VIDEO Partida "U" Cluj vs CFR Cluj se va rejuca din minutul 1, de la scorul de 0-0

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 11 mai 2012, 17:33 Sport | Fotbal

Bornescu il ataca pe Cadu
Foto: AGERPRES
Comisia de Disciplina a Ligii Profesioniste de Fotbal a hotarat, vineri, rejucarea partidei dintre Universitatea Cluj si CFR Cluj (etapa XXXI), intrerupta in minutul 25. Derbiul Clujului se va rejuca din minutul 1, de la scorul de 0-0, informeaza Mediafax.

Alte decizii ale Comisiei de Disciplina:

  • Ricardo Cadu si Mircea Bornescu au primit o suspendare de cate doua etape
  • Liviu Ciuca, masorul celor de la U Cluj, a fost suspendat 12 luni dupa ce l-a lovit pe Ricardo Cadu.
CFR Cluj a anuntat ca va contesta la TAS (Tribunalul de Arbitraj Sportiv) decizia luata, vineri, de Comisia de Disciplina a LPF.

"In ceea ce priveste meciul Universitatea Cluj - CFR Cluj s-a luat urmatoarea decizie: in baza legii 7 din legile jocului, coroborata cu articolul 123 din Regulamentul Disciplinar se decide rejucarea din minutul 1 a partidei Universitatea Cluj - CFR Cluj, intrerupta la data de 8 mai 2012, in minutul 24, la o data care va fi decisa de departamentul de competitii al LPF. Se sanctioneaza jucatorul Ricardo Cadu cu suspendare de doua etape si penalitate sportiva de 7.000 de lei. Se sanctioneaza jucatorul Bornescu Mircea pentru doua etape si penalitate de 7.000 de lei. Se sanctioneaza masorul Ciuca Liviu cu 12 luni de suspendare si penalitate sportiva de 10.000 de lei. Hotararea poate fi atacata la Comisia de Recurs in termen regulamentar (n.r. - cinci zile de la comunicare)" -  Valentin Epure, presedintele Comisiei de Disciplina a LFP, citat de Mediafax.



"Din punctul meu de vedere aceasta e cea mai buna decizie. Indiferent ca se va juca din minutul 1 sau din minutul 27, trebuie ca totul sa se decida pe teren. Acum ramane de vazut cand vom gasi acea data libera. Cred ca trebuie sa fie pana in ultima etapa a campionatului. Cred ca vom juca la o diferenta de mai putin de 48 de ore, pentru ca nu mai e timp" - Claudiu Niculescu, antrenor "U" Cluj (sport.ro).

"Daca regulamentul spune ca jocul a fost oprit pentru o incaierare generala, mi se pare surprinzator ca s-a decis rejucare. N-au nici un suport regulamentar, nu pot sa dea rejucare! Inseamna ca au fost alte probleme pe care trebuie sa le stim si noi. Dupa ce au judecat? Deciziile arbitrului sunt definitive si irevocabile, nu mai poti sa le schimbi. La urmatorul meci o echipa va iesi in haita de pe teren si se va duce pe vestiare, va da cu picioarele, arbitrul va opri meciul, iar apoi se va rejuca" - Adrian Porumboiu, patron FC Vaslui (sportro).

"Nu e treaba mea. E treaba comisiilor independente. Acum m-am trezit, nu stiu nimic, n-am nici o parere. Membrii Comisiei sa-si asume raspunderea. Daca au gresit, iau masuri. Daca nu, ii felicit. Ma ingrijoreaza ca nu se gasesc date in calendar ca sa se joace" - Dumitru Dragomir, presedinte LPF (gsptv).


Ce s-a intamplat la derbiul "U" vs CFR

Derby-ul Clujului a fost suspendat in minutul 25, cand Cadu (capitanul lui CFR) a transformat un penalty. Dupa marcarea golului, Cadu s-a indreptat spre peluza ocupata de fanii rivalei "U", pentru a-si manifesta bucuria: suporterii s-au considerat provocati si au inceput sa arunce diferite obiecte spre jucator, iar Bornescu, portarul echipei gazda, l-a lovit, doborandu-l la pamant.

