Liga 1: Dinamo anunta ca va castiga la TAS meciurile cu Vaslui

de A.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 12 mai 2012, 11:00 Sport | Fotbal

Cristi Borcea, presedintele lui Dinamo, a anuntat vineri seara, intr-o interventie la DigiSport, ca TAS va da castig de cauza clubului sau, in litigiul cu FC Vaslui: "Pentru ca l-a folosit pe Marius Constantin impotriva noastra, fara sa fi avut drept de transfer, Vaslui va pierde ambele meciuri la TAS si va primi si 6 puncte penalizare! Dinamo revine in lupta pentru titlu".

Replica patronului de la Vaslui, Adrian Porumboiu: "Sunt sanse 0,001 la un miliard ca TAS sa dea dreptate lui Dinamo. Ei nici macar nu au contestat in timp regulamentar dreptul de joc al fotbalistului, nu va mai luati dupa fumigene aruncate de la Miami".

FC Vaslui a castigat ambele partide cu Dinamo, in acest campionat: 3-1 la Vaslui, 1-0 in Bucuresti.























2863 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    ce trist este borcea (Sâmbătă, 12 mai 2012, 11:05)

    cristi [anonim]

    ce penibil, crede ca primeste el puncte de-a moaca.

    cred ca si daca le-ar primi, prin absurd, tot n-ar lua dinamo titlul la ce mentalitate de loseri au.
    • 0 (0 voturi)    
      Nu e de-a moaca (Marţi, 15 mai 2012, 10:47)

      INTICE [anonim] i-a raspuns lui cristi

      De ce sa fie de-a moaca, daca nu ai respectat regulamentul platesti
  • +2 (4 voturi)    
    .............. (Sâmbătă, 12 mai 2012, 11:31)

    teo [anonim]

    stupefiant de inconstent in declaratii dl borcea
  • +3 (3 voturi)    
    nenea borcea (Sâmbătă, 12 mai 2012, 11:56)

    acer [anonim]

    asa te pregatesti matale pentru liga campionilor ???...esti penibil daca deranjezi tas cu asa ceva....pe teren cine a oprit echipa ta sa castige ??
  • +2 (2 voturi)    
    puteti sa faceti ce vreti... (Sâmbătă, 12 mai 2012, 11:57)

    egroeg [anonim]

    asa cum v-am mai zis,tot nu aveti echipa de campioana si veti termina pe locul 3-4, in cel mai bun caz.
  • +2 (4 voturi)    
    penibil (Sâmbătă, 12 mai 2012, 12:37)

    ghita [anonim]

    clujul cumpara arbitrii, dar poate sa ramana fara puncte prin decizie arbitrara.
    steaua putea sa ramana fara puncte in decizia valiza.
    dinamo poate sa castige puncte la masa verde.
    vasluiul poate sa piarda puncte la masa verde.
    rapidul ba castiga ba pierde la masa verde.
    sportul nu joaca in uefa in baza unei decizii ce nu tine de clasament.
    craiova desfintata din pix.
    timisoara retrogradata din pix.

    parca nu mai e campionat de fotbal ci de judecatori cat timp primele 5-6 echipe si alte 3 echipe de traditie joaca dupa cum le spune judecatorul.

    ori e mafie mare in fotbal, ori in justitie ori in ambele. probabil ca noul ministru corlatean, la indemnul lui stanoiu securista se va implica si el , ca deh e o paien de papat.
  • +2 (4 voturi)    
    Vise (Sâmbătă, 12 mai 2012, 13:15)

    luca [anonim]

    Vise. Pai daca i se dau punctele lui Dinamo, atunci pe cale de consecinta Vaslui ar trebui retrogradata deoarece si celelalte meciuri din campionat ale lor sunt in aceeasi situatie. dar asa se judeca in asta tara: vrem dreptate dar nu pt catei. Chipciu ia o etapa si p..a amenda iar Cadu 2 plus amenda mare si o bataie buna. Cu ce masura judeca alde Gatejan? Cumva cu onorariul de consultanta dat de Jiji? Nea Mitica daca ai demnitate fa curatenie poate asa te mai speli de pacate si de acuzatiile - unele fondate altele golanesti - permanente ce ti se aduc.
  • 0 (0 voturi)    
    dinamo (Sâmbătă, 12 mai 2012, 15:45)

    nea mitica [anonim]

    mai bine ar fi daca s-ar desfiinta dinomo si in timp lucrurile ar putea sa intre in normalitate
    daca nu vor fi întotdeauna un factor de distrugere al fotbalului asa cum a fost pana acum
    nu poti sa scoti din curve femei de casa
  • +3 (3 voturi)    
    Păi și ce să facă cu el? (Sâmbătă, 12 mai 2012, 16:48)

    Adrian [anonim]

    Cu titlul zic? Eu cred că în România ultimilor 2 ani și a următorilor 4-5 ani dacă o echipă a luat titlul se numește că a făcut matrapazlâcuri. Dacă până acum avea sens să te zbați că veneau niște bani de la UEFA pentru CL acum chiar nu văd ce sens are să mai iei titlul în România? Fotbalul românesc este în moarte clinică și până nu scăpăm de pseudopatronii din fotbal și de "nemuritorii" Sandu și Dragomir nu avem nicio șansă să mai realizăm ceva. În plus, pentru cine să ia Dinamo titlul? Pentru cei 200 de oameni care vin la stadion la meciurile importante și haita de 40 de câini aciuiați permanent pe la stadion (e doar o coincidență cu titlul de câini roșii ai dinamoviștilor)?
  • +1 (1 vot)    
    SOLUTIE (Sâmbătă, 12 mai 2012, 22:25)

    Trident [utilizator]

    Exista o solutie pentru ca sandu si Mitica impreuna cu clica lor de doi lei sa plece. Suporterii din toata tara ar trebui sa-si dea mana si nimeni sa nu mai mearga la meciuri pana cand nu va veni altcineva la conducerea LPF si FRF.
    Pare o nebunie ce spun dar cu siguranta este singura solutie. Altfel, adio fotbal de calitate in Romania.
    In nici o tara din Europa asa ceva nu s-ar tolera. Suporterii i-ar face praf. La noi insa se pare ca pana si suporterii sunt...imprastiati
  • 0 (0 voturi)    
    SOLUTIE (Sâmbătă, 12 mai 2012, 22:25)

    Trident [utilizator]

    Exista o solutie pentru ca sandu si Mitica impreuna cu clica lor de doi lei sa plece. Suporterii din toata tara ar trebui sa-si dea mana si nimeni sa nu mai mearga la meciuri pana cand nu va veni altcineva la conducerea LPF si FRF.
    Pare o nebunie ce spun dar cu siguranta este singura solutie. Altfel, adio fotbal de calitate in Romania.
    In nici o tara din Europa asa ceva nu s-ar tolera. Suporterii i-ar face praf. La noi insa se pare ca pana si suporterii sunt...imprastiati