si el aceleasi potlogarii la fel ca cei pe care-i acuza? Pun totul pe seama invidiei sau, mai rau, pe seama teatrului ieftin de care-i suspectez pe toti conducatorii de cluburi din Ro.
    • +6 (12 voturi)    
      fotbalul romanesc (Sâmbătă, 19 mai 2012, 0:22)

      gogu [anonim] i-a raspuns lui Malone_M

      a trecut de limitele penibilului.
      nu mai exista pic de fair-play, de onestitate in fotbalul de la noi (asta presupunand ca a existat vreodata, ca nu mai tin minte).
      nu despre asta trebuia sa fie fotbalul? sa uneasca oameni cu aceeasi pasiune si evident sa produca si bani. in schimb de ani de zile asistam la o mizerie care miroase tot mai urat. oricum, ma bucur pentru CFR fiindca au miscat ceva in CL. Poate ne aduc macar intr-o seara o bucurie cu o 'surpriza'.
      • 0 (0 voturi)    
        Vor face zero puncte... (Duminică, 20 mai 2012, 11:53)

        Sting [utilizator] i-a raspuns lui gogu

        ...ca si cealalalta ''campioana'', Otelul.

        Echipele care au obtinut rezultate notabile in Europa sunt, in aceasta ordine, Steaua, Rapid, Vaslui si Gaz Metan. Restul sunt abile in alte lucruri dar nu fotbal.
    • +2 (4 voturi)    
      hihihi ! (Sâmbătă, 19 mai 2012, 8:30)

      porumbacu, da nu crin [anonim] i-a raspuns lui Malone_M

      ca bine zici.
      pai, cu ce si'a tras porumb asta tarlalele alea ?
      ca nu cred ca este si el neputul defunctei matusi tamara.

      vorbeste de oftica. carcotas notoriu.
      totusi, vaslui este cea mai buna echipa din liga lui mitica.
      n'are noroc de arbitri (!), probabil, tot datorita limbutei critice a porumbescului, in care zac orgolii de mare arbitru si e in conflict permanent cu sefii arbitrajului.
      nu ca arbitrii ar fi cinstiti, ca, asa cum zici, porumbel stie mai bine.

      cfr a castigat pe bune.
      si sunt sigur ca nici cu stelutza n'o vor lasa mai moale in meciul de maine.
      cat de flacaul ala, de blonde cu buze mari, e cam increzut si destul de subtire la iq.
      cand ai un cartonas, nu iesi ca paduchele in frunte.
      • 0 (2 voturi)    
        CFR-----excrocheria fotbalului romanesc (Sâmbătă, 19 mai 2012, 13:49)

        oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui porumbacu, da nu crin

        de la aparitia spagarului pascanu, a scazut si valoarea fotbalului romanesac.....el a adus moda jucatorilor straini....jucatorii romani nu mai sunt asteptati sa creasca.....

        ...dar vinovatii principali sunt conducatorii dela frf si liga.
    • -2 (4 voturi)    
      Hotie la drumul mare (Sâmbătă, 19 mai 2012, 13:13)

      Toiu [anonim] i-a raspuns lui Malone_M

      Am fost furati si neindreptatiti o istorie intreaga! Ce mai conteaza un meci? Conteaza un singur lucru: Haide "U" esti simbolul unor inimi studentesti (romanesti).! Un oras intreg este alaturi de "U"!
      • 0 (2 voturi)    
        aiurezi (Sâmbătă, 19 mai 2012, 18:29)

        clujean [anonim] i-a raspuns lui Toiu

        4/5 dintre clujeni au cu totul alte griji decat fotbalul! si nu mai prezentati cei 3000 de membri ai galeriei (cand se aduna toti) ca fiind reprezentativi pentru Cluj si, mai ales, pentru studentime! aproape toti sunteti niste insecte dpdv intelectual, fara scoala, fara minte dar agresivi.
  • +5 (7 voturi)    
    cred ca.... (Sâmbătă, 19 mai 2012, 0:08)

