VIDEO Cristiano Ronaldo: "Cred ca sunt mai bun decat Messi"

de A.S.     HotNews.ro
Vineri, 18 mai 2012, 14:27 Sport | Fotbal

Ronaldo, decisiv pentru Real Madrid
Foto: realmadrid.com
Invitat la CNN, fotbalistul Cristiano Ronaldo a raspuns unei intrebari legate de eterna comparatie cu Lionel Messi, starul Barcelonei: "Uneori este obositor sa aud comparatia asta - si pentru mine, si pentru el. Nu putem fi comparati, pentru ca nu poti sa compari un Ferrari cu un Porsche. Concurenta a fost oricum buna pentru amandoi, pentru ca ne-a ajutat sa progresam... Unii spun ca sunt eu mai bun, altii ca este Messi. Nu stiu exact, dar cred ca in acest moment eu sunt mai bun", a spus atacantul lui Real Madrid, izbucnind in ras la ultima fraza.

Cristiano Ronaldo i-a facut un portret antrenorului Jose Mourinho, pe care il considera cel mai bun din lume ("si nu pentru ca lucram impreuna in acest moment!") si a vorbit cu sinceritate despre eliminarea din semifinalele Champions League, cand a ratat la lovituri de departajare, in returul cu Bayern.

Poti vedea aici materialul realizat de CNN!























2078 vizualizari

  • +4 (10 voturi)    
    messi (Vineri, 18 mai 2012, 14:36)

    ciuche [anonim]

    Nu e nici o surpriza, sincer si eu sunt mai bun ca Messi, si tata cind juca fotbal stia mai mult ca Messi, si pina la urma cine mai e si Messi asta?
    • +1 (5 voturi)    
      are dreptate (Vineri, 18 mai 2012, 15:40)

      ceferistul [anonim] i-a raspuns lui ciuche

      nu poti compara un ferrari cu un porche!
      mai ales ca messi e in mod clar ferrari in discutia asta.
      • +2 (2 voturi)    
        daca citim cu atentie... (Vineri, 18 mai 2012, 17:55)

        alex [anonim] i-a raspuns lui ceferistul

        vedem ca Ronaldo a izbucnit in ras la ultima fraza. Cred ca si-a dat si el seama ce gluma buna a spus!! :)
  • +8 (12 voturi)    
    Ronaldo vs Messi (Vineri, 18 mai 2012, 14:55)

    Sg [anonim]

    Cica un pusti se duce la Cistiano Ronaldo:
    "Te rog, imi dai 10 autografe ?" Ronaldo, fericit: "Da, dar de ce iti trebuie 10 ?". Pustiul: "Ca sa le schimb pe unul de-al lui Messi".
    • +1 (1 vot)    
      Scara marimilor in fotbal! (Vineri, 18 mai 2012, 18:39)

      Iioan [anonim] i-a raspuns lui Sg

      - C. Ronaldo
      - Easy
      - Normal
      - Hard
      - Very hard
      - insane
      - epic
      - Messi


      PS: Am mai postat asta odata mai demult, dar merita inca o postare! Cum zicea si cineva mai sus, si-a dat seama si Ronaldo ce gluma buna a spus de a izbucnit in ras. Sau mai pe romaneste, "lauda de sine, nu miroase a bine"!
  • +8 (10 voturi)    
    Credul tipu`.... (Vineri, 18 mai 2012, 15:07)

    Ronin [utilizator]

    ....oricum, un fotbalist fantastic, ghinionu` lui e ca e contemporan cu Messi....
    • +2 (4 voturi)    
      Voiai sa zici increzut? (Vineri, 18 mai 2012, 16:35)

      .... [utilizator] i-a raspuns lui Ronin

      Da, e mai mult decat increzut, uneori un pic cam nesimtit (binenteles, mult mai putin decat antrenorul sau).
  • -2 (4 voturi)    
    e si normal sa creada acest lucru.... (Vineri, 18 mai 2012, 15:14)

    toteu [anonim]

    un exemplu de gandire pozitiva. nimic mai mult.
    Carcotasii de servici sa se abtina.
    • +3 (7 voturi)    
      aici nu e.. (Vineri, 18 mai 2012, 15:27)

      horia1962 [utilizator] i-a raspuns lui toteu

      gandire pozitiva.asa ti se pare tie.aici e vorba de inganfare.ronaldica chiar crede ce spune.daca era putin diplomat putea spune ca fiecare are un stil de joc diferit de al celuilalt si ca fiecare performeaza in "stilul"sau...da,el,nuuuuu...el e cel mai bun...din acest motiv messi are atatea baloane de aur...ptr ca e mai prost decat el..de fapt amandoi portughezii se cred buricul pamantului in materie de fotbal...putina modestie nu strica nimanui...
  • -2 (6 voturi)    
    Iar Ponta e mai bun decat MRU (Vineri, 18 mai 2012, 15:35)

    alina [anonim]

    ...:))))))))
    • -2 (2 voturi)    
      Aproape oricine e mai bun decat Boc sau MRU. (Vineri, 18 mai 2012, 16:53)

      .... [utilizator] i-a raspuns lui alina

      Nici n-ar fi foarte greu!
  • -2 (4 voturi)    
    Are dreptate... (Vineri, 18 mai 2012, 17:18)

    Andrei [anonim]

    E foarte ingamfat ce-i drept, insa... e mai bun, mult mai versatil, dovedindu-si calitatiile la echipa nationala, Sporting, Manchester si acum Real Madrid.
    De partea cealalta, Messi e inca dependent de Barcelona si invers. Messi e facut bun de Barcelona, CR face bune echipele la care joaca.
  • +1 (1 vot)    
    Ronaldo (Vineri, 18 mai 2012, 18:24)

    sergiu [anonim]

    Interesant ca nu comenteaza nimeni, si nici macar Ronaldo nu zice nimic the golaverajul lui Messi din sezon, prin care a intrecut recordul lui Muller la goluri pt un singur sezon. Sa stea jos si Ronaldo si Pele, Messi e cel care detine cele mai multe goluri intr-un singur sezon la ora aceasta. Daca e mai bun ca Messi il invit sa incerce sa bata recordul de goluri ale lui Messi...