Cei doi jucatori au fost eliminati, insa spiritele nu s-au calmat - in tunelul spre vestiare, Cadu a fost lovit de un masor al lui "U", agresiune care a provocat o noua bataie generala intre fotbalistii celor doua echipe.


Citeste mai multe despre   



















6850 vizualizari

  • +4 (18 voturi)    
    asta era decizia morala (Vineri, 11 mai 2012, 17:36)

    Dan123 [utilizator]

    foarte bine. campionatul sa se joace pe teren, nu la masa verde
    • +2 (6 voturi)    
      ... (Vineri, 11 mai 2012, 18:30)

      vdr [anonim] i-a raspuns lui Dan123

      Asta bineinteles cand este vorba de CFR...
    • +7 (11 voturi)    
      Moral? (Vineri, 11 mai 2012, 18:39)

      Mirceo [anonim] i-a raspuns lui Dan123

      Nu vi se pare ciudat ca se rejoaca din min1 ? Pana la urma logic ar fi sa se continue din minutul in care a fost intrerupt meciul , adica 27, de la scorul 0-1, nu?
      Amintiti-va ca un meci intrerupt Rapid-Steaua a fost pierdut 0-3, nu rejucat.
      Iar deciziile arbitrului vad ca nu se iau in considerare in acest caz....

      Va place ciobanu' si prietenul lui Mitica?
      • +3 (3 voturi)    
        nu ma m inselat de loc! (Vineri, 11 mai 2012, 21:38)

        clujeanul [anonim] i-a raspuns lui Mirceo

        Sa se sprijine huliganismul si minciunea in asemenea hal!!!! Exact ca si in Congo!
        Eu nu o sa ma mir daca peste doua luni se va intra pe teren cu maciuci si in loc de fotbal sa fim martori la batai ca si in America Latina! In runda a treia se va intra cu mitraliere!
        Traind in Romania, acolo am mai vazut asa ceva (sa nu jignesc nici o natiune)!!!
        A tras de tricou sa ajute sa se ridice ... se vede clar pe filmulet!
        Nu o sa avem curaj sa iesim in oras cand va fi meci!

        Nu sunt fan nici U nici CFR si mi e scarba de fotbalul Romanesc.
        Sau risipit banii vaduvelor si pensionarilor (cei care nu au bani nici ptr. medicamente, dar platesc taxe si impozite) pe un stadion unde se intampla asemenea fapte!
      • +2 (2 voturi)    
        nu e chiar asa... (Vineri, 11 mai 2012, 22:57)

        alex [anonim] i-a raspuns lui Mirceo

        Regulamentul zice ca pt continuarea partidei din min 27 (0-1) partida trebuia rejucata la maxim 24 ore de la intrerupere...
    • +4 (6 voturi)    
      ar fi decizia morala, dac ar fi regulamentara! (Vineri, 11 mai 2012, 19:30)

      kkciosuldelahamangia [anonim] i-a raspuns lui Dan123

      plus de asta, cine va cistiga campionatul la masa verde, daca C.F.R.pierde rejucarea, iar steaua cistiga titlul cu trei pct. avans indiferent ce va face la Cluj in ultima etapa ? steaua nu va cistiga tot la masa verde, avind in vedere ce s-a intimplat la meciul cu petrolul ? la o situatie identica cu cea de la petrolul-steaua in campionatul Olandei s-a rejucat Ajax-Alkmaar.
    • +11 (11 voturi)    
      morala? (Vineri, 11 mai 2012, 19:44)

      ember [utilizator] i-a raspuns lui Dan123

      decizia morala era o suspendare mult mai dura pentru gorila de bornescu. o suspendare de 2 etape nu inseamna mai nimic daca ne gandim ca a atacat un jucator in maniera in care a facut-o.
    • +2 (4 voturi)    
      bilete cumparate cine le plateste? (Vineri, 11 mai 2012, 20:36)

      Florin [anonim] i-a raspuns lui Dan123

      bilete cumparate cine le plateste?
      Eu mi-am cumparat bilet sa vad meciul si am vazut numai 20 de min de fotbal, 10 min de box si atat.