    egroeg [anonim]

    dlui Porumboiu i s-au cam acrit strugurii mai devreme...altfel echipa merita sa mearga inLiga Campionilor,ca daca ma gandesc la Steaua,Dinamo sau Rapid...atunci cred ca mai curand merita Concordia Chiajna,care a reusit cu NO NAME sa faca o echipa..
  • +7 (11 voturi)    
    iar... (Sâmbătă, 19 mai 2012, 0:16)

    horia1962 [utilizator]

    a luat-o asta prin porumb.la cat e de frustrat nici nu ma asteptam sa faca alt comentariu.tocmai de aceea ma bucur mai tare(nu sunt fan cfr)
  • +6 (8 voturi)    
    Porumboiu cel corect (Sâmbătă, 19 mai 2012, 0:17)

    Marian [anonim]

    Toti sunteti la fel omule din moment ce Sandu si Mitica sunt tot in fruntea voastra. Asa va trebuie!
  • -5 (15 voturi)    
    Hotie!!! (Sâmbătă, 19 mai 2012, 0:23)

    sorin [anonim]

    Daca si asta a fost penalty atunci ma impusc...Se vede treaba ca astia de la cfr nu pot castiga decat cu penalty... Meciul anterior a fost tudor, care a dat penalty pe un luft, acum o simulare a la Kapetanos...Imi pare rau de el, cand era la Steaua avea coloana vertebrala...
    • +7 (13 voturi)    
      clujul nu e nici prima (Sâmbătă, 19 mai 2012, 0:38)

      gogu [anonim] i-a raspuns lui sorin

      si nici ultima echipa care beneficiaza de un penalti suspect. oricum daca tie ti se pare corect ca meciul sa reinceapa de la 0-0 dupa ce jucatorii CFR sunt batuti pe stadion ai o problema de judecata.
      • -6 (10 voturi)    
        Hai sa judecam! (Sâmbătă, 19 mai 2012, 0:51)

        sorin [anonim] i-a raspuns lui gogu

        Dar tie ti se pare corect ca Bornescu, Cadu care au luat rosu si cei 4-5 jucatori de la fiecare echipa care s-au batut pe tunelul dinspre vestiare (despre care spune arbitrul in raport si din cauza carora A INTRERUPT MECIUL INTRUCAT DACA DADEA CARTONASII ROSII NU AR MAI FI FOST MINIM 7 JUCATORI IN FIECARE ECHIPA!!!) sa fie in teren??? Corect era ca si U si CFR sa piarda cu 0-3 pentru ce s-a intamplat! Oricum, s-a vazut de la o posta ca cfr a castigat capionatul ajutata de liga (decizii favorabile, suspendari minime), de arbitri (penaltyuri la greu) si de blaturi (vezi cand cei din zid s-au dat la o parte la lovitura lui Muresan, cel mai penibil moment al campionatului!) Trebuie o revolutie sa-i schimbam pe sandu si mitica, acestia sunt cancerul fotbalului romanesc!!!
        • 0 (2 voturi)    
          Logica elementara (Sâmbătă, 19 mai 2012, 10:35)

          Telespectator [anonim] i-a raspuns lui sorin

          Daca meciul s-a rejucat inseamna ca nu s-a considerat ca a fost o bataie generala in culise si ca nu au fost eliminati un numar de jucatori care sa faca imposibila reluarea jocului. In acest caz, CFR nu are nici o vina ca meciul a fost oprit asa ca nu trebuia sa fie penalizata anulandu-i-se golul marcat. Este ca si cand meciul ar fi fost intrerupt din cauza unei ploi torentiale. Trebuia reluat din minutul in care a fost intrerupt. A fost un abuz a Comisiei de Disciplina a Ligii Profesioniste de Fotbal. TAS s-a spalat pe maini si a luat o decizie neutra, nu a intervenit in mocirla in care ne balacim.
    • 0 (0 voturi)    
      coloana (Sâmbătă, 19 mai 2012, 12:09)

      miki [anonim] i-a raspuns lui sorin

      are si acum coloana dar a mai maleabila
  • -5 (11 voturi)    
    oamenii au talent (Sâmbătă, 19 mai 2012, 0:25)

