CFR Cluj - Vointa Sibiu 2-1/ Salvati in prelungiri

de A.S.     HotNews.ro
Vineri, 11 mai 2012, 23:21 Sport | Fotbal

Meci dramatic in "Gruia", in prologul etapei a 32-a din Liga 1: tinuta in sah de Vointa (echipa practic retrogradata) si cu un om mai putin in ultimul sfert de cea, CFR Cluj a obtinut toate punctele in ultimul minut al prelungirilor - fundasul Vasile Maftei a reusit sa trimita mingea in plasa, cu un sut de exceptie, expediat din afara careului.

CFR a deschis scorul prin Sougou, in minutul 9, dar s-a vazut egalata dupa pauza, prin Apostol, minutul 63. Reusita sibienilor a "crispat" jocul echipei gazda, iar situatia s-a complicat in minutul 76, cand atacantul Ronny a vazut cartonasul rosu.

Jocul spre indrepta spre remiza (rezultat sinonim cu o mare supriza), insa deznodamantul a fost refuzat de Vasile Maftei: in prelungiri, fundasul CFR-ului a avansat pana la 25 de metri de poarta Vointei, de unde a trimis un sut exceptional care a plasat mingea in vinclu.

Iuliu Muresan, presedinte CFR: "Nu stiu daca am meritat victoria astazi. Dar, castigand in ultimul moment, cum am facut si cu Dinamo, poate ca Dumnezeu vrea ca noi sa castigam campionatul".

3255 vizualizari

• -7 (15 voturi)
    cfr... cata bafta!!!! (Vineri, 11 mai 2012, 23:36)

menandy [utilizator]

...sper sa va infunde U Cluj, ca n-aveti stofa de campioni, sa fim realisti !

mda [anonim] i-a raspuns lui meme

nu au deloc stofa de campioni. Oricum, slava Domnului ca anul acesta echipa campioana nu va mai juca direct in grupele CL. Sper sa va luati o caruta de goluri in play-off.
        Dar stati putin, campionatul inca nu s-a terminat...