      Daca se rejoaca meciul ar fi normal ca si biletele de data trecuta sa fie valabile.
      • +1 (1 vot)    
        BOXUL a fost oferta speciala (Sâmbătă, 12 mai 2012, 0:02)

        CosmiN [anonim] i-a raspuns lui Florin

        BOXUL a fost oferta speciala, inlocuieste 70 minute de joc. :p Se va rejuca, si daca nu se vor bate fotbalistii, se vor bate suporterii e strada!
  • +2 (14 voturi)    
    nu e rau (Vineri, 11 mai 2012, 17:38)

    nicksone [utilizator]

    pana la urma, e joc si trebuie sa se desfasoare pe teren.
    • +3 (3 voturi)    
      Pe teren ... (Vineri, 11 mai 2012, 22:09)

      knevil [anonim] i-a raspuns lui nicksone

      Dar nu asa http://www.youtube.com/watch?v=-SPIHtQ6BQk(aici gazdele au pierdut cu 3-0) ,aici organizatori nu numai ca nu au asigurat protectia oaspetilor , dimpotriva au participat la lovirea jucatorilor echipei adverse,ceea ce-i mai rau decat daca arunca vre-un spectator ratutit o bricheta din aceea usoara ca-n cazul fc rapid ... Oricum imaginile parca erau de la steaua rosie cu partizan,nu de la Cluj.
  • +3 (15 voturi)    
    Corect (Vineri, 11 mai 2012, 17:38)

    nano2k [utilizator]

    Corect e sa se decida pe teren.
  • +19 (19 voturi)    
    Comisia de mizerie (Vineri, 11 mai 2012, 17:42)

    master [anonim]

    O mizerie de campionat. Cand am vazut cum joaca cele 2 echipe spaniole mi-am dat seama ca mai bine scot din grila canalele cu fotbal romanesc. Suntem lumea a 3-a in fotbal. Comisia de disciplina reprezinta fidel fotbalul romanesc. Nu a vazut nimeni cum da cu pumnul Bornescu? 2 etape ?
    Pe strada iei 6 luni lejer la asa agresiune. Oare ce exemplu dam prin aceasta decizie? Am distrus toata imaginea buna facuta de organizarea finalei UEFA.
    • +10 (12 voturi)    
      chiar asa... (Vineri, 11 mai 2012, 18:23)

      Xamples [utilizator] i-a raspuns lui master

      asta e problema din fotbal: atitudine asta ca lasa ba sa manance si el o paine , a gresit si el un pic samd duce la acte grave de indisciplina
      Suspendarea de 2 etape e prima greseala dar nu singura: la orice club SERIOS din lume Bornescu era dat afara dupa asemenea iesiri.
      Pana la urma suporterii sunt de vina: cum puteti sa va uitati la asemenea meciuri? cum puteti sa fiti suporteri ale unor asemenea echipe, sa le platiti biletele la meciuri si sa le cumparati produsele?
    • +2 (2 voturi)    
      corect! (Sâmbătă, 12 mai 2012, 0:03)

      CosmiN [anonim] i-a raspuns lui master

      corecta comparatie!
  • +8 (14 voturi)    
    rusine!!! (Vineri, 11 mai 2012, 17:46)

    cosmin [anonim]

    ce rusine!!!!
    violentul de bornescu doar 2 etape???!!!
    cum sa rejoci meciul de la 0-0 cand era 0-1 in momentul intreruperii????
    ati vazut ce face valiza ciobanului???
    • +5 (9 voturi)    
      E bine asa de la 0-0 si papagalul de arbitru (Vineri, 11 mai 2012, 18:23)