    Dan [anonim]

    ... adevarul e ca iti trebuie talent ca sa ii poti pacali si pe arbitrii straini in halul asta. Nu la fotbal, ci la altceva. Asta e, avem inca un campionat cu o campioana nemeritata.
    O sa se vada la Cupele Europene ce buni sunt fiecare in parte. Parca vad ca nu se califica decat Steaua in grupe.
    • 0 (0 voturi)    
      naivule, citesti prea mult gazeta sp. (Duminică, 20 mai 2012, 12:28)

      kkciosuldelahamangia [anonim] i-a raspuns lui Dan

      doar acolo, deja a aparut un articol in care se scria ca miorita e singura care va merge in grupe ! :)))
      oare fara cele trei puncte ,,cistigate ''la masa verde in meciul cu Petrolul, si alte meciuri cu adversari in pozitia de capra, prindea E.L. ?
  • -4 (8 voturi)    
    Cea mai rusinoasa campioana ! (Sâmbătă, 19 mai 2012, 0:46)

    Alcibiade [anonim]

    Fotbalul din Romania a ajuns la cel mai jos nivel moral. Sa iasa campioana o echipa care pierde acasa cu 0-5 si 2-4, sa castige o multime de meciuri cu penaltiuri inventate. Murdaria fotbalului romanesc se numeste CFR Cluj. Penibil si rusinos.
  • +5 (9 voturi)    
    irelevant (Sâmbătă, 19 mai 2012, 0:53)

    ws [anonim]

    echipele romanesti sunt atat de slabe incat practic campionatul se castiga la loterie - echipa mai norocoasa ia titlul.

    si asta nu de anul asta, de ani buni arbitrii decid campioana. nu stiu daca intentionat sau nu, e irelevant.

    in rest meciuri scrasnite, fotbal pe sponci, becali campion de pasti si porumboiu furat de arbitrii. razvan e singurul nevinovat, borcea se pregateste de cl.

    cam putin, nu credeti?

    bleah, mi-e cam sila, iau o lamaie si va salut.

    ws
  • -1 (3 voturi)    
    fotbal (Sâmbătă, 19 mai 2012, 8:22)

    no name [anonim]

    Bravo C.F.R.este campioana meritata a Romaniei, nu trebuie uitat ca o mare parte a fost Dinamo in frunte,iar Oierul sef si Vacarul turbulent s-au trezit si ei ca vor campioni,pai daca asta vroiati nu trebuia sa pierdeti niste meciuri acasa,pentru ca asa ati pierdut totul.Cei de la Cluj chiar daca au pierdut stiau ca au de unde sa piarda,dar voi?,ce-ati facut,v-ati batut ca fraierii intre voi si cu asta Pa! campionat,asa ca la munca nu la lunca.
  • 0 (4 voturi)    
    CFR si Porumboiu (Sâmbătă, 19 mai 2012, 8:22)

    Stelian [anonim]

    Nu-mi place asa de mult CFR dar merita titlul pentru cate piedici si nedreptati i s-au facut. Iar Porumboiu este un derbedeu bogat, caruia ziaristii corupti ca si el l-au facut mare. Pacat, echipa lui joaca un fotbal frumos.
    • +1 (1 vot)    
      cred ca.... (Sâmbătă, 19 mai 2012, 14:05)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui Stelian

      nu mai putine piedici a aplicat cfr-ul alorlalti........da ai dreptate a triumfat, e campioana la capitolul asta..........vai de fotbalul romanesc , pa mainile cui a incaput.
  • 0 (4 voturi)    
    CFR campioana (Sâmbătă, 19 mai 2012, 8:59)

    Corindon [anonim]

    Multe felicitari pentru CFR Cluj. Am fost sustinator al U Cluj inca din timpul lui Petru Emil si Mateianu. U a devenit o palida copie a acelor vremuri, grele pentru Stiinta Cluj, cum se numea atunci oficial U. Nu cu violente, batai si imbranceli se poate castiga un campionat. Sugerez distinsilor lideri ai U sa dea dovada de fair play si sa felicite jucatorii de la CFR, intreaga urbe avand de castigat ca o echipa clujeana a castigat campionatul national al Romaniei. Toti clujenii, indiferent de ce echipe sustin, vor putea vedea meciuri cu echipe campioane de pe continent, iar Clujul va beneficia de o binemeritata publicitate in plan european si nu numai.
    • -2 (4 voturi)    
      cu asa rahat .... (Sâmbătă, 19 mai 2012, 14:00)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui Corindon

      va mandriti, mai clujeni, va stiam mai intelepti....puneti botul la fotbalul spaga a lui pascanu....
  • +1 (3 voturi)    
    tot porumboiu (Sâmbătă, 19 mai 2012, 9:16)

    ili [anonim]

    A afirmat la un post de televiziune(digitv) ca a vazut raportul de joc al arbitrului Tudor.Intrebarea este daca toti presedintii de club au acces la rapoartele de joc ale arbitrilor(atentie:in acest raport nu era implicata echipa domniei sale).
  • 0 (2 voturi)    
    cine se aduna.... (Sâmbătă, 19 mai 2012, 10:07)

    michael [anonim]

    un sincer bravo CFR!
    daca nu ar face galagie continua presedintii de cluburi pe la toate TV la ce se joaca in teren nu ar mai avea spectatori.Scandalul si balcanismul il face pe roman sa mai urmareasca acest...fotbal.De 22 ani nimic schimbat..doar ca au lasat doua orase cu traditie fotbalistica pe afara-Craiova si Timisoara....
  • +1 (3 voturi)    
    Blaturi (Sâmbătă, 19 mai 2012, 10:19)

    Dan [anonim]

    Dl Porumboiu "uita" cate meciuri a "arbitrat" in acelasi mod, sau cate "aranjamente" a mijlocit pentru echipa sa.
    -Rade ciob de oala sparta.
    -Ce tie nu-ti place, altuia nu face. etc
  • +2 (2 voturi)    
    De acord (Sâmbătă, 19 mai 2012, 12:34)

    alex [anonim]

    @Stoichita, Da, asta e fotbalul, probabil in tarile civilizate, la noi e altceva, blaturi si meciuri trucate pe banda rulanta
  • 0 (2 voturi)    
    felicitari ardelenilor adevarati (Sâmbătă, 19 mai 2012, 13:46)

    carol bu [anonim]

    Sant stelist inflacarat,SI VOI FI IN CONTINUARE dar va felicit din toata inima ca ati invins prostia unora care se cred mari conducatori de club-0000-barat Becali si Porumboiu.Sant madru de voi,viva ARDERALUL
    .FELICITARI U CLUJ nu uitati ca santei ardeleni.
    • 0 (2 voturi)    
      ardeleni sadea ! (Sâmbătă, 19 mai 2012, 16:10)

      fefeleaca [anonim] i-a raspuns lui carol bu

      printul si printesa bianca !
      bornescu !
      numai ardelenti de vaza !

      cfr si vaslui meritau cel mai mult titlul.
      dupa munca, chefereul.
      dupa valoarea echipei, vaslui.

      restul este gargara de radio shantz, model canale de stiri sportive.
      gsp este al becalilor, care le stiu pe toate !
      pardon, verii le stie pe toate !:)
      azi l'am auzit pe un var becalez, din aia impresrii, incerca niscai engleza, vorbea de un nonem. :)

      pana la urma, in ultimii ani ro a fost reprezentata de cluj, urziceni,galati, acum iar cluj.
      la anul de ploeiesti !

      cu toate mismasurile lui mitica si nasu.

      mitica la mititica !:))