      .... [utilizator] i-a raspuns lui cosmin

      sa fie trimis in divizia J sa-l alerge taranii pe tarla. Am zis!
    • +6 (8 voturi)    
      ca suporter al petrolului (Vineri, 11 mai 2012, 19:13)

      ginel din obor [anonim] i-a raspuns lui cosmin

      ma simt frustat.
      la petrolul, a fost un drogat din tribune, scapat pe langa paznici.
      s'a discutat de box, de corp contodent, de premeditare.
      pedeapsa a fost exemplara, galamaz a intrat pe teren a doua etapa, bine mersi, cu creasta in regula.
      ce os spart, infundat. nici macar o vanataie.

      aici bataia a fost de la un jucator, continuata in incinta stadionoului, in drum spre vestiare, de catre oamenii clubului U.
      sper sa i se faca dreptate lui cadu in tribunal
      jenant cate comentarii soviniste.

      ba, mai mult, azi, s'au dat in nestire imagini.
      s'a vazut clar. cand bornescu l'la imbrancit, cu pumnii inpreunati, in barbie, pe cadu, acesta terminase reprezentatia, era cu spatele la tribune si se pregatea sa revina in teren.

      dar, se pare ca la federatia nasului, la liga lui mitica, fiecare vede si interpreteaza dupa cum este platit, sau in cumetrii si prietenii.
      jmecherasii spera ca va pierde cfr.
      sa mai ia steaua un campionatul, nu conteaza cum, cu valiza, cu bricheta...
      sau macar rapidul. una din bucale, ca dinamo e varza.

      sper sa castige vasluiul, echipa cea mai buna.
      m'am saturat de mutrele becalezilor, a lui borcea si a lui savarina.

      si, daca tot se rejoaca, sa aduca arbitri straini.

      sa nu mai fie la mana lui craciunescu, mitica sau nasu'.

      toate echipele cu probleme de retrogradare sunt programate duminica la 7 pm.
      numai sportul nasului incepe o juma' de ora mai tarziu...
      iete-asa !
  • +10 (16 voturi)    
    Nu inteleg ! (Vineri, 11 mai 2012, 17:51)

    Didos [anonim]

    De ce se rejoaca meciul din minutl 1 si nu din momentul cand meciul a fost oprit de arbitru in minutul 25 ? Dece s-au anulat primele 25 de minute , cand jocul s-a desfasurat corect si fara incidente ? Cei de la CFR , nu cred sa inghita galusca asta , arbitrara si nejustificata ! Le este furat un gol valabil marcat si acordat de arbitru. Eu nu inteleg , dar inteleg de ce microbistii striga impotriva lui M. Sandu si impotriva lui Mos Mitica Blajinul ! Pai, au dreptate !
    • -6 (6 voturi)    
      Probabil pentru ca si palitura de osanda a fost cu (Vineri, 11 mai 2012, 18:25)

      .... [utilizator] i-a raspuns lui Didos

      cantec. Si ce cantec!
    • -2 (6 voturi)    
      Se joaca din minutul 1 . . . (Vineri, 11 mai 2012, 18:46)

      Gheorghe [anonim] i-a raspuns lui Didos

      . . . pentru ca se recunoaste astfel ca penalti nu prea a fost penalti. Tudor ar ca trebui scuturat pentru ca el este adevaratul vinovat pentru ce s-a intamplat in teren.
  • +18 (18 voturi)    
    Bornescu (Vineri, 11 mai 2012, 17:52)

    roko [anonim]

    Indiferent de valuarea lui fotbalistica, Bornescu trebuia sa primeasca luni de suspendare nu numai 2 meciuri.
  • +8 (18 voturi)    
    culmea (Vineri, 11 mai 2012, 17:52)

    Stefi13 [anonim]

    Pentru a bricheta Steaua a castigat cu 3-0, la Ploiesti tot Steaua a castigat la masa verde cu 3-0...
    In mod normal ar fi fost doua optiuni acceptabile: ori castiga la masa verde CFR cu 3-0 ori meciul se reia din min. 27 de la 0-1.
    Sa-i dai aceasi pedeapsa lui Bornescu ca si lui Cadu, chiar culmea... 2 etape pentru niste pumni!!! Din pacate in Romania se promoveaza vandalismul si salbaticia. Cel putin 10 etape de suspendare, sau trei luni.
  • +7 (11 voturi)    
    Bun (Vineri, 11 mai 2012, 17:57)

    Bogdan [anonim]

    Sa intelegem ca a a fost vina lui Tudor? Daca era vina uneia dintre echipe, aceasta trebuia sa piarda. Asteptam sanctiunile si in cazul lui. Ar trebui sa stea cam cat sta cel din staful Universitatii in opinia mea - vreo 12 luni. Dar probabil va scapa ieftin. Oricum, alt campionat decis la TAS.
  • +10 (10 voturi)    
    ??? (Vineri, 11 mai 2012, 18:02)

    ovidiu [anonim]

    doar doua etape suspendare? cum sa-l puna pe Cadu in aceeasi oala cu Bornescu? Bornescu ar trebui sa-si ia cel putin 10 etape suspendare doar pentru injurii si amenintari. Suarez a luat 8 etape pentru injurii rasiste. La noi in Romania, patronii de club isi motiveaza comportamentul jucatorilor cu "Pai voi ce ati fi facut daca va injura cineva? N-ati fi raspuns la fel?"
  • -2 (6 voturi)    
    Se pare ca nu s-a inteles miza problemei.. (Vineri, 11 mai 2012, 18:20)

    Daniel [anonim]

    A inceput vanatoarea de vrajitoare a PSD, orientata in special pe directia Arpad Paszkany, avand obiectivele:

    - contracararea influentei maghiarilor in politica romaneasca si daca este posibil scoaterea lor definitiva pe tusa
    - eliminarea sponsorilor partidelor din opozitia actuala (cum ar fi Paszkany, care da bani la PDL)
    - creearea de avantaje materiale pentru cei care sunt de partea PSD (U Cluj)

    Din punctul lor de vedere, trebuie sa castige oricine, numai paszkany si CFR-ul nu. Si nu va castiga, in mod sigur. Soarta lor este scrisa si pecetluita la Bucuresti, trebuie sa se resemneze, chiar daca vor castiga meciul cu U cluj, tot vor pierde campionatul....
    • +6 (6 voturi)    
      Intreb si eu... (Vineri, 11 mai 2012, 19:51)

      XtrO [utilizator] i-a raspuns lui Daniel

      Acuma, cum sa zic, nu ca nu ati avea, in principiu, dreptate cu amestecul politicului in orice zeama, cat de puturoasa ar fi asta. Dar stau si va intreb: daca spuneti ca dl. Paszkany e pusculita PLD, pe de o parte, iar pe de alta parte, e asociat cu dl. Ioan Rus (membru de vaza al PSD Cluj si actual Ministru al Internelor) si cu dl. Vasile Dancu, alta figura de marca a PSD-ului clujean, in concernul media (stiti ce poate insemna asta, daca e sa o luam politic...), care detinepublicatia Citynews.ro si postul de televiziune Transilvania L!ve, inseamna ca finantarea PDL-ului o face si din banii incasati din aceste doua afaceri? Ca daca e asa, ajungem in situatia dubioasa in care un grup din care 66,66% sunt PSD-isti, ii finanteaza pe PDL-listi. Vesela tara, fericiti populatori! Basescu, Boc ci Udrea sunt de vina!
  • +4 (6 voturi)    
    Ca la noi la nimeni (Vineri, 11 mai 2012, 18:21)

    io [anonim]

    O noua decizie cu fundul in sus a mai "marilor" fotbalului romanesc.
    Nicaieri nu s-a mai auzit ca un meci sa se rejoace dupa ce a fost intrerupt de arbitru. Decizia luata astazi nici macar nu e prevazuta in regulament.
    Un fiasco! Iar ne vom decide campioana la TAS. Rad aia si cu c*r*l de noi!!!

    Mitica la puscarie!
  • +5 (7 voturi)    
    Dreptatea si logica (Vineri, 11 mai 2012, 18:24)

    Telespectator [anonim]

    Daca meciul se rejoaca inseamna ca nu s-a considerat ca a fost o bataie generala in culise si ca nu au fost eliminati un numar de jucatori care sa faca imposibila reluarea jocului. In acest caz, CFR nu are nici o vina ca meciul a fost oprit asa ca nu trebuie sa fie penalizata anulandu-i-se golul marcat. Este ca si cand meciul ar fi fost intrerupt din cauza unei ploi torentiale. Trebuie reluat din minutul in care a fost intrerupt. Este un abuz a Comisiei de Disciplina a Ligii Profesioniste de Fotbal.
  • +10 (10 voturi)    
    judecata ? (Vineri, 11 mai 2012, 18:36)

    dorin valeriu [anonim]

    Deci aceasi pedeapsa oentru agresor si pentru victima ! Asta da, "justitie" din Romania !!!
    • 0 (0 voturi)    
      Manevrele ciobanului din culise (Sâmbătă, 12 mai 2012, 13:57)

      Horotan Victor [anonim] i-a raspuns lui dorin valeriu

      Se face omare nedreptate echipei cfr Cluj.Se creaza un precedent periculos."S-au batut'.Eu am vazut echipa organizatoare,lovind,bruscind si pe Cadu icasind.Eu inteleg prin s-au batut cind ambele parti lovesc si incaseaza.Aceiasi pedeapsa pentru agresor si victima???? Halal justitie!!!!
  • +4 (4 voturi)    
    sa-mi explice si mie (Vineri, 11 mai 2012, 19:41)

    math [utilizator]

    ... vreo mitica din asta, ce motiv ar avea acum jucatorii echipei X sa NU inceapa o bataie generala daca dintr-o regretabila greseala primesc gol rapid intr-un meci cu miza.

    Care e problema ? Analizam aici, la noi la frizerie, se sanctioneaza drastic cu doua etape si rejucam cinstit pe teren de la 0-0. Totul se decide pe teren.
  • +4 (6 voturi)    
    nu-i corect (Vineri, 11 mai 2012, 20:37)

    constantin [anonim]

    Bornescu, e un golan ordinar care nu are ce cauta in fotbal.... o mizerie de fotbal aceasta ,,liga a miticilor".
  • +5 (7 voturi)    
    Cat de corect e asta? (Vineri, 11 mai 2012, 20:40)

    Mojito [anonim]

    Cat de corect e sa conduci cu 27 la 0 sa spunem si portarul de la echipa adversa care in exercitul acesta de imaginatie e un oltean (oltean are conotatie negativa cumva?!?) il ia la pumni pe cel care tocmai inscrise golul. Decizie corecta si normala rejucarea meciului din minutul 1 de la scorul de 0 - 0????? Fotbalistilor dati in cap jucatorilor adversi ca se rejoaca. Exista precedent! Cat de corect e asta? Numai in Romania justitia e pe dos!
    PS. Dupa acest meci am hotarat definitiv sa nu ma mai uit la nimic ce tine de fotbalul romanesc. Cei de la "U" Cluj au fost, sunt si vor fi intotdeauna o adunatura de golani frustrati -> Asta o spune un fost suporter al sepcilor rosii care a vazut prea multe magarii facute de pseudo-suporterii acestei echipe care pe vremuri era mandria Ardealului.
  • 0 (0 voturi)    
    despre meci (Vineri, 11 mai 2012, 22:09)

    dorel [anonim]

    s-a facut voia unui mare derbdeu din fotbalul romanesc - Boc Alexandru- a reusit impreuna cu Dragomir sa distruga cel mai curat arbitru din Romania -Alexandru TUDOR, cel mai bun arbitru.
    Vai de noi!
  • +2 (2 voturi)    
    Decizia comisiei ... (Vineri, 11 mai 2012, 23:34)

    Ingland [anonim]

    Greu de inteles de ce rapidului ptr scandari anti mitica i se suspenda de nu stiu cate ori terenul si celor de la u,care scandau "va macelarim" din tribune si faceau ce faceau pe teren,nu !
  • 0 (0 voturi)    
    porumboiu (Sâmbătă, 12 mai 2012, 11:45)

    mircea [anonim]

    domnule reporter cum va permiteti sa dati comentariul lui porumboiu si nu comentariile reprezentantilor echipelor care au fost pe teren. Chiar in asa hal a ajuns comentatorul sportiv. In orice alta tara civilizata erau date comentariile reprezentatilor lui U Cluj si CFR Cluj. Domnule A.I. lasati meseria de reporter pentru altii, ca nu sunteti obiectiv.
  • +1 (1 vot)    
    Decizie PRO CFR!!! (Sâmbătă, 12 mai 2012, 14:04)

    sorin [anonim]

    E o decizie care pare morala dar care nu are acoperire in regulament si care evident este data in favoarea CFR, pentru a nu pierde 3 puncte si automat campionatul...Lucratura pe fata...Daca jucatorii ambelor echipe s-au batut, asa cum sustine si arbitrul care a oprit meciul intrucat trebuia sa elimine prea multi jucatori, atunci, solutia corecta era sa piarda ambele echipe cu 0-3.
    • 0 (0 voturi)    
      Loco? (Sâmbătă, 12 mai 2012, 15:28)

      MM [anonim] i-a raspuns lui sorin

      Tu esti nebun? Toata lumea a vazut ca, Cadu a luat-o in freza de la golanul craiovean + ceafa lata de maseur si tu zici ca e decizie pro CFR? Nu iti doresc decat sa ti se intample si tie ceva similar! Atat imi doresc sa vina cineva si sa iti sparga rozeta si apoi tu sa fii obligat sa mai stai o data capra.
      • 0 (0 voturi)    
        PRO CFR!! (Sâmbătă, 12 mai 2012, 19:35)

        sorin [anonim] i-a raspuns lui MM

        Calmeaza-te amice, iti creste tensiunea...Cred ca tu confunzi meciul de fotbal cu gala local kombat! Eu nu vorbesc despre altercatia dintre Cadu si Bornescu, vorbesc despre ceea ce s-a intamplat pe tunelul dinspre vestiare, unde s-au dus jucatorii ambelor echipe si s-au luat la bataie, fapt atestat de observator si confirmat de arbitru...Ce cautau jucatorii acolo? Misiunea lor era pe teren, sa joace fotbal, un sport, nu sa se ia la bataie golaneste pe tunelul respectiv...Pe de alta parte, pentru faptul ca l-a lovit pe Cadu, Bornescu merita cel putin 6 luni de suspendare...Dar imi mentin parerea, decizia in esenta ei nu are acoperire in regulament si favorizeaza CFR...
        • 0 (0 voturi)    
          Pro "U" (Duminică, 13 mai 2012, 16:29)

          Telespectator [anonim] i-a raspuns lui sorin

          Daca meciul se rejoaca inseamna ca nu s-a considerat ca a fost o bataie generala in culise si ca nu au fost eliminati un numar de jucatori care sa faca imposibila reluarea jocului. In acest caz, CFR nu are nici o vina ca meciul a fost oprit asa ca nu trebuie sa fie penalizata anulandu-i-se golul marcat. Este ca si cand meciul ar fi fost intrerupt din cauza unei ploi torentiale. Trebuie reluat din minutul in care a fost intrerupt. Este un abuz a Comisiei de Disciplina a Ligii Profesioniste de Fotbal.
          • 0 (0 voturi)    
            scufundarea in propria mocirla (Duminică, 13 mai 2012, 20:39)

            non-microbist [anonim] i-a raspuns lui Telespectator

            Evenimentele din teren si, apoi, decizia CD sunt lucruri grave ce nu pot decat adnci mocirla din aceasta societate. Am vazut meciul la TV si am privit atent toate evenimentele. Clubul organizator al partidei este departe de cerintele unui fotbal si a unei societati moderne. Comisia de disciplina avea obligatia sa vada